Zdivočelá země / Aukce přehled

Zdivočelá země / Aukce https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7929/bmid_zdivocela-zeme-aukce-3xl-7929.jpg 4 123 123

Románová sága o letci Antonínu Maděrovi, který se po druhé světové válce vrací z Anglie do své rodné vesnice Svatý Štěpán v česko-německém pohraničí. Chce zde uskutečnit svůj sen, vybudovat chov ušlechtilých koní. Poválečným pohraničím se prohánějí stáda zdivočelých koní, opuštěnými vesnicemi se potulují nadšenci, kaubojové a zlatokopové, lidský život tu má menší cenu než majetky a statky, které nepatří nikomu a patří všem. Maděra se setkává s partou mladíků, toužících po dobrodružství a vede s nimi život jak na Divokém západě, potkává tu i svou celoživotní lásku Ilonku, ale ty nejtěžší boje ho teprve čekají, když se v padesátých letech octne v kriminále. Druhý díl Aukce dovádí osudy hrdinů až do konce tisíciletí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zdivočelá země / Aukce. Přihlašte se a napište ho.

Inutihar
03.05.2024 3 z 5

(zatím přečtena jen první část)
Příliš mnoho postav navíc. To je asi první, co mě napadne, kdybych to měl charakterizovat.
Příběh sám o sobě zajímavý a napínavý, zachycující velmi komplikovanou dobu i místo, ale utápí se v tom, že je strašlivě přelidněný postavami "kovbojů", které si pár dní po dočtení vlastně ani nepamatuji. A už během čtení mi neustále vyskakovalo na mysl Sklepácké srovnání Bible a Sekory ;-) Taky úplně neocením Maděrův až fetišistický vztah ke koním a dost mě mátlo, jak moc se relativně elitní voják a jeho kamarád policista (v utajení?) chovali v mnoha situacích naivně.
Asi jsem rád, že jsem to přečetl, ale nejsem spokojen s tím, jaké to je napsáno.

Jonna
25.03.2024 5 z 5

Knihu jsem četla už dvakrát, a teď jsem si ji pro změnu poslechla. Kniha by měla být povinnou četbou ve škole, abychom si to stále dokola připomínali, protože se zjevně mnoha lidem po té době stýská.

Ivana.Ka
02.02.2023 5 z 5

Jedním slovem LÁSKA.
Absolutně jsem nečekala, že by mě děj mohl tak strhnout.

1.část - Zdivočelá země, mě naprosto uhranula, z nějakého důvodu jsem se úplně vžívala do role kauboje a drandila s nimi se stensonem do čela krajinou nikoho. Po dočtení první části jsem věděla, že si musím sehnat i část druhou.

2.část - Aukce, následovala ihned, bez přestání, po první části. Tady už je trochu znát, že byla kniha napsaná z odstupem několika let, byl to tedy trochu jiný styl psaní, pro mě lehce obávaný (četla jsem od pana Stránské Tichou poštu a jedna z povídek byla napsaná takto). Kniha může leckoho na částku odradit, máte pocit, že jste vstoupili do něčí rodiny, které má nepočítaně členů a naprosto se neorientujete kdo je kdo, ale vypravěč má pocit, že všechny už dávno znáte, ano z prvního dílů, ale najednou jsou tam manželé, manželky, děti dětí a děti dětí dětí, ale je to jedno časem se do toho dostanete a když ne, tak to někdy taky úplně nevadí :)

Závěrem, včera jsem dočetla a dneska mám pocit, že mi něco (někdo) chybí…

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zdivočelá země / Aukce v seznamech

v Právě čtených5x