Zámek (komiks) přehled

Zámek (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177530/bmid_zamek-komiks-c06-177530.jpg 3 148 148

Komiksová adaptace slavného románu. Když je zeměměřič K. zámkem povolán do vesnice, musí se nejprve vypořádat s nepřehlednou hierarchií pomocníků, poslů, úředníků, tajemníků - a také milenek. Jak ale může získat správné instrukce, když nikdo neví, jak jeho zaměstnavatel vypadá, telefony vyzvánějí bez odpovědi a navíc, jak se zdá, ve vesnici vlastně žádná práce pro zeměměřiče není? Jeden z nejvýznamnějších románů 20. století, jehož černý humor a grotesknost ani po bezmála devadesáti letech od prvního vydání neztratily nic ze své živosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zámek (komiks). Přihlašte se a napište ho.

nula87
29.04.2024 3 z 5

Líbila se mi kresba, ale vlastní text mi přišel trochu povrchní a nedotažený. Z Kafkovy absurdity se dalo získat víc.

Kopta
01.02.2024 3 z 5

Stále si snažím k tomuto dílu najít svou cestu, ale je to trnité a prošpikované jako cesta mezi Palestinou a Izraelem. Občas mi přijde, že by to mohl být náhodný generátor slov a dopadlo by to stejně. Věřím, že původní dílo je mnohem hlubší, jen se k tomu dostat.

puczmeloun
25.11.2022 3 z 5

Ano, vím, že jde o adaptaci Kafky, ale komiksová forma tomu vůbec nedělá dobře. Z už tak nedokončeného a absurdně-byrokraticko-snově-surreálného příběhu to dělá ještě méně stravitelný kousek, kterému jako by něco chybělo. A nejen to – jako by byly části knihy přeskakovány, některé kapitoly náhodně přeházeny a zmizela část popisků/názvů kapitol. Graficky je pak vše natolik zjednodušeno, že už tak hůře přehledný děj ještě dále znejasňují postavy s "ořezanými" rysy. Atmosféra je skvělá, zvolený umělecký přístup je dostatečně autorský a zajímavý, jen čtenáři to už tak nepřístupného Kafku ještě vzdaluje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zámek (komiks) v seznamech

v Právě čtených3x