Všechno je jenom dvakrát přehled

Všechno je jenom dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296513/bmid_vsechno-je-jenom-dvakrat-6zq-296513.jpg 4 73 73

I když se vydáte po vlastních stopách, sami sebe nenajdete. Román o návratech a neshledáních. Hlavní rovinu vyprávění tvoří melancholický příběh novináře Pavla Klimeše, který se na prahu středního věku rozvádí, ztrácí rodiče a ocitá se v situaci, která ho nutí hledat nové životní cesty i cíle. V tísnivé bilancující atmosféře se uchyluje ke vzpomínkám na partu kamarádů, s nimiž v dětství trávil každé léto na horské chatě v Krkonoších. Ve vzpomínkách se stále častěji objevuje postava otcova kolegy Milana Knota, který pro vypravěče kdysi představoval dětský vzor. V polovině 70. let však svým přátelům nepřímo přiznal, že podepsal spolupráci s StB, na čas se před nimi uzavřel a na společnou dovolenou přestal jezdit. O tom, co konkrétně Knotova spolupráce s StB způsobila dalším návštěvníkům krkonošské chaty, získává Pavel Klimeš po listopadu 1989 přesvědčivé indicie a v novinách někdejšího rodinného přítele veřejně odsoudí jako agenta StB. S odstupem dvaceti let se však v celém příběhu objevují pochybnosti a nesrovnalosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Všechno je jenom dvakrát. Přihlašte se a napište ho.

Martina999
10.07.2021 5 z 5

Při čtení knihy mi vyplouvaly mé vlastní vzpomínky na má dětská léta, kdy jsme s rodiči trávili podobné a musím přiznat krásné dovolené. Až to ve mě vyvolalo touhu sednout do auta a vyrazit za svými vzpomínkami do Tater, než jsem si uvědomila, že už dnes bohužel neexistuje. Takže za mě výborná kniha, tak trochu srdeční záležitost, jen to "scifi" mě moc nenadchlo. Ale jinak fakt skvěle napsáno. Skvělý zážitek.

FMMMM
17.04.2021 1 z 5

Nejdříve jsem nechtěl napsat ani čárku, ale nakonec mi to nedalo. Má první e-kniha a takové zklamání... Pokud autor neví, jaký psát žánr, nedoporučuji sentimentální červenou knihovnu komunistických 70. let, která byla velice nudná. Ani české rádoby sci-fi v chatě na horách, které mi připomnělo některé jedince na drogách, kteří berou tyto stavy naprosto přirozeně. Co takhle pořádně rozvít možnou "kriminální" zápletku, která by nemusela být špatná, nebýt "mišmaše" zmiňovaných výše...

tinuschen
06.03.2021 4 z 5

Práve ju docitavam. Pre mňa dobra kniha, tešila som sa na večer,že si začnem čítať. Asi je to vekom,že sa mi už začalo chcieť spomínať na mladost, alebo tým, že ma tie bežné dnešné knihy moc nebavia. Nemám rada zaľúbené, ducharske, koncentrákové.
Ku koncu knihy som sa trochu zľakla, lebo toto nemusím (neprezrádzam), ale potom ma to znova chytilo a pokračujem v čítaní.
Upozorňujem čitateľov, aby čítali pozorne, lebo ja sa asi budem musieť vrátiť na začiatok.

Takže dobrý spoločenský román.

57 nových eknih zdarma ke stažení

22.02.2021

Kniha Všechno je jenom dvakrát v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech4x