Žlutý baron přehled

Žlutý baron https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343230/mid_zluty-baron-Rlz-343230.jpg 4 140 140

Podtitul: Skutečný plán Andreje Babiše: zřídit stát jako firmu. Kniha Žlutý baron vypráví příběh pátrání dvou novinářů Deníku Referendum, Zuzany Vlasaté a Jakuba Patočky, po odpovědi na otázku, jaké jsou skutečné úmysly Andreje Babiše v politice. Vzali vážně jeho politická hesla a začali je poměřovat s realitou. Slogan „Řídit stát jako firmu“ je přivedl do Babišových firem: do Agra Jevišovice, do Kosteleckých uzenin, k hustopečskému zemědělskému podniku a do Vodňan, kde stojí slavná drůbežárna. Jejich reportáže ukazují, že Andrej Babiš nevydělává na vzorovém řízení svých firem. Začali zkoumat, co mu tedy doopravdy přináší zisk. Tak se dostali k otázce, proč každý rok celá republika na jaře zežloutne záplavou řepkových polí. Autoři ukazují, že důvody Babišova angažmá v politice jsou rozhodně jiné a mnohem přízemnější, než jak je popisuje v rozhovorech pro své deníky Mladou frontu Dnes a Lidové noviny. Kniha je souborem čtivých reportáží a rozborů, s nimiž by se měl seznámit každý, ať už si myslí o československém „superoligarchovi“ cokoli. Vypráví nejen o Babišovi a jeho podnikání, ale také o strachu: celá řada vystupujících postav není v knize na vlastní přání jmenována. Z čeho a proč tu mají lidé dnes znovu takový strach? 168 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh, ilustrace (převážně barevné).... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žlutý baron. Přihlašte se a napište ho.

Česneksmedem
24.01.2022 5 z 5

AB vlastní mimo jiné MF Dnes, Lidové noviny a Rádio Impuls. To už je pořádná mediální síla. O to víc je třeba ocenit osobní odvahu ZV a JP. Musí to být navíc flustrující, když celá tato snaha vyústí v kandidaturu AB na prezidenta. Některé zde popisované aktivity působí veskrze depresivně až beznadějně. Přesto je dobré si knihu přečíst.

Taj-ka
30.10.2021 4 z 5

Šílené čtení, jsem ráda, že jsem počkala až po volbách. Snad se ta republika časem sebere.

Katerina961
11.03.2021 5 z 5

Povinna četba pro jeho voliče! Ze jsme dopustili, aby se tohle stalo? Tolik zničených lidi a rodin kvůli jednomu hnusakovi:(((

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Žlutý baron v seznamech

v Právě čtených4x