Ženy a moc: Manifest přehled

Ženy a moc: Manifest
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457771/bmid_zeny-a-moc-manifest-qy4-457771.jpg 4 33 33

Krátký feministický manifest od oceňované autorky Mary Beard, ve kterém pátrá po kořenech misogynie od antické mytologie až po současnost. Anotace: Profesorka antické literatury Mary Beardová je britské veřejnosti dobře známá, vedle akademické práce se věnuje také populárně naučným projektům a její hlas silně a často zaznívá ve veřejné debatě. Mary Beardová se však nevyjadřuje pouze k tématu tisíce let staré literatury a kultury. Promlouvá též o feministických tématech a problémy dneška dovede nejen brilantně analyzovat, ale také vysvětlit historické důvody jejich vzniku. Ve dvou přednáškách, jejichž upravenou verzi přináší tento svazek, profesorka Beardová s precizností a vtipem analyzuje, jakým překážkám musely napříč historií ženy, a zejména ženy, jež usilovaly o jakoukoli veřejnou roli, čelit a dokumentuje to na příkladech sahajících od literární postavy Odysseovy věrné manželky Penelopy až po kandidátku na prezidentku USA Hillary Clintonovou. Beardová zkoumá historické kořeny misogynie, ilustruje snahu o umlčení ženského hlasu na veřejnosti a rozebírá naše kulturní vzorce vnímání místa ženy ve společnosti a problematické vnímání žen v pozici moci.... celý text

Literatura naučná Sociologie, společnost
Vydáno: , Argo

Women & Power: A Manifesto , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ženy a moc: Manifest. Přihlašte se a napište ho.

AbsolutníHrobař
21.03.2024 5 z 5

Kratší "odpočinkové" feministické čtení akorát do vlaku. Pokud jste víc obeznámeni s feministickou literaturou, nenajdete tam nic úplně objevného, ale hezky se to čte.

Luci-_-
04.10.2021 5 z 5

Kniha zaměřená na utlačování a umlčování žen s pěknou řádkou příkladů z historie.

adorjas
28.04.2021 2 z 5

Beard je odborníčka na antiku a pomocou nej manifestovala, akými spôsobmi sú ženy naďalej verejne umlčované. Kniha je kratučká, prelúskate za 1-2 hodinky a v podstate je text prenesením súboru jej prednášok. Na prečítanie OK, ale čakala som niečo iné.

Knižní novinky (46. týden)

08.11.2020

Knižní novinky (32. týden)

02.08.2020

Kniha Ženy a moc: Manifest v seznamech