Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


alibrum
alibrum 17.02.2019 v 16:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 17.02.2019 v 16:56

alibrum, nezlobte se, ale na to, jak vůbec nechcete někoho přesvědčovat, věnujete problému hodně času i zdejšího prostoru.
Nevím, ale kdybych prodávala knihu a mohla si vybrat mezi několika zájemci, ozvu se/nabídnu ji v první řadě někomu, kdo má hodnocení, kdo sám hodnocení píše, než někomu, kdo má 100% reakci, a jinak prázdný profil, žádný nákup nebyl dotažen do konce, kdo se tu přihlásil naposledy před rokem (berte to jako extrém). Pro mne, i jako pro kupující, jsou tedy "důležitější" data, než nějaká procenta. Však již údaj o tom, do kdy uživatelé odpovídají, snad dokáže předejít situaci, kdy se obchod zhroutí jen proto, že čekám měsíc na odpověď od někoho, který má napsáno "odpovídá většinou do týdne" i kdyby neodpovídal na 80% zpráv...Ale jak napsala Koka, naše zdejší profily nám "nepatří", můžeme tedy jen mluvit o případných zdejších opatřeních/změnách. Což také děláme...

Text příspěvku byl upraven 17.02.19 v 17:36

siena
siena 17.02.2019 v 18:06

A ještě si dovolím zareagovat na vaše, alibrum, "...Za pět let mi napíše 100 uživatelů a já prodám knihu pěti a pět mi udělí kladné hodnocení. Jsem tedy skvělý prodejce? Já bych se tak podle toho, že jsem 95 lidem ani neodpověděl, nehodnotil. ..."
Možná naše rozdílné vidění "statistik" spočívá v tom, že já si ráda koupím knihu od uživatele s pěti kladnými hodnoceními, resp. s pěti prodanými knihami, který knihy např. i pečlivě zabalí, zajímá se o to, jestli došla v pořádku, napíše sám hodnocení kupujícího. Nezajímá mne již tolik, jestli těch pět knih prodal za deset let/či dvacet, jestli ji nabídl pěti/či stovce uživatelů. Zdejší bazar nepovažuju za obchod jako takový, takže i hodnocení prodejců nezakládám jen na "obratu", tedy zase na statistice:)

Text příspěvku byl upraven 17.02.19 v 18:20

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 18:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 19:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 17.02.2019 v 19:17

alibrum, nikdy nebudou ošetřeny všechny situace, proto jsem vzpomněla historii zdejšího bazaru. Ano, přesvědčovat nikoho netřeba, Dan, si tu může dělat co chce. Toto snad tu nebylo nikým zpochybňováno, s tím jsme nakonec všichni souhlasili v podmínkách užití DK. Pouze jsme některé daly najevo, že to, co se tu zavedlo, stáhlo, dolaďuje a znovu zavede, co vy vítáte, není plně vypovídající o uživateli a napsaly proč. Na rozdíl od vás si nemyslím, že by se nemohlo mluvit i o tom, co je již rozhodnuté, že by toto počínání mělo být terčem ironie. A propos, k těm případným referencím, k tomu rozhodování, mohou posloužit i zdejší komentáře, případný styl diskuze...dle vás zajisté zcela iracionální důvody:)
Závěrem vám tedy popřeji jen samé úspěšné obchodování s vyladěnou statistikou...

Text příspěvku byl upraven 17.02.19 v 19:32


siena
siena 17.02.2019 v 19:28

alibrum, ale jděte, nedělejte, že jste nepochopil, o čem mluvím. Ty uvozovky jsem použila právě proto, že mne nezajímá, jaká procenta se kde objeví, že jestli si knihu koupím, či ji případně prodám, že na to má vliv řada zdejších, nestatistických údajů. Jestli neodpovídám na nějaké výkřiky do tmy, na spamové zprávy, že jich tu již několik proběhlo, jestli nějakému prodejci jednou napíšu, že o jeho nabídky nemám zájem, a on přesto dále píše, a to všechno se také poté zobrazí v té vaší vzývané, všeříkající statistice, tak, dle mého, to je jen zavádějící údaj.To je celé...

Text příspěvku byl upraven 17.02.19 v 19:34

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 19:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 17.02.2019 v 20:12

Domnívám se, že jsem se žádného velkého podsouvání nedopustila, ale asi to bude další věc, kterou vidíme odlišně. Ovšem na všeříkající statistice si dovolím trvat, neb vy ji považujete za údaj, jak lidé reagují na zprávy. Já říkám, že už nebude nikde napsáno, na jaké přesně zprávy případně nereagují. Jaké by to mohly být, jsem uvedla. Já samozřejmě údaje u druhých mohu ignorovat, jen mi nepřijde moc šťastné, že se proti tomu svému, nebudu moci relevantně ohradit.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 20:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 20:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Rikitan
Rikitan 17.04.2019 v 00:06

Ahoj, jsem tu krátce. Jak najdu kdo jakou knihu poptává? Díky R.

Pirnitz
Pirnitz 17.04.2019 v 07:36

Poptávky jsou jen u konkrétního titulu. Vyhledáte si knihu a u ní v sekci bazar najdete, jestli ji někdo prodává nebo poptává. Samostatně tu poptávky, narozdíl od nabídek, nejsou.

Text příspěvku byl upraven 17.04.19 v 07:36

Rikitan
Rikitan 17.04.2019 v 22:10

Pochopil a děkuji.

Koka
Koka 19.04.2019 v 08:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

linzr
linzr 22.04.2019 v 12:18

Dala jsem poptávku a odečetly se mi kredity, to je běžné nebo to je chyba?

Pirnitz
Pirnitz 22.04.2019 v 13:24

Nějakou dobu už jsou zpoplatněny.

Sinitta
Sinitta 21.05.2019 v 17:25

To je tedy bezvadný nápad zpoplatnit poptávky! Tak hlavně, že zdejší překupníci davepp (Poptává 1249), jiriluk (Poptává 948) a greegor (Poptává 4619) a jako knížátko je pak hned (Prodává 2596) nezaplatili za ty jejich staré poptávky raritních knih ani korunu.
Tolik kusů knih běžný čtenář opravdu neshání. Nezkušení uživatelé a nováčci chtějí zase jen ušetřit za vystavení 3,- a tak je pak hloupě nabízejí a prodají jen těmto překupníkům za jimi určené ceny. A to v dobré víře, že někomu ještě knihou udělají radost. Ale ti je sem obratem otočí za někalikanásobek. Raději, kdyby si je tu prodali sami anebo někomu normálnímu, který se pak k těmto knihám za rozumnou cenu vůbec nedostane. A tohle vše se zde teď daleko víc podpoří hlavně tím, že se zpoplatní nové poptávky. Kolik nových poptávek tu za peníze asi přibyde, aby tu každou raritu nesháněli jen tito překupníci ještě k tomu zadanou v minulosti bez zaplacení? A nešlo by jednoduše poptávky na jeden profil omezit na nějaký rozumný počet například 200 kusů a nepodporovat tento skvělý business? Za kolik teď prodávají knihy zde takto nabyté si každý může u nich v nabídce ověřit sám.

Text příspěvku byl upraven 22.05.19 v 08:03

kapr
kapr 29.05.2019 v 08:18

Rád bych si knihu nalezenou v bazaru uložil spolu se všemi údaji do svého skrytého profilu tak, abych se mohl nabízejícímu ozvat až tehdy, když do jeho končin budu mít cestu. Ukládal bych si sem i knihy o které mám zájem, ale aktuálně nabízená cena mi nevyhovuje, a po čase bych sledoval, zda cena nepoklesla, jednak se opakovaně díval zda ji někdo nenabízí v lepším stavu, nebo za nižší cenu, v bližším městě, nebo prostě v místě kam mám právě namířeno.

Medunkavera
Medunkavera 29.05.2019 v 09:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

dearkiki
dearkiki 29.05.2019 v 10:22

Myslím, že není nic snazšího, než si knihu dát do Chci si koupit. Objevuje se tam pak aktuálně, zda je v bazaru nabízená a za kolik. Máte to pak pořád pod kontrolou. Pak stačí jen kliknout.

Sarah01
Sarah01 29.05.2019 v 11:43

Taky jste se setkali s tím, že si zájemce o knihy ve vašem bazaru poštovné sám přepočítal a poslal částku dle svého uvážení?

Terezulina
Terezulina 29.05.2019 v 12:30

Sarah01: Co? Tohle se tady děje?

Sarah01
Sarah01 29.05.2019 v 12:48

Terezulina - tak paní mně napsala, že je to moc a že tolik určitě na poště nezaplatím. Většinou knihy balím do bublinek a do krabice, aby se nepoškodily. Prý se s tím ještě nesetkala, aby zaplatila víc, než si spočítá. Tak se jen ptám, jestli má pravdu.

siena
siena 29.05.2019 v 12:57

Sarah01, stalo se mi to jednou, už je to pár let. Samozřejmě, že jsem na poštovném zaplatila více, a to čistě jen na poštovném, bez nákladů na zabalení. Vzala jsem to jako zkušenost, s čím se jako prodávající mohu zde setkat. Budete muset sama zvážit, jestli za těchto podmínek knihu chcete prodat...



Vložit příspěvek