Vykolejený čas přehled

Vykolejený čas
https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8790/bmid_vykolejeny-cas-r62-8790.jpg 4 103 103

Amerika padesátých let 20. století, dřímající maloměsto. Ragle Gumm si vydělává výhrami v prapodivné soutěži místních novin. Nic neruší zdánlivou idylu až do chvíle, kdy neobvyklé skutečnosti přesvědčí Ragla o tom, že v jeho světě není něco v pořádku. Něco se pokazilo v lidech, něco v domech, v celém okolí. A cosi se zlomilo v soukolí zvaném čas.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Epocha (ČR)

Time Out of Joint , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vykolejený čas. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
22.08.2023 5 z 5

Tak to se P.K.D.povedlo

alekis
15.01.2023 4 z 5

Inspirace opět nalezena na DK. Protože mě věci kolem času - z literárního pohledu - moc baví, odsunula jsem opět svoje čtecí plány a v cuku letu jsem přečetla toto krátké dílo klasika sci-fi žánru.
Čekala jsem cosi úplně jiného, jako už tolikrát! Myslela jsem, že tu půjde o prolínání časů, přestupy z jedné doby do druhé či tak nějak. Samozřejmě, nic takového!
Takže konstatuji: děj je dramatický, i když zpočátku, než se rozběhne, se spíš vleče. Podstata příběhu je vysvětlená jasně a srozumitelně, tudíž jsem i já, vědami nepolíbená pochopila, co bylo to zkraje záhadné, podivné, nerozluštitelné. Kdo preferuje sci-fi, mohl by si tuto knihu docela užít, má tu výhodu, že není dlouhá.
Nakonec, nebylo to špatné, dala bych za 3*, ale to všudypřítomné záhadno v pozadí ještě jednu* přidá... :-)

meluzena
09.01.2023 4 z 5

Rok 1959. Šestačtyřicetiletý Ragle Gumm už tři roky vítězí v soutěži „Po stopách zeleného mužíka“ - každý den rozklíčovává indicie a posílá svůj výsledek: souřadnice. Všichni ho znají. V soukromí žije celkem nezajímavý život, nemá ženu ani děti, bydlí se sestrou, švagrem a synovcem, často je navštěvují trochu otravní sousedé Blackovi. Jenže jednou švagr ve tmě sáhne po šňůrce vypínače, ale ono je tam tlačítko, sousedka vyběhne tři schody do domu, ač by měly být dva, a Ragle má ještě bizarnější příhody. No a pak si malý Sammy vyrobí jednoduché rádio a zachytí na něm hodně divné rozhovory.
Výborně budovaná a postupně gradující atmosféra toho, že něco je špatně. Čtenář neví, jestli hlavní hrdina je pomatený nebo se odkrývá hrůzná pravda. Resp. zřejmě hrůzná - protože proč by ji jinak skrývali? Vše se dozvídáme jen po střípcích a je těžké si z nich složit celek. Ale co když si je skládáme špatně a vychází nám chybný obraz? Závěrečné odhalení je poměrně nečekané, alespoň ve světle většiny amerických sci-fi velkofilmů. Mně z něj nebylo úplně veselo.
Každopádně kniha je pro mě signálem, že autor stojí za pozornost a že po tomhle mém prvním čtenářském setkání by stálo za to zkusit i další jeho knížky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vykolejený čas v seznamech

v Právě čtených1x