Wonderland: Země divů přehled

Wonderland: Země divů
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274481/bmid_wonderland-zeme-divu-INq-274481.jpg 4 239 239

Země divů (Wonderland) je zábavní park v jednom malém americkém městě ve státě Washington. Park, v němž nechybí dům hrůzy či muzeum klaunů, funguje jako lákadlo pro turisty a současně zdroj obživy pro celé město. Přinejmenším do chvíle, kdy je v jeho areálu objeveno rozkládající se lidské tělo. Onoho dne, kdy je mrtvola nalezena, nastupuje coby zástupkyně šéfa místní policie Vanessa Castrová. A jako kdyby toho stále ještě nebylo málo, mizí rovněž mladý chlapec, který v zábavním parku pracoval. Vanessa, která začíná oba případy vyšetřovat, zjišťuje, že během posledních deseti let bylo podobných zmizení již více. Řádí zde snad kdosi, kdo unáší a vraždí mladé chlapce? A jak to všechno souvisí se zdejším zábavním parkem? Vanessa se přestěhovala do malého města, aby unikla své vlastní minulosti. Nepostavila ale místo toho sebe i svou rodinu rovnou do středu tajemné hry zákeřného vraha? Jenže tato hra teprve začíná a její konec nedokáže nikdo ani odhadnout.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Baronet

Wonderland , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Wonderland: Země divů. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
30.12.2023 4 z 5

Čerstvě jmenovaná zástupkyně náčelníka policie v městečku Seaside Vanessa Castrová řeší případy zmizelých mladých mužů poté, co se tělo jednoho z nich objevilo na promenádě místního zábavního parku. Jennifer Hillierová svůj hororově detektivní příběh pojala v duchu strhujícího hravého dramatu, který až tolik nesází na akční momenty či precizní policejní pátrání, jako na řetězení náhod a na jednotlivé protínající se skutečnosti. Zvolila zajímavé prostředí, které obsadila řadou živoucích postav s podivuhodnou minulostí. Právě břemeno starých hříchů, které s sebou tyto postavy táhnou, je příčinou mnoha jejich současných problémů. V románu tak neodhalujeme jen pachatele hrůzného činu, ale i tajemství jednotlivých protagonistů v duchu hesla: nikdo není bez viny a každému, co jeho jest. Že to pořádně zamíchá osudím, je nabíledni. Nicméně, přes všechny dějové zákruty a zvraty se Wonderland čte nadmíru hladce a příjemně. Jako odpočinkové čtení s nádechem lehkého mrazení v zádech je ideální.

monushka
28.12.2022 3 z 5

Má druhá kniha od této spisovatelky a dle mého o dost slabší než Řezník. Příběh se hodně vlekl a v podstatě se ani nic nedělo.

veronika9761
17.08.2022 2 z 5

Pro me nejslabsi knizka J. Hillier. Namlsala jsem se Malymi tajemstvimi a Sklenici srdicek, obe dalsi - Reznik a Wonderland - me nezaujaly.

Žebříček nejprodávanějších eknih v červenci 2016

16.08.2016

Připravované knižní novinky (13. - 19. 4.)

12.04.2016

Vítejte v Zemi divů!

13.04.2016

Kniha Wonderland: Země divů v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech3x

klauni poutě, lunaparky, zábavní parky Pacifický severozápad

Jennifer Hillier
kanadská, 1974