Z pekla přehled

Z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6297/bmid_z-pekla-PIY-6297.jpg 5 345 345

Troufnete si pohlédnout na viktoriánskou Anglii... očima Jacka Rozparovače? Milovníkům teorií spiknutí nabízíme mistrně propracovanou lahůdku kombinující historický román s literaturou faktu a mystikou. Film režisérské dvojice bratří Hughesových, který podle tohoto monumentálního díla vznikl, jen klouže po zamrzlé hladině Moorova děsivého příběhu. Velekněz komiksového žánru Alan Moore, tvůrce kultovních komiksů Bažináč, Top 10 a dvou svazků Ligy výjimečných, se tentokrát pustil do rozboru nejzáhadnější série vražd v historii. Hrdinou příběhu je lékař William Withey Gull, jenž poslední dobou tráví svůj volný čas trochu zvláštním způsobem, s Listonovým nožem v ruce. Ale co by člověk neudělal pro vlast...... celý text

Literatura světová Komiksy Thrillery
Vydáno: , BB art

From Hell , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Z pekla. Přihlašte se a napište ho.

nula87
24.01.2024 4 z 5

Až neuvěřitelně propracovaný komiks - silná detailní kresba vyšperkovaná do posledního detailu. A i příběh je samozřejmě velmi dobře vystavěný, a pracuje s propojením ověřených faktů a fiktivní složkou.

marvarid
21.12.2023 5 z 5

Přidávám se k všeobecnému nadšení. V životě by mi nenapadlo, že mě komiks může tak moc bavit. Zkoušela jsem to i dřív (Ghost in the shell, Sandman a další), ale vždycky mi tak nějak přišlo, že to sice není špatné, ale klasický román je lepší zážitek. Tady všechno perfektně zapadlo do sebe. Ponuré špinavé barvy ilustrací, dokonalé rozfázování obrázků (skoro jak filmová režie) a neuvěřitelně podrobné a dobře uspořádané faktické informace, které jsou v literatuře o případu Jacka rozparovače dostupné. No a bonbónek nakonec je atmosférou od základního příběhu zcela odlišný dodatek (zpracovaný opět formou komiksu) o vývoji mýtu o JR v průběhu dějin.

Frizer
21.06.2023 5 z 5

Alan Moore si tímto dílem udělal Ph.D z Viktoriánské Anglie a my máme to štěstí že nás vzal na výlet s sebou. Atmosféra by se dala krájet a hlavním hrdinou na pozadí " Jackova mýtusu" je Londýn jako takový. Množství materiálu které se vám dostane za cenu pár šupů je bezprecedentní. Doporučuji číst stránku po stránce zároveň s dodatky.

Knižní novinky (46. týden)

14.11.2021

Tenhle rok osmaosmdesát je peklo, co?

Co je čtvrtá dimenze?

Kniha Z pekla v seznamech