Vor v zakone - hlava mafie přehled

Vor v zakone - hlava mafie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298984/mid_vor-v-zakone-bAV-298984.jpg 4 88 88

V Praze se schyluje k válce mezi znepřátelenými skupinami ruskojazyčné mafie. Důstojník kapitán Karel Krol z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu přitom přijde o kolegu a dlouholetého kamaráda. Aby dosáhl odplaty, musí vzít spravedlnost do vlastních rukou a uchýlit se k nelegálním metodám. Nezbývá moc času, jelikož soudce propustil viníka, šéfa ruské mafie – „vora v zákoně“ – a ten se chystá utéct za hranice. Vír nelítostného vyřizování účtů mezi gangy může všechny ohrozit.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vor v zakone - hlava mafie. Přihlašte se a napište ho.

iceVS
01.10.2022 3 z 5

Výrazně sympatičtější děj než v knize 12.12. Zajímavější, uvěřitelnější.
V logice děje jsem nepobrala zápletku s auty z půjčovny, mimo to, že ji autor potřeboval, tam jiná logika nebyla. O ukvapeném závěru nemluvě.

Autorův boj s češtinou mě spíš děsí. Protěžovat, stát Conectitact, rány do hrudě, vcelku paskvily v hovorové řeči typu "vo co jde", prostitutka se představí slovy "jmenuji se Tamila", k tomu pár dalších hrubek a překlepů, prostě dojem, že si autor neváží čtenáře.

Maggot.87
21.02.2021 3 z 5

Chtít po detektivce čtenářský zážitek je jako dívat se na Šlágr a chtít ten hudební. Z tohoto pohledu asi knihu hodnotit nelze. Byly by z toho dvě *.

Atributy oddychové detektivky však kniha splnila na poctivé 3,5 *.

hanzmb
07.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Moc mě lákal námět této knihy, protože na toto téma jsem zatím nic seriozního v naší literatuře nečetl. Navíc první polovina knihy mě opravdu navnadila na nejvyšší očekávání. Bohužel přišel šok ze závěru. Část hlavních hrdinů prožije happy end jak z amerických filmů, druhá polovina zase je je bez logické návaznosti udržena ve funkci, i když byla na zavření. Za tyhle nelogické závěry jen poplatné uzavření příběhu bych posílal autory na nucené práce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vor v zakone - hlava mafie v seznamech

v dalších seznamech2x

mafie české krimi organizovaný zločin české detektivky

Vítězslav Jareš
česká, 1969