Zlodějka knih přehled

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187877/bmid_zlodejka-knih-XRd-187877.png 5 8385 8385

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlodějka knih. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2067)

marlowe
25.08.2024 2 z 5

Určitě tady budu za literárního burana, ale mě prostě tenhle typ příběhů nadchnout nedokáže. Já tam holt ten autorský chladný kalkul s notoricky obehranými motivy a vztahovými, klišoidními vzorci vidím a hned se mi na zátylku ježí chlupy. Ukrývaný židovský chlapec, dětská láska na pozadí válečných událostí, hlavní hrdinka milující knížky… – přečetl jsem na „zadané téma“ sto plus jedna románů, které látku zpracovaly daleko zajímavěji a nápaditěji a jejichž autoři k tomu ani nemuseli používat na sílu vynucených schválností typu „což kdyby to všechno vyprávěla Smrt – to tady přece ještě nebylo“.
No, co nadělám, nelíbilo…

LEGACY
22.08.2024 5 z 5

Chtěl bych být tvrdohlavý a odvážný jako Rudy Steiner, mít neochvějnou integritu a hrdost jako Hans Hubermann, být kritický, o to víc milující jako Rose, stát vzpřímeně s nadějí po kapsách, i v té nejtemnější kopce si najít zábavu, prostě jako žid Max a nevyhnutelně - být nezlomný a dělat světu radost jako maličká Liesel.
Kdo by nemiloval knihu, jejíž vypravěčkou je samotná smrt, kde se staví sněhulák ve sklepě a kde válka roztříští životy dobrých lidí nehledě na to jestli vyhrává vaše strana, nebo ta protivníka.

Bedřich63
21.08.2024 4 z 5

Tak mám za sebou další knižní bestseller, ke kterému jsem si našel cestu tady na DK. Mám z knihy celkem dobrý pocit, ale za mě to není úplně top. Téma zajímavé, zpracování dobré, ale možná jsem čekal trochu něco jiného. Ale pozitivní pocity převládají.
Když se dívám na zadní stranu obalu, kde je uvedeno pár hodnocení, tak určitě souhlasím s touto charakteristikou:
- strhující příběh
- dobrodružné okolnosti
- zvraty a situace, při nichž se tají dech
- smích a slzy
- živoucí postavy jako z masa a krve
Film vidět nepotřebuji, knihu jsem si prožil dostatečně.
Za mě tedy 4*.

Knižní novinky (42. týden)

17.10.2021

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2018

27.12.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (1)

2009 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Preis der Jugendjury (Cena poroty))

Kniha Zlodějka knih v seznamech

v Právě čtených286x