Zvířetovi lidé přehled

Zvířetovi lidé
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1986/bmid_zviretovi-lide-iqJ-1986.jpg 5 49 49

Hluboký příběh o současném světě na okraji společnosti. Příběh postiženého mladíka, který v dětství spolu s desítkami dalších doplatil na chemickou továrnu ve městě. Vlivem extremních životních podmínek chodí po čtyřech jako zvíře. Jeho očima autor líčí osudy člověka žijícího na ulici, a přestože je mu nejlepším přítelem pes, má život stejně bohatý jako zdraví lidé. V žádném případě nejde o tklivé zobrazení nebo politický apel, spíše humorný pohled na jednu ze stinných stránek života v současné Indii. Finalista Bookerovy ceny 2007.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Animal's People , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zvířetovi lidé. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
04.03.2024 4 z 5

"Páni, to byl ale pes. Žlutý pes nejasnýho původu, bez trvalyho bydliště, zrovna jako já. Od tý doby už jsme se vždycky dělili. Pojmenoval jsem ji Bandzara, cikánka, svobodná duše, protože nikam nepatří a všude je její království"..... popisuje devatenáctiletý Ind Dzanglar (Zvíře) své první setkání s jeho věrnou společnicí.
Zvíře je jedním z mnoha, které několik let předtím poznamenala chemická katastrofa, k níž došlo v továrně na hnojiva v jeho rodném Khaufpuru. A ačkoli má tento mladý bezdomovec všechny důvody ke stížnostem, nechybí mu humor a láska k životu, který bere i se všemi negativy, které zivot v tomto tragédií poznamenanem městě přináší.
Autor se nechal inspirovat katastrofou v továrně na pesticidy americké společnosti Union Carbide, ke které došlo v noci z druhého na třetího prosince 1984 v Bhopalu. Koho dané téma zajímá, doporučuji Half Past Midnight in Bhopal od autorské dvojice Dominique LaPierre a Javier Moro.

meluzena
17.11.2021 3 z 5

Hrubé „chlapské“ vtipkování, které se snaží zakrýt zoufalství a beznaděj z tolik let trvající hrůzné reality, kterou tahle kniha beletrizuje. Mně to nesedlo.

Vida66
05.02.2021 5 z 5

Těžký, ale i překrásný příběh s černočerným humorem, protože (slovy autora) "tragédie se dá překonat jedině tak, že se jí vysměješ".

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2008 - Commonwealth Writers' Prize (Best Book - Europe and South Asia)

Kniha Zvířetovi lidé v seznamech

v dalších seznamech2x