Vzpoura mrtvých přehled

Vzpoura mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5485/bmid_vzpoura-mrtvych-65c8c9702c53b.jpg 4 58 58

Soubor tří hororových příběhů s prvky sci-fi. V povídce Příšerný jezdec se zchátralý motorest stane útočištěm řidiče a stopařky: z pouště však přichází obávaný přízrak. V novele Mrtvý luh se ocitneme v šumavském pohraničí roku 1946, kde se tlupa německých werewolfů střetne s vražednými démony močálů. V titulní novele Vzpoura mrtvých bují v zamořené Zóně podivný, skrytý život. A vědci pověřeni jeho výzkumem, uvíznou ve smrtonosné pasti....... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpoura mrtvých. Přihlašte se a napište ho.

Badger
05.03.2022 3 z 5

Parádní kniha, chtěl jsem dát 4, ale třetí povídka do půlky skvělá, pak můj zájem už upadl úplně. První příběh takový novodobý western což nebylo špatné, avšak Mrtvý luh topovka, atmosféra bažin a postav naprosto vtáhne do příběhu a pohltí. S panem Dvořákem nekončím.

Čand@
05.03.2022 4 z 5

Vďaka Čitateľskej výzve sa dostane človek skutočne ku knihám a autorom, ktorí by inak jeho pozornosti ľahko ušli. V mojom veku som pomerne zdĺhavo hľadala autora o 22 rokov staršieho (jedna z tohtoročných tém) a naviac ešte s knihou, ktorá by ma mohla baviť. Sypem si popol na hlavu, že doteraz mi meno Otomar Dvořák nič nehovorilo, o to viac som rada, že sa mi týmto súborom poviedok otvorilo nové okno.
Po jeho prečítaní sa cítim ako po dobrom obede s tromi chodmi :).
"Příšerný jezdec" bol ľahkým predjedlom, hoci bez akejkoľvek súvislosti s ďalšími chodmi. Ako iným hodnotiteľom, i mne bolo ľúto, že príbeh ubehol tak rýchlo a isto by si zaslúžil bohatší než poviedkový šat. Nie je to ale údel poviedok, že často skončia prv, než sa do nich stačíme začítať? Rovnako ako predjedlo - iba nám "postraší" žalúdok a navnadí ho na ďalšie chody :). Avšak vypočítavá blondína ma stačila vynervovať tiež, mala som chuť ju preplieskať.
Ďalším chodom - polievkou - bol "Mrtvý luh" a ja ako milovník polievok musím povedať, že i táto mi chutila zo všetkých chodov najviac. Výborný nápad zasadiť mystický dej do temného kraja nemeckého pohraničia plného močiarov a ešte časovo do obdobia po 2. svetovej vojne... mňam, chutilo mi.
Hlavný chod - "Vzpoura mrtvých" - ma ale celkom neuspokojil. Chvíľu som ohŕňala nos, rýpala som sa v ňom vidličkou, než som mu prišla na chuť - nechytil ma od začiatku tak ako "Mrtvý luh". No vytrvala som a a ten dobrodružný hororík dočítala. A keby to bol film, bolo by mi jasné, že chystajú dvojku.

kUMters
03.11.2020 4 z 5

3x poviedka s nádychom hororu

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzpoura mrtvých v seznamech

v dalších seznamech2x