Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


siena
siena 03.08.2019 v 18:10

Ano, poptávky jsou už delší čas stejně zpoplatněné jako nabídky. Na rozdíl od nich, se ale v Bazaru nezobrazují. Jsou pouze u jednotlivých knih...

Text příspěvku byl upraven 03.08.19 v 18:23

tatjana1737
tatjana1737 03.08.2019 v 18:42

Tak to chápu, že to po mně chce uhradit kredity. Pak mne to zřejmě pustí dál, kde si zvolím "Poptávka". Zmátlo mne, že to nejde nikde přepnout a ukazuje se mi, že chci vložit nabídkový inzerát - jejich zpoplatnění jsem svého času zaznamenala, ale u poptávek už ne. Díky za odpovědi ;-).

Macrodopus
Macrodopus 31.08.2019 v 18:09

Když už si zaplatím poptávkový inzerát, chci aby šel vidět v bazaru (všem, nejen privilegovaným?), a nejen u knihy. Stejně jak to bylo dříve. Urychlí to nákupy nám všem knihomolům.
Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 31.08.19 v 18:09

siena
siena 31.08.2019 v 18:33

Macrodopus, teď jsem si přečetla poslední novinku v Novinky na webu. Shodou okolností se týká též Bazaru, tak se možná dostane i na Vaše přání...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.08.2019 v 18:39

Není v bazaru něco v tom smyslu, že když dáte poptávku, tak každému, kdo má knihu v nabídce, tak mu o tom přijde upozornění? To je podle mě důvod, proč nejdou vidět poptávky. Jako motivace vkládat inzeráty, protože vám přijde upozornění, aby se za všechno platilo...
A už dnes podruhé píšu: nestřílejte posla. Děkuji za respektování :)

siena
siena 31.08.2019 v 19:03

Ale, proč tu jsou potom nabídkové inzeráty, však by to šlo pořešit obdobně:)
Za stejný poplatek se nedostává stejných služeb, dle mého.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.08.2019 v 19:06

No, nebudem si lhát. Je jedno, že knihu máte v seznamu, že si jí chcez koupit...a jak se to pořešilo.
Nikdy mi tak jako dřív nechodilo tolik nabídek knihy nebo jestli nechci prodat, jako dřív. Vše ve slušné formě, proto mi to nevadí. Jenom tam je prostě vidět vzorec...

Koka
Koka 24.09.2019 v 09:25

https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-autora/alexandr-isajevic-solzenicyn-148
V Bazaru, v nabídce knih A. Solženicyna, se - kdovíproč - zobrazuje i první díl Anny Kareniny. Tu však Solženicyn nenapsal ...

HankaHail
HankaHail 07.12.2019 v 23:46

Dobrý den, chci se zeptat zda vás nenapadlo udělat speciální oddělený bazar pro knížky v cizím jazyce/originále. Mám pár knížek v angličtině, ráda bych se jich zbavila, ale nemám kde.

kapr
kapr 08.12.2019 v 11:12

2: HankaHail

Možná by bylo jednoduché řešení. Knihy, které zmiňujete, chcete nabídnout, a N E O D P O V Í D A J Í regulím DK zveřejnit v Kdo jsem na KONCI vašeho profilu. Upozornění na nabídku DK - nestandardních knih bych vložit jednou větou do vhodného vlákna, a v Nastavení - Údaje bych uvedl správný kraj, a jaké skutečně navštěvujete knihovny, ve Kdo jsem můžete už přímo upřesnit městečko poblíž kterého žijete, pracujete, a které by se tedy k OSOBNÍMU PŘEDÁNÍ hodilo. Vhodným místem předání by pravděpodobně mohla být právě ta knihovna kterou navštěvujete. V tomto případě bych zasílání jakoukoliv poštou vylučoval. Zbytek bych ponechal na osobních zprávách. Nabízené knihy by neměly překračovat zhruba rozsah deseti řádek. To je možné rozšířit nabídkou určitého souboru, který by bylo možné výstižně, a především stručně specifikovat. Samozřejmě pokud by byly tímto způsobem nabídnuty DK - standardní knihy, bylo by to velmi pravděpodobně podkladem ke smazání vašeho Kdo jsem, a v opakovaných případech by asi došlo i k výraznější reakci ze strany majitele. Je nutné si být vědomi toho, že provoz stránek, včetně práce majitele, je také nutné z něčeho pokrývat. Někdy zde registruji z obou stran poněkud přehnané snahy. Zlatá střední cesta se často nachází jen těžko a obtížně. Zvláště zpočátku bych na vašem místě nabídl maximálně tak tři knihy. Nabídky celých cizojazyčných knihoven, jak sami usoudíte, by asi tyto stránky zbytečně zatěžovaly.
Uvádíte, že navštěvujete brněnskou knihovnu, myslím si, že v tak velkém městě by uvažovaná redukce nepotřebných titulů z vaší cizojazyčné knihovny neměla být velkým problémem. Na vašem místě bych pravděpodobně zvažoval i nějakou formu nabídky právě prostřednictvím této knihovny. Sem na DK bych asi zkusil směrovat spíše ty tituly, které by v běžné knihovně neměly naději, například by asi šlo o tituly odbornější, i když si myslím, že právě v Brně by ani s nimi neměl být problém.
Při opatrném přístupu je mnohé možné, při přehnaných akcích naopak hrozí, že by podobné snahy byly do budoucna na DK vyloučeny. Toto je jen můj osobní názor, názor řadového uživatele.
V každém případě se domnívám, že jednotlivé, drobné krůčky mohou mít naději na toleranci, což samozřejmě ale platí i naopak.
Velice váhám, zda sem podobný příspěvek vůbec vkládat, protože vždy se bohužel najde někdo, kdo onu míru překročí, a tak těm ostatním ztrpčí život. Snad ve vašem případě k ničemu podobnému nedojde.
-
12:23
Rozhodně bych se klonil k tomu, aby zde bylo možné nabízet v bazaru takzvané vícejazyčné dvojičky - dvě knihy, kdy je jedna z nich v češtině / slovenštině a druhá v originále. Předmětem nabídky by v takovém případě byl celý soubor, tedy obě knihy současně.
Zvláště u jazyků, u kterých nejsou dvojjazyčné tituly na trhu, by to bylo příjemným počinem. Dát takový komplet dohromady je často velice pracné, nejdříve zjistit co z onoho jazyka bylo vůbec do některého z našich jazyků přeloženo, a pak ještě nalézt takovou knihu v původním jazyku, aniž by bylo zapotřebí pro ní cestovat do oné země. Poštovné v mezinárodním styku bývá často významnou položkou, která často samotnou cenu knihy výrazně převyšuje.

Text příspěvku byl upraven 08.12.19 v 12:34

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.12.2019 v 11:47

HankaHail: Dost uživatelů to řeší snadno. U knih, které nesplňují podmínky vložení, dají její českou mutaci do bazaru, dají svojí vlastní fotku a napíšou, v jakém to je jazyce. A doufají, zda je někdo nenapráší, protože prodávají něco, co není v inzerátu podle záznamu databáze.

Též se nesmí psát na profil, že nabízíte mimo bazar knihy. Jakékoliv. Může se stát, že vám smažou profil. Též se na profil nesmí psát specifikace toho, jak prodáváte...

kapr
kapr 08.12.2019 v 16:10

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.12.2019 v 16:27

A tohle smažete rychlostí blesku?! Zajímavé....

Janadvorackova
Janadvorackova 08.12.2019 v 18:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alibrum
alibrum 08.12.2019 v 18:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 08.12.2019 v 20:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alibrum
alibrum 08.12.2019 v 20:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 08.12.2019 v 21:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.12.2019 v 21:25

Dokud nebude něco, někdo, kdo pojistí, že je audiokniha na chlup stejná jako kniha, podle papírová verze (což ebook splňuje, proto tady je), chápu, proč tady sestříhané zmetky majitel nechce (nebo ty u kterých to lze ověřit informacemi během vkládání, jiné vlákno, od jiného uživatele je to celkem dobře vypsané). Takže jo, výrobci audioknih, který to šidí, za těma bych šla. Že to je jejich vina :(

Audioknihu v bazaru prodáte úplně stejně snadno jako zahraniční vydání. Prostě vyberete vydání a do inzerátu napíšete, že máte toto jenom "trochu jiné". Pochybuji, že tady někdo celý den sedí a konroluje, zda jsou inzeráty cajk. Takže ok. S trochou představivosti tady už prošlo dost lidem dost věcí. Stačí se jenom nebát a zapojit představivost ;)
Když tady jde prodávat ebooky a je to prej ok, tak co?

Text příspěvku byl upraven 08.12.19 v 21:28

Janadvorackova
Janadvorackova 08.12.2019 v 21:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 09.12.2019 v 16:47

Prodávat e-knihy na DK není ok a majitel webu, tedy Dan, to přímo a zcela jasně zakomponoval do Pravidel užívání bazaru na Portálu, zeleně aktualizovaných, která jsme nedávno všichni potvrzovali, že je bereme na vědomí. Cituji:

Inzerovat můžete pouze papírové knihy.

https://www.databazeknih.cz/podminky-uziti

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.12.2019 v 16:56

Elfos: tak to jsem ráda, že je už stanoveno. Protože když jsem celkem nedávno narazila na ebook v bazaru (Ne překlik, ne vydávání za jiný formát, kniha vyšla jenom jako ebook, mmch free ebook a někdo prodával), odpověď byla, že to je mezi prodávajícím a kupujícím (evidentní díra v pravidlech). To se tedy posichrovalo. Ale co všechny ty inzeráty, kde je kniha a u ní poznámka, že je třeba v anglickém jazyce (protože takový kousek sem vložit nelze). Takže, kdo zabraňuje tomu, že podobná praxe neprobíhá v jiných formátech, než je záznam v databázi, který je v bazaru?
A když na něco podobného nazazím a napráskám, dojde ke smazání?
Dvě dost důležité otázky...

Celkem nedávno se řešilo, že někdo třeba občas omylem dá do bazaru místo papírové ebook a už to nejde vrátit. Už je tam stopka? Že se nesmí prodávat, systém mi ani nedovolí dát do bazaru? Ať už úmyslně nebo omylem.
Třetí dost důležitá otázka...

Text příspěvku byl upraven 09.12.19 v 17:01

alibrum
alibrum 09.12.2019 v 17:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 10.12.2019 v 09:35

Jen bych měla dvě technické poznámky...divadelní hra, drama, je literární žánr, a ne všechno co je audio, je audioknihou.

Text příspěvku byl upraven 10.12.19 v 09:42

Janadvorackova
Janadvorackova 10.12.2019 v 16:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek