Zachránila mě slza přehled

Zachránila mě slza https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219544/bmid_zachranila-me-slza-PDK-219544.jpg 4 222 222

Skutečný příběh ženy, která se probere z umělého spánku, ale nemůže se hýbat ani komunikovat. Ostatní se domnívají, že je v kómatu, přestože ona sama všechno slyší a vnímá. Bojí se, že ji lékaři nechají odpojit od přístrojů (tato možnost se před ní probírá s rodinou) nebo přistoupí k odběru orgánů, jelikož se kdysi zavázala k dárcovství. Tento stav trvá přibližně dva týdny a lékaři už jejím příbuzným nedávají naději. Potom si však dcera, která právě sedí u matčiny postele a mluví na ni, všimne, že Angele po tváři stéká slza...... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Un larme m´a sauvée , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zachránila mě slza. Přihlašte se a napište ho.

kramlinka88
31.08.2023 3 z 5

Angele je normální, zdravá, pracující žena ve zralém věku. Fyzicky v dobré kondici a přece se jednoho dne zhroutí a ocitne se z minuty na minutu v péči lékařů.

Ovšem v péči takového rázu, že manželovi řeknou, aby na nic nečekal a zařizoval pohřeb!

Říkáte si jak je něco takového možné ? Co se stalo ? Angele ochrnula a její tělo se tvářilo, že je v kómatu i když nebylo.....nemohla se hýbat, ani otevřít oči, prostě nic :-/

Ten pocit bezmoci musel být šílený, boj s neznámou nemocí musel být nesmírně těžký :-(
A ano opravdu ji zachránila slza, když už to všichni chtěli vzdát.....zachránila ji život :-)

Sledujeme tedy i následný boj - postavit se znovu zpět na vlastní nohy....podařilo se to Angele ?

Příběh byl fascinující, podání už bohužel tak moc ne. Autorka / pacientka mluvila i nepěkně o nemocničním personálu a prostě se mi to její podání příběhu moc nelíbilo :-/

Každopádně kniha má pouze okolo 180 stran, tak si můžete obrázek udělat sami :-)

Jurfinka
02.07.2023 5 z 5

Zajímavé čtení...

Littlemonday
18.06.2023 3 z 5

Musím bohužel říct, že nesdílím všeobecné nadsění z knihy. Příběh je to jistě silný a chraň bůh, nikomu bych nic takového nepřála.

Avšak hlavní hrdinka mi vůbec nesedla a i když jsem s ní měla vlastně soucítit, tak mě děsně štvala. Její pohled na věc musí samozřejmě být malinko zkreslený a rozhodně se na to nemůže dívat objektivně, ale v některých pasážích jsem lynčování lékařů a zdravotnických pracovníků považovala za přehnané a zbytečné.

Těžko říct, kde je úplná pravda a co se malinko nafouklo, aby z toho byl trhák, každopádně naštěstí se nejdná o nějakou bichli, a tak jsem v klidu dočetla.

Hodnotím jako průměr.

3/5

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zachránila mě slza v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech5x