Vražda de luxe přehled

Vražda de luxe
https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80043/bmid_vrazda-de-luxe-k5Z-80043.jpg 2 5 5

Dvě detektivní povídky z prostředí společnosti plavící se na sovětské turistické lodi. V povídce Vražda de luxe vyšetřuje lodní důstojník s několika přáteli dvě záhadné vraždy mezi pasažéry, zločiny, jejichž motivy začínají vdramatu druhé světové války. Povídka Zelené kameny objasňuje krádež drahocenných náušnic.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda de luxe. Přihlašte se a napište ho.

221B
08.07.2023 2 z 5

Zakoupeno v antikvariátu za 2 koruny jako kniha na cestování.
Odpovídá.

ludek.n
14.02.2019 2 z 5

B. G. Umirov nás ve dvou spojitých detektivních příbězích vezme na projížďku po moři s výletní lodí Ivan Hrozný, křižující Černé a Středozemní moře. Na palubě je pestrá směsice lidí, ale autorka je vesměs pomíjí a zaměřuje se pouze na zločin, který společnými silami řeší první důstojník Konstantin Filipovič a jeden z pasažérů, lékař van Broch. Byť amatéři, daří se jim rozkrýt pozadí obou případů a dopátrat se viníků. Autorka nebuduje spletité konstrukce ani nepřichází s šokujícími zvraty. Namísto toho se tempem důchodce v bačkorách pěkně v klidu a opatrně, polehoučku, potichoučku, šourá k finálnímu rozuzlení. Zápletka je tak prostá a jednoduchá, že víc už to snad ani nejde a její řešení takové nekonfliktní, hodné a do ztracena, že má čtenář problém si to všechno dát vůbec dohromady. Ono je nakonec asi vůbec nejlepší nechat toto dílko v hlubinách zapomnění…

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vražda de luxe v seznamech