Ransom Riggs
americká, 1979
Nová kniha
Muzeum divů - Ransom Riggs
Nepostradatelný průvodce radostmi i strastmi světa podivných nejen pro všechny nové příchozí. Luxusní doplněk bestsellerové série Sirotčinec slečny Peregrinové!... detail knihy
Populární knihy
/ všech 10 knihNové komentáře u knih Ransom Riggs
Podivné město
„(Z OSOBNÍHO ARCHIVU - přečteno ŘÍJEN 2014):
Jacob Portman zůstává s podivnými dětmi aby jim pomohl najít pomoc pro slečnu Peregrinovou, ale hlavně aby mohl zůstat s Emmou, do které se zamiloval. Úplně tak opouští svůj starý obyčejný život a vrhá se prožívat dobrodružství v tom neobyčejném. Spolu s dětmi a ptákem, do něhož se slečna Peregrinová proměnila se vydává do Londýna, aby pro slečnu vyhledali pomoc. Cestou je však čeká spousta nebezpečí a nástrah, který musejí pokořit.
Na tuhle knihu jsme se těšila opravdu hodně. Zajímalo mě jak bude pokračovat příběh podivných dětí z malého ostrova u Velké Británie. Příběh pokračuje přesně tam, kde v prvním díle končí, tudíž u plavby na člunu dětí pryč z ostrova. Musí si pospíšit, protože po nich jsou příšery a nestvůry a slečna Peregrinová potřebuje pomoct. Bylo zajímavé prožívat spolu s dětmi jejich dobrodružství a nástrahy, kterým se museli postavit cestou. Kniha se mi opravdu velice líbila, ale něco mi tam chybělo. Nebylo to jako u prvního dílu, kdy jsem četla a četla a nemohla se od čtení odtrhnout. Tentokrát to šlo docela snadno a nedělalo mi takový problém knihu odložit a číst až za nějakou dobu. Netoužila jsme tolik po rozluštění všech otázek tak jako v prvním dílu.
Každopádně nemůžu říct, že by mě kniha zklamala, to rozhodně ne. Byla plná napětí, akce a kdykoli se děti dostaly z jedné šlamastiky už se objevila nějaká další. To se musí Riggsovi přičíst k dobru, protože tohle se moc často nevidí. Stejně jako první díl se i druhý díl pyšní úžasným grafickým zpracováním, které prostě musím zmínit! Příběh je doplněný fotkami, které tomuto dobrodružství vdechují život, protože číst o dívce která levituje nebo o někom, kdo má v žaludku celý úl včel je poněkud - podivné! A jak by také nebylo že?
Ovšem pokud jste četli první díl, druhý díl stojí rozhodně také za přečtení. Když už nic jiného, tak určitě všichni chcete vědět, jak to s tou bandou podivných dětí bude dál a zda se jim podaří najím pomoc pro jejich ředitelku. Určitě do toho běžte.
Samotný konec knihy mi přišel takový, suchý nebo jak bych to řekla. Nebylo to tolik otevřené jak jsme v poslední sobě u sérií zvyklá a proto mi to tak možná i přišlo. Každopádně někomu to může přijít lepší než příliš otevřený konec, ale podle mě otevřený konec víc naláká na další díl. No to je jedno, každopádně se mi to líbilo, bylo to příjemné čtení. Jsem zvědavá, jaký bude další díl.“... celý text
— kniznistranky
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
„(Z OSOBNÍHO ARCHIVU - přečteno LEDEN 2014):
Jacob jako malý poslouchá příběhy svého dědy o jeho mládí o boji s nestvůrami. Jsou to strašidelné a dobrodružné příběhy o boji s nestvůrami, ale o podivných dětech a sirotčinci, ve kterém žijí a ve kterém žil i jeho dědeček... Jen že jak Jacob stárne a vyrůstá, přestává příběhům svého dědy věřit a nebere je vážně, ale tak je právě jeho děda myslí... Až když dědu napadne jedna z nestvůr a zabije ho, Jacob uvidí onoho pachatele a začne příběhům svého dědy opět věřit. Vypraví se hledat sirotčinec, ve kterém jeho děda část svého života žil a doufá, že se o dědově minulosti... Nakonec najde skoro rozpadlý sirotčinec a kupodivu se i ukáže, že podivné děti s úžasnými schopnosti stále žijí.
Na knihu mě nalákala jedna super recenze. Nemůžu říct, že jsem od knihy moc nečekala, protože sem čekala hodně. Nejspíš by jste mi asi teď položili otázku, jestli mě kniha nezklamala, když jsem čekala tolik, ale ne, musím říct že nezklamala. Bylo to úžasné dobrodružství. Kniha je úžasně zpracovaná. Hlavně ty fotky, které perfektně zapadají do děje a vytvářejí tak skvělou atmosféru. Nakladatelství si ze zpracováním opravdu pohrálo a i obálka se moc povedla. Dívka levitující ve vzduchu se k příběhu skvěle hodí a je to také jedna s fotografií, která je v knize.
Postavy byly dobře popsané a promyšlené. Nejvíc mě zaujali asi podivné děti žijící v sirotčinci a to tajemno kolem nich. jejich schopnosti, třeba právě levitující dívka, nebo neviditelný kluk, nebo velmi silný holka, která unese velký kámen a ještě víc. Nebo třeba slečna Peregrinová, ředitelka sirotčince, byla také skvělá postava. Oblíbila jsem si jí. Byla to taková tajemná paní se super schopnostmi (o kterých si bude muset přečíst sami).
Jacob byl taky fajn. Byl to takový normální šestnáctiletý kluk, který chce zjistit něco o svém dědovi. Je zvědavý a cílevědomý a ani strach nahánějící zřícenina sirotčince v bažinách ho nemůže zastavit. Kniha je psaná v ich-formě a vypráví ji právě Jacob, takže je snadné se do něj vžít a pochopit ho.
Já vím, že tu pořád říkám jak je ta kniha dobrá atd. ale ona vážně SKVĚLÁ! Kdo nečetl, určitě si jí musíte přečíst. Je to skvělé čtení plné dobrodružství, napětí, sem tam pár trošku strašidelnějších pasáží, prostě skvělé. Takže moc DOPORUČUJU.“... celý text
— kniznistranky
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
„Knížku jsem si precetla až po shlédnutí filmu s odstupem.
Ale jsem ráda, že jsem nejdříve viděla film, přišlo mi, že se lépe orientuji v postavách.
Knížka je velmi poutavá a pokaždé mne vytáhla do děje. Těším se na další díl.“... celý text
— vodovodnice
Sherlock Holmes pod lupou
„Moc hezký doplněk k příběhům Sherlocka Holmese. O nejslavnějším detektivu bylo napsáno mnoho knih, a toto je vpravdě pouze jedna z nich. Je psána v odlehčenějším tónu, a tak je lehce stravitelná i pro mladší čtenáře. Ransom Riggs ukazuje na nejrůznější jevy, detaily a pozoruhodnosti Holmesových detektivních technik, prokládá to s dobovým srovnáním skutečnosti i tím, kterak Doylův fiktivní detektiv ovlivnil nejen celý literární žánr, nýbrž i skutečnou vyšetřovací práci kriminalistiky.
Představení viktoriánské doby, využití technik, naznačení dobové kriminality a kriminalistiky, inspiraci Sherlocka Holmese i vyčerpání Doyla, to vše dává četbě Holmesových příběhů další rozšiřující rozměr a požitek.
Pro fanoušky Sherlocka Holmesa je tahle malá "příručka" doporučeníhodným doplňkem. I pro skvostné grafické provedení. Prakticky kapesní velikost zdobí grafika replikující - či simulující - knižní vydání z počátku 20. století, kdy i výtisky knih zdobil punc řemeslné práce. Ať je řeč o deskách, vazbě, ilustracích a dalších detailech. S mírnou nadsázkou se dá říct, že čtenář obdivující dedukci a pozorovatelské schopnosti svého hrdiny může si své vlastní vyzkoušet i na zpracování této knihy.“... celý text
— Kozel
Podivné město
„Druhý díl příběhu o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové není tak vydařený jako první. Částečně je to kvůli ztrátě kouzla z nepoznaného, které bylo tak výrazné v prvním díle a v pokračování absentuje. Kniha má své silné momenty, ale v některých pasážích se táhne a výsledný dojem z ní je poněkud rozpačitý a neurčitý. Ani doprovodné fotografie, které byly jedním z největších kladů prvního dílu, tentokrát nepomáhají dokreslit patřičnou atmosféru. Třetí díl Knihovna duší si nicméně přečtu.“... celý text
— Joy
Ransom Riggs - knihy
2023 | Muzeum divů |
2012 | Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti |
2014 | Podivné město |
2016 | Knihovna duší |
2017 | Povídky podivných |
2019 | Mapa dní |
2020 | Ptačí sněm |
2021 | Zkáza Ďáblova akru |
2017 | Neobyčajné deti slečny Peregrinovej 1–3 (box) |
2018 | Sherlock Holmes pod lupou |
Žánry autora
Literatura světová Horory Povídky Romány Fantasy Příroda, zvířata
Štítky z knih
přátelství prvotina mýty a legendy děti povídky tajemno zfilmováno cestování časem americká literatura anglická literatura
Riggs je 347x v oblíbených.
Osobní web autora