Medvídek Pú (20 příběhů) diskuze
A. A. Milne
Medvídek Pú rozhodně není jen tak nějaký obyčejný medvěd. Tenhle malý sympatický popleta si získal své čtenáře hned, jak se objevil, a od té doby uplynulo hezkých pár let. Pú se zabydlel v srdcích čtenářů i se svými kamarády: s oslíčkem Ijáčkem, Klokánkem, Prasátkem, Králíčkem, a především s Kryštůfkem Robinem. Laskavá knížka s úžasnou fantazií a báječnými dobrodružstvími vychází s původními ilustracemi E. H. Sheparda.... celý text
Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky a bajky
Vydáno: 2022 , Albatros (ČR)Originální název:
Winnie-the-Pooh / The House at Pooh Corner, 1928
více info...
Diskuze o knize (7)
Přidat komentář
Když se ti to nelíbí tak to tu pořád nehaň ostatním.Já jsem na tom například vyrostl a rád se k tomu vracím.MEDVÍDEK PÚ JE PRO MĚ LEGENDA DĚTSKÉ LITERATURY!!!
A je to tu. Další šamanské plyšové ultraorgie utopických šplechtitelů. Ach ti bezmocní ubožáci, Milně si myslí, že jde o inteligenci. Lidi, ten Grizzly Pú nestojí za to, abyste při něm namáhali své mozkové brvy a bičíky.
P.S.:A teď mě asi idi zahází plyšovými medvědy.
Ultratoporné plyšové orgie Milně zorganizovaných (ne)idejí a zplivaných kosočtvercůsčárkou-vin, dávající dohromady tento opus.
Plyšové orgie universálního hnusu. Milně jsem si myslel, že Milne je spisovatel. Ejhle, je to magor. Od doby, co jsem si přečetl tento výkal všeho čpuhu mám výpadky paměti a odpadky záměti, k tomu ještě mám někdy závratě a pocit nevolnosti a těhotnosti, když vidím dětskou knížku. Fujtajble!
Milně jsem si myslel, že Milne skutečně píše. Aj! Medvěd Puch je kultovní kult, ale já nejsem sektik, tak mě nechte, vy dětsští hajzlové, napokoji!
Štítky knihy
pohádky pro děti med zvířátka životní styl oslíci pro začínající čtenáře medvídek Pú prasátka, vepři
Autorovy další knížky
1978 | Medvídek Pú (20 příběhů) |
1931 | Dobrodružství medvídka Pů |
1924 | Tajemství Červeného domu |
2000 | Dva lidé |
2013 | Když jsme byli velmi mladí |
Po delší době jsem si pročítal zdejší komentáře k Medvídkovi Pú a byl jsem překvapen (no, vlastně ne tak úplně), kolik čtenářů knížku nepobralo.
Dodatečně knížku oceníte jako dospělí, když objevíte v druhém plánu další vrstvy a životní moudra, které vám jako dětem pravděpodobně zůstaly skryty. (Proč mi třeba Králíček po letech připomíná nejednoho šéfa z práce, nebo minimálně nějakého zhrzeného, přehnaně ambiciózního kolegu či organizátora?)
Dětský svět oživlých plyšových hraček nejlépe přibližují originální ilustrace; pozdější verze, ani ty disneyovské se tomu zdaleka nepřibližují. Kdo na základě vlastního čtení a vlastních dětských zážitků našel k Medvídkovi Pú cestu, nemohl si ho neoblíbit. I Ebenova audioverze, podle mě, je jen takovou berličkou, jakkoli je úžasně interpretovaná.
Každé zvířátko zde vlastně zastupuje určitý lidský charakter nebo povahu, které jsou velmi nenápadně a trpělivě odpozorovány a nenásilně a zábavně dětem předkládány v jejich příbězích. Co všechno se může Klokánkovi přihodit, když neposlechne svoji maminku, co se může stát Tygrovi, když se do všeho hrne po hlavě, ale např. také o tom, že je dobré mít kamaráda a nebýt na všechny trable sám, protože sdílené starosti a strachy jsou hned jen poloviční.