Vůně citrónu přehled

Vůně citrónu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465451/bmid_vune-citronu-TTz-465451.jpg 4 155 155

Vůně citronu série

Co se stane, když se otevřeme druhým? Alison je přesvědčená o tom, že ji už nic nepřekvapí. Pak ale do její kavárny začne chodit Sam. Tichá dívka, která ve dvě přijde, objedná si čaj s sebou, ale posadí se s ním ke stolečku. Úderem čtvrté se zvedne a odejde. Jen samotná Sam ví, proč to dělá. Kus sebe nechala v rodné zemi a v Anglii se teď stará především o druhé. Svá tajemství si pečlivě střeží a sdílet s druhými je nepotřebuje. Potom se však něco změní a ona zatouží po pravém opaku.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vůně citrónu. Přihlašte se a napište ho.

Re@ding_9-wine
17.05.2023 4 z 5

Předem všeho je důležité říct, že rozhodně nejsem cílová skupina tohodle románu. :) Knihu jsem přečetla na základě toho, že mě zaujala z popisu jedné mé žákyně (15 let), která ji označila jako svou oblíbenou. Název mi zněl podobně jako třeba "Pěna dní" nebo "V melounovém cukru", ale zapomněla jsem, že je mi už o 15 let víc a že jsou zkrátka knihy, které je nutné číst v určitém věku, aby zapůsobily kýženým způsobem, jinak se může stát katastrofa. :D Co tím chci říct - do 20 (ok, možná max 25) mě bavilo číst o Malém princi, babrat se v citátech/mottech/aforismech, hrát si na to, že Parker je nejlepší značka per, psát dopisy je vlastně děsně cool a že čtení je ta jediná aktivita na světě, která má skutečný smysl a význam...
Můj svět teď sice vypadá jinak, ale to neznamená, že jsem si skrze knihu nevzpomněla na svoje první lásky a na to, že (alespoň literární) kýč byl kdysi běžnou součástí mého života. Optikou 15leté dospívající slečny je to milá kniha "s přesahem", pro starší ročníky číst jedině s nadhledem, ale i tak to stojí za to. :)

padajicidvere
15.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Sářina část pro mě byla čtivější. Al si mě ale i tak získala svou bezprostředností a radostí ze života.

Nějak jsem nezaznamenala, co se stalo s Jane. Sára se přestěhovala k Al, ale co její práce a J.?

Zprvu mi chyběl popis vzhledu a věku postav, ale po začtení jsem to už brala jako přirozený fakt.

Atanone
03.05.2023 4 z 5

Když jsem četla první část - Alison, měla jsem chvílemi pocit, že čtu naivní holčičí deníček a důvod, proč jsem knihu neodložila, byly drobnůstky, detaily, poezie a neskutečná laskavost, která z toho všeho šla.
Druhá část mě probrala. K Sam jsem měla mnohem blíž a nebylo to jen kvůli jejímu dramatickému osobnímu příběhu. Dokonce jsem se přiměla ze všech sil přát holkám happyend, což opravdu běžně nedělám.
Mám zkušenost, že laskavost se v dnešním světě nevyplácí. Ale taky vím, že když my dáme své rozhodnutí, Vesmír přidá své zázraky.

Knižní novinky (15. týden)

11.04.2021

Chci křičet, jaký mám strach, jak zoufalý jsem, jak měním se v prach, jak trápím se, jak tápu sám, jak zhola nic nezvládám. Chci řvát a hodně, z plných plic! „Co se děje?“ Já řeknu: „Nic.“

Rozfoukám chmíří pampelišky a vyslovím přání. Směješ se, že se mi nesplní, nevíš však, že přeji si tvůj smích.

Kniha Vůně citrónu v seznamech

v Právě čtených2x