Zpráva pro Adolfa 1 přehled

Zpráva pro Adolfa 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421103/bmid_zprava-pro-adolfa-1-LmI-421103.jpg 5 107 107

Zpráva pro Adolfa série

Naprostá klasika japonského komiksu v podání "boha mangy", Osamua Tezuky! Píše se srpen 1936. Na berlínských olympijských hrách dojde k události, která nezvratně spojí osudy tří lidí. Syna židovského pekaře, který žije v Japonsku. Jeho přítele, jediného syna německého konzula. A pak vůdce mocné říše, který se právě chystá rozpoutat tu nejstrašnější válku v historii. Nemají společného vlastně vůbec nic, jenom jméno, které mají všichni tři stejné: Adolf.... celý text

Literatura světová Komiksy Historické romány
Vydáno: , Crew

Adorufu ni Tsugu 1 , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpráva pro Adolfa 1. Přihlašte se a napište ho.

Lka
02.09.2023 4 z 5

Zajímavý a čtivý komiks, který pojednává o osudech tří Adolfů z období před druhou světovou válkou, tentokrát z pohledu Japonska. Tento komiks bych nejspíš zkrátila, bylo to příliš dlouhé. Určitě se ale pustím i do druhého dílu.

Alma-Nacida
15.07.2023 4 z 5

Ikonická manga, která se žánru dost vymyká. Zhltla jsem ji za dva volné dny, což při její úctyhodné tloušťce mluví za vše. Výtvarně je to vrchol, hvězdu jsem ubrala za ženské postavy zkratkovité až ke karikatuře, a také mi vadí v manze obvyklé přehnané ztvárnění vzteku a podobných emocí, kdy má postava otevřenou pusu přes celý obličej. ;)
Nic se neuzavřelo, takže do druhého dílu půjdu taky. Pokud jde o onu " výbušnou informaci" týkající se Hitlera, tato konspirační teorie je dnes už notoricky známá a nemyslím, že by její zveřejnění mělo ještě nějaký politický dopad ve 40.letech. Tak jsem zvědavá, jak se s tím autor popere.

puml
18.12.2022 5 z 5

V rámci mangy asi jeden z nejlepších ne-li nejlepší a (nejdospělejší) komiks, co jsem četl. Příběh výborný, hlavně ty japonské pasáže. Všechny ty postavy jsou takový dost fanatici, ale ono to má svý opodstatnění. A že Tezuka občas zatlačí trochu moc na pilu vůbec nevadí a pro takové to možná někdy až příliš polopatické vyznění je to důležité. Co je ale na tom komiksu asi nejlepší jsou ty twisty a to jakým bahnem a peklem nechal autor své postavy projít. Místy je to hodně silná káva. Ideální doporučená četba pro středoškoláky. Tenhle komiks ukazuje ideologie jako nacismus a fašismus ve své nelidskosti a brutalitě jako máloco. Tohle je opravdový komiksový román. Doporučuji.

Knižní novinky (42. týden)

14.10.2019

Další medaile pro nácky, to bude voda na jejich mlýn.

Ocenění knihy (2)

2019 - Cena Muriel (Nejlepší překlad)
2019 - Cena Muriel (Nejlepší překladový komiks)

Kniha Zpráva pro Adolfa 1 v seznamech

v Právě čtených3x