Churchillova sekretářka přehled

Churchillova sekretářka
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174139/churchillova-sekreta.jpg 3 43 43

Záhady Maggie Hope série

Talentovaná matematička Maggie Hopeová, rozená Britka, ale výchovou Američanka, chce být během svého pobytu ve válečné Anglii užitečná, a tak se rozhodne ucházet se o místo Churchillova tajemníka, které je obsazováno výhradně muži. Díky jednomu ze svých přátel nakonec získá práci jako Churchillova sekretářka. Když se jí do ruky dostane časopis s ukrytou kódovanou zprávou, okamžitě si jí všimne. Jenže rozluštit, čeho se ona zpráva týká, nebude nijak jednoduché…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Mr. Churchill’s Secretary , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Churchillova sekretářka. Přihlašte se a napište ho.

eiramka
03.11.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, autorka se inspirovala deníky a vzpomínkami skutečných osob. Maggie předbíhá svou dobu, je vzdělaná a touží se prosadit a v jistém smyslu jí válka nahrává - dostává se tedy do blízkosti Winstona Churchilla. Během čtení této knihy se mi vybavilo několik scén ze skvělého filmu Churchill - je vidět, že autoři čerpali ze stejných zdrojů. Kniha se čte velmi dobře, mohu doporučit.

broskev28
20.08.2018 3 z 5

Moc se mi líbí grafické řešení všech knih v sérii, tak jsem se rozhodla nějakou také přečíst. Naštěstí jsem trefila správně tu první - nechápu, proč díly nejsou očíslované, abychom se my čtenáři lépe orientovali - a absolvovala jsem jakýsi úvod do válečné situace: Londýn, rok 1940. Zpočátku jsem se v těch mnoha dívčích postavách neorientovala (zvláště když např. Zlatíčko byla přezdívka), ale postupně se postavy začaly výrazněji odlišovat a hlavně se začalo něco dít, a to jak v politické, tak v rodinné linii příběhu.
Takže "entrée" máme za sebou a já jen doufám - podle hodnocení zde v databázi - že další díly budou svižnější.

marimari
15.03.2018 3 z 5

Další pohled na práci zpravodajců, špionáž během 2. světové války v Evropě. Čtivá a napínavá až od druhé poloviny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2013 - Barry Award (Best Paperback Original)

Kniha Churchillova sekretářka v seznamech

v dalších seznamech2x