Ztracené město v Amazonii přehled

Ztracené město v Amazonii
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39030/mid_ztracene-mesto-v-amazonii-2u9-39030.jpg 4 59 59

Podtitul: Po stopách největší záhady 20. století - tajemného Eldoráda David Grann se rozhodl vypátrat osud Percyho Harrisona Fawcetta, velkého badatele počátku 20. století. Úspěšně sice zvládl mnohé výpravy do Amazonie, ale ta poslední v roce 1925, při níž hledal bájné město Z, ztracenou civilizaci věků, mu byla osudná. Amazonka pohřbila veškeré snahy vypátrat Fawcettovu poslední výpravu.... celý text

Dobrodružné Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Víkend

The Lost City of Z , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ztracené město v Amazonii. Přihlašte se a napište ho.

Recidivista
20.04.2024 5 z 5

Pútava kniha o zaujímavej téme. Kvôli časovej zaneprázdnenosti som to čítal skoro 3 týždne. Takéto kúskovanie väčšinou pokazí dojem z čítania, ale nie v tomto prípade. Mohol som sa cítiť ako Fawcett na expedícii! Tak ako on sa pomaličky predieral amazonskou džungľou, ja som pomaly postupoval stránku po stránke. Tu všetka podobnosť končí.

Muselo to byť naozaj vzrušujúce žiť v dobe, kedy sa prekresľovali mapy a oblasti „Hic sunt dracones“ sa postupne zmenšovali. V súčasnosti nám zostal už len nekonečný vesmír a ešte naša fantázia. Knihe nie je veľmi čo vytknúť, k úplnej dokonalosti chýbalo len veľmi málo (napr. viac fotiek, mapiek a pod.).

Nedávno som videl aj film, no nepáčil sa mi. Kým pri filme nakrútenom na základe beletristickej knihy sa zmeny v deji dajú odpustiť, v prípade príbehu podľa non-fiction knihy mi to pripadá ako spreneverenie sa histórii. Čo ma škrie najviac je vykreslenie osobnosti Fawcetta – predstava o ňom ako o človeku, ktorú som si vytvoril pri čítaní knihy bola úplne iná, preto mi bola postava z filmu cudzia.

9/10

myshichka
04.03.2024 4 z 5

Zaujímavá kniha o človeku, ktorý bol dokonalým stelesnením ideálu "viktoriánskeho objaviteľa". Vyzdvihla by som vykreslenie dobových reálií a uvažovania, ktoré viedlo ľudí k podnikaniu priam šialených výprav, i fakt, že sa autor sám vydal po stopách svojho subjektu.

ales1191
28.11.2023 3 z 5

Knížku jsem přečetl, jelikož jsem ji tu měl už delší dobu, ale musím říct, že me opravdu bavila. Bylo to zajímavé, autor se opravdu Fawcetem velmi zajimal.

Doporučuji pro někoho, kdo tak jako já popř sám autor se rád sem tam vydá a hledá své město Z.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ztracené město v Amazonii v seznamech

v Právě čtených1x