mija.chalka diskuze
opice 1956: Chtěla jsem se zeptat, kde to najdu, kromě prokliku z odhalení tématu :). Takže díky.
Kdo si nebude moct vybrat nebo nechce hledat sám, tak si může třeba vybrat z řebříčku 50 knih u tématu ;)
Siena a lichota: děkuju za tipy, Sparkse i Robertsovou mám ráda a žádnou z nich jsem ještě nečetla
Nejdřív jsem myslela, že téma nedám, když nevím jestli nějaké vysněné povolání mám nebo jsem měla. Ale něco bych vybrala o záchraně zvířat, ale nemá někdo tip na cvičitele psů, práci v útulku nebo prostě práci se psy?
Knihy ze série E.Petersové se mi líbily. Četla jsem jich několik.....ale s archeology se jich najde určitě více.
prosteanett: Výzva je na každém, pokud je to 12. prosinec....tak je podle mě jedno, jak je to napsáno, kalendářní měsíc prosinec je. Takže posuďte sama.
Český ráj....pro někoho jasný protimluv.....pak bych jako možnost navrhla odstěhovat se za hranice :) :)
rysavas: to je originální :) Na výzvě mám ráda právě to zamyšlení se o tématu a knihách. A že to každý pojme po svém, je dobře. Že si někdo některé téma ohne nebo rovnou zlomí přes koleno, tak jen žasnu. Ale moje výzva, moje obhajoba. Tak příjemné čtení, a jsem zvědavá, co mě vítr nakonec zavane k tomuto tématu :).
PS: Kdybych nečetla loni Tajný život stromů, tak se snad nechám inspirovat :).
rysavas: Taky přemýšlím, jak s tím tématem naložím. Jaké místo je mé oblíbené. Na jednu stranu nevím proč by nemohlo být oblíbené místo, kde jsem nebyla. Když se o to místo, př. Irsko, zajímám, kouknu na dokument, na fotky, apod. a chci se tam někdy podívat. Tak je zajímavější z důvodu touhy po poznání, než místo, kde se mi líbilo, ale znovu tam nepojedu.
Pro mě je to třeba Irsko, kam bych se chtěla vrátit, Norsko, kam se chystám a moc těším, ale nikdy jsem tam nebyla nebo jsem četla knihu odehrávající se ve Skotsku nebo Francii, a na ty místa bych se chtěla podívat. Tak, co teď. Asi zvolím místo, po kterém prahne má dušička, i když by to mohl být třeba Nový Zéland, který mě taky láká, ale možná se tam nikdy nepodívám. I když to asi vyhraje Irsko, a nejlépe příběh i se skřítkama :).
Anim1984: To bych si je musela asi rovnou zavázat. V hodně knížkách se cestuje od někud někam. To už bych sem zařadila spíš Cestu kolem světa. To je takový "fiktivní cestopis". Takže já bych ji nezařadila.
Neporadíte někdo detektivku, která se odehrává v Ostravě? Třeba jak je vydávají s nálepkou česká detektivka?
Tak jsem jednu našla v žebříčku - Modřiny - M.Klement
pivatko: Jak si určíte, výzva je na každém. Já si taky přebaly sundavám, ale podle mě jsou součástí knihy.
Cesta kolem světa za 80 dní mě taky napadla a jsem zvědavá kolikrát se ve výzvě objeví. Já teda vnímám cestopis jako skutečné putování, ať už podané jakýmkoli způsobem.
Napadla mě ještě tato: Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem
https://www.databazeknih.cz/knihy/z-utulku-az-k-mori-na-kole-se-psem-ernestem-86950
whale77: Dlouhé noci Vikingů bych za cestopis neoznačila. Jsou to severské báje. Ale je to pěkná knížtička.
Murakami je skloňovaný ve všech pádech, pořád na něj narážím, to abych si od něj taky něco přečetla.
Ale já mám doma tuhle a letos na ní už asi nedojde.
https://www.databazeknih.cz/knihy/abych-prezila-268052
Já to asi stihnu, chybí mi tři. Jednu mám rozečtenou, co se tam hodí a zbytek v plánu a doma. Jen na to najít dost času :).
Šest vran a Prohnilé město od Leigh Bardugo
Alseri: že to někdo až tak bojkotuje, ukazuje jaký je. Jsou tu různý názory na výzvu (jo či ne), také témata si vykládáme trošku jinak nebo je někdo víc ohne, ale je to naše volba. Pokud se nedomluví víc uživatelů, tak se kniha do žebříčku nedostane, jen má výzva větší účast. Na druhou stranu mi to přijde spíš úsměvný.
Šedávlčice: Co Lev, čarodějnice a skříň? Myslím, že příběh sourozenců se odevrává v období války, a co se dostali do Narnie, tak tam byla taky válka.
Myslím, že některá témata se dají vykládat různě, každý to vnímá malinko jinak. Tady bych řekla, že je to jasný - je slovák/slovenka nebo není. Ale každý musí výzvu obhájit jen před jedinou osobou, a to sám před sebou.