Vražda v kryptě přehled

Vražda v kryptě https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508159/bmid_vrazda-v-krypte-Wc2-508159.jpg 4 113 113

Záhady Redmonda a Haze série

Když se jednoho dne v hrobce středověkého rytíře objeví mrtvola mladého muže, případ padne na obecního konstábla Daniela Haze, který ještě sám vraždu nikdy nevyšetřoval. Podezření okamžitě padne na jediného cizince, který dorazil do vesnice Birch Hill těsně předtím, než došlo ke zločinu, ale časem se tento americký kapitán ukáže jako nečekaný přínos. Jason Redmond, bývalý voják a zkušený chirurg, Danielu Hazovi nejenže ochotně pomůže, ale také za něj ve snaze dopadnout vraha nasadí svůj vlastní život. Redmond s Hazem neznají motiv, nemají podezřelé ani dostatek stop, ale vraždu musejí vyřešit, než se jeden z nich stane další vrahovou obětí. Historický mystery thriller z druhé poloviny devatenáctého století, který skvěle vykresluje chamtivost, zločin, misogynii, rasismus, aroganci, nenávist a strach z „těch druhých“ v koloniální éře. První kniha ze série Redmond a Haze je zároveň prvním titulem úspěšné autorky přeloženým do českého jazyka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Vendeta

Murder in the Crypt , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda v kryptě. Přihlašte se a napište ho.

Sarka25
předevčírem 5 z 5

Takhle knížka se mě moc líbila. Mám ráda knížky z 18 a 19 století a když je to k tomu detektivka tak je to skvělá volba. Hlavní postavy super a zápletka taky. Těším se na další díl.

danuus
12.05.2024 3 z 5

Pro mě, jakožto milovníka Sherlocka Holmese, byla tato kniha docela nuda. Postavy byly ploché a k žádné, kromě Micaha, jsem si nevytvořila bližší vztah. V polovině jsem se začala nudit, ale kniha se četla rychle a já nerada nechávám knihy nedočtené. Zápletka docela banální.
Vadilo mi, že jsem kolikrát pořádně nevěděla, jaké emoce má daná postava, protože byly hodně často používaná slova - řekl, zeptal se, odpověděl... a nebylo to dál rozvedené.

Ale abych nebyla jen negativní, musím napsat, že je to takové oddechové a nenáročné čtení na nedělní odpoledne.

Anette99
10.04.2024 5 z 5

Pohodová a oddychová detektivka z prostředí anglického venkova v 19. století. Oblíbila jsem si Jasona i Daniela, byť je každý z jiného těsta, vytvořili společně dynamickou dvojku.

Všechno, co jsme ztratili, Dny rozhodnutí a další knižní novinky (10. týden)

05.03.2023

Kniha Vražda v kryptě v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x

detektivní a krimi romány viktoriánská doba historické detektivky

2023  84%Vražda v kryptě
2023  90%Vražda v opatství