Zničit přehled

Zničit https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488484/bmid_znicit-ejs-488484.jpg 4 173 173

Krátce před francouzskými prezidentskými volbami v roce 2027 se na síti objeví video, které jako by ukazovalo popravu možného kandidáta Bruna Jugeho. Paul Raison vystudoval elitní univerzitu a pracuje jako vysoký úředník na ministerstvu hospodářství. Jako Jugův zaměstnanec a důvěrník má za úkol vypátrat tvůrce videa. V průběhu jeho vyšetřování dojde k sérii záhadných teroristických útoků, mezi nimiž nelze najít žádnou souvislost. Nejen práce, ale i soukromý život Paula Raisona je všechno, jen ne snadný. S manželkou Prudence stále žijí spolu, ale už spolu nic nesdílejí. Dokonce i přihrádky v lednici jsou oddělené. Zatímco Juge bojuje o svou kandidaturu, Paul je schopen poskytnout klíčové indicie k vyřešení útoků. Nakonec však Juge prohrává s populárním bývalým televizním moderátorem a výsledky Paulova výzkumu jsou pro politiku země neméně zničující. Když je Paul propuštěn ze zaměstnání, sblíží se se svou ženou a oba k sobě opět najdou cestu. Nečekané, i když křehké štěstí...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Anéantir , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zničit. Přihlašte se a napište ho.

kadgam
02.04.2024 5 z 5

Tažko citateľná aj tažko stráviteľná kniha no napriek tomu zaujímavá po viacerých stránkach.
Zatiaľ som prečítala od autora všetko, čo knižnica poskytuje.

painthers
18.03.2024 4 z 5

Příběh, který začíná široce - dramatem prezidentské volby ve Francii, vrcholné politiky a atentátů, které ovlivňují celý svět, a který se postupně redukuje až do osobního příběhu života, smrti a koloběhu odcházení. Pro mě první Houellebecq - a líbilo se mi to. Líbilo se mi zejména to, že mezi řádky dokáže oslovovat i aktuální horká politická témata - ekologii, imigranty, rostoucí rasovou nesnášenlivost a podobné.

Vilma232
06.03.2024 4 z 5

Blízká budoucnost, období před prezidentskými volbami ve Francii. Není to jednoduché ani zábavné čtení. Nic nekončí pozitivně. Ale u tohoto autora jsem to ani nečekala. Politika, zdravotnictví, partnerské a rodinné vztahy...

Vražedná temnota, Nezkrotná říše a další knižní novinky (39. týden)

24.09.2023

Kontroverzní francouzský spisovatel ohlásil zřejmě poslední román

21.11.2022

Kosti v srdci, Hrad ve Skotsku a další knižní novinky (46. týden)

13.11.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Když se vrátil domů, porozhlédněme se, co by se mu mohlo hodit jako zdroj informací o existenci nějakého stvořitele.

Kniha Zničit v seznamech

v Právě čtených17x