Vykupitel duší přehled

Vykupitel duší
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195175/bmid_vykupitel-dusi-Vth-195175.jpg 5 219 219

Vykupitel duší je prvotina slovenské autorky Ivety Pačutové, která se rozhodla nesvézt se na vlně popularity erotických románů či romantických fantasy hororů, ale obdobně jako slavná Kateřina Tučková s Žítkovskými bohyněmi, či Vladimíra Klimecká v knize Druhý život Marýny G., nás zavádí do podhorského prostředí chudých vesnic. Její námětově netradiční příběh se odehrává na slovenské dědině pod Tatrami v blíže neurčené době 19. století. Venkovské drama dvou bratří začíná během velké bouře, která kromě zmaru a strachu přinesla jednomu z nich nečekaného hosta – umírající mladou cikánku s malým dítětem v náručí. Příchod nezvyklého nového člena do rodiny je jen počátkem dramatické ságy jednoho rodu a jedné vesnice, ve kterém autorka skvěle vyobrazila život tehdejšího venkovského světa, ovládaného nejen společenským postavením a penězi, ale taktéž emocemi. Celý tento lidský kolorit jemně doplnila svébytným fantaskním prvkem.... celý text

Romány Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Radek Červený - Knihovnice.cz

Vykupiteľ duší , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vykupitel duší. Přihlašte se a napište ho.

Atanone
22.05.2024 5 z 5

„Sním o tom, že jednou budeme ležet…" „…
pod vysokým dubem na kopci…" „a budeme
spolu snít."
*****
Tenhle příběh byl pro mě jako pobyt v ozdravných lázních. K ději samotnému jsou tu lepší komenty, než bych mohla kdy napsat, takže z jiné strany - autorku vnímám jako starou duši, čímž v žádném případě nenarážím na věk, ale na povědomí o tom, jak fungují věci mezi nebem a zemí. A také pochopení pro velikost i nízkost lidských duší, včetně jejich třináctých komnat. Vědomí, že zlobou a nenávistí člověk může ublížit jinému člověku, ale ve výsledku zničí jen sám sebe.
Nadpřirozená linka se mi líbila už jen pro symboliku fialové barvy. A důvodů bylo víc.
Doporučuji

1alena1
22.02.2024 5 z 5

Přiblížení těžkého života na vsi v minulosti, složité rodinné vztahy i vztahy mezi vesnickými lidmi, ale krásně čtivé.

Kanimůra2
28.10.2023 4 z 5

Já nemám ráda v příběhu nadpřirozeno, proto o hvězdičku méně. Ale jinak mě příběh zaujal a bavil. Krásně se to četlo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vykupitel duší v seznamech

v Právě čtených3x