Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti diskuze
Jan Skalický , Dominik Stroukal
Historie, ekonomie a technologie kryptoměn, stručná příručka pro úplné začátečníky Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Milton Friedman prohlásil v roce 1999: „Myslím si, že v omezování role státu bude hrát jednu z hlavních rolí internet. Jedna z věcí, které nám schází, ale brzy se objeví, jsou spolehlivé digitální peníze.“ Deset let poté byl spuštěn bitcoin. Lze bitcoin považovat za spolehlivé digitální peníze? Jak se bitcoiny vytváří? Kolik jich je a bude? Kde se dají koupit a jak se s nimi pracuje? Nejde o pyramidovou hru? O bublinu? Tato kniha je plná odpovědí. Na tyto i na mnohé další otázky. Otevřte ji a naučte se přijímat a odesílat bitcoiny, ponořte se do jejich krátké, ale bohaté historie a prozkoumejte budoucí ekonomické dopady. Seznamte se s penězi budoucnosti.... celý text
Literatura česká Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: 2018 , GradaOriginální název:
Bitcoin: Peníze budoucnosti, 2015
více info...
Diskuze o knize (2)
Přidat komentář
Kniha je v podstatě faktografická. Nežli ke knize bych měl spíše připomínku k volatilitě bitcoinu. Ta je prostě šílená! Uvedu příklad. Kdybyste v lednu 2017 nakoupili 100 BTC, které tehdy byly k mání za 900$ (tzn. cca za 2 250 000 Kč), v prosinci téhož roku byste těch 100 BTC mohli prodat za 38 500 000 Kč, tj. se ziskem asi tak 36 milionů Kč.
Něco takového samozřejmě nelze předpovědět. Jaká škoda, že? Pokud by to někdo dokázal, byl by pohádkově za vodou. :-)
Bude další bublina nebo bitcoin splaskne zpátky na 900$? Tipnu si, že se do konce roku 2018 ustálí na 6000$.
Štítky knihy
peníze Rakouská ekonomická škola libertarianismus centrální bankovnictví kryptoměna bitcoin
Když se tak koukám na výpis kryptoměnových směnáren, tak nevěřím svým vlastním očím. To už u nás opravdu působí tolik firem které se zajímají čistě o kryptoměny? Asi není pochyb o tom, že budeme brzy kryptoměnová velmoc. Nemýlím se doufám, že ne? Snad už jen aby napsali nějaký zákon pro držitele.