Žena filmového kritika přehled

Žena filmového kritika
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423790/bmid_zena-filmoveho-kritika-TIv-423790.jpg 3 140 140

Žena filmového kritika série

Facebookové příspěvky Ženy filmového kritika, jejichž autorka za ně byla nominovaná na prestižní literární cenu Magnesia Litera (a přesto si přeje zůstat v anonymitě), jsou vtipným, ironickým i nekompromisně sebeironickým – a nezdráháme se napsat až allenovským – nahlédnutím do rodinného soužití ženy a muže. Což většina lidí nad 30 let nejspíš důvěrně zná. Co však už nezná, jsou specifika soužití ženy se zvláštním druhem muže: filmovým kritikem. Texty svými ilustracemi doprovodila umělkyně s pseudonymem Toy_Box, pozoruhodná, neuhýbající a mimořádně talentovaná ilustrátorka, malířka a komiksová autorka.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žena filmového kritika. Přihlašte se a napište ho.

Snílek1980
včera 4 z 5

Útlá jednohubka o životě matky a manželky je okořeněná humorem i řízným sarkasmem. I když mám s autorčiným světem jen málo společného, potěšila a pobavila.

magnolia
30.05.2024 5 z 5

Mě tento deníček pobavil, čekala jsem ho horší, dle hodnocení a %. Občas byla některá věta krkolomnější, ale i to oceňuji, aspoň jsem četla hezky pomalu a vychutnávala si slovní obraty bez obvyklých klišé. A 1* je za vzhled knížky, dokonalost.

Vilma232
02.05.2024 2 z 5

Vtipné, nicméně pevně doufám, že divadelní zpracování mě zaujme víc.

Knižní novinky (48. týden)

24.11.2019

Kniha Žena filmového kritika v seznamech

v Právě čtených2x