Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


heroix
heroix 01.07.2018 v 12:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

heroix
heroix 01.07.2018 v 12:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Chmelda1975
Chmelda1975 14.07.2018 v 15:43

Nešlo by k inzerátu vložit identickou fotku,kterou nafotíte vy,když chcete knížku prodat?Takhle při zadání inzerátu vložím mojí fotku a stejně se objeví fotka uložená na webu,teď jsem koupila knížku a přišla bez přebalu,ale na fotce u inzerátu byla samozřejmě fotka i s přebalem a mně opravdu nenapadlo,že paní pošle bez...kdybych viděla fotku,kterou tam paní vložila a byla knížka bez přebalu,nekoupila bych...teď vím,že se budu ještě prodávajících ptát,zda má knížka přebal :(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.07.2018 v 16:30

Chmelda1975: ano, na přehledu vypadají stejně. Holt se to musí prokliknout. A pokud tam žádná focena není ani po rozkliknutí, seriózní prodávající dodá. U nových knih to nevyžaduji, ale pokud bych kupovala starší titul, zažádam si o foto...

Ještě mě napadlo...pokud to napíšete do hodnocení, myslím, že se prodávající při pohledu na červený palec chytne za nos...

Text příspěvku byl upraven 14.07.18 v 17:33

Chmelda1975
Chmelda1975 14.07.2018 v 20:54

No holt už se budu pokaždé ptát :(

siena
siena 15.07.2018 v 10:00

Já si nemyslím, že je nějakou povinností nahrát fotku prodávané knihy. Ona totiž ani fotka, jedna fotka, domnívám se, že jich více nejde nahrát, nemusí vůbec nic vypovídat o jejím stavu. Samozřejmě, chybějící přebal odhalí, ale stejně tak, stačí napsat tento fakt do popisu. Je mi líto, Chmelda1975, jestli jste dostala knihu v jiném stavu, než jste předpokládala. Ale jak píše LenkaVílka, v hodnocení bazaru často uživatelé komentují i to, zda-li opravdu koupená kniha odpovídá tomu, co prodávající o knize napsal...


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.07.2018 v 10:06

Jednou jsem požádala o foto, protože jsem z popisu nepochopila formulaci "skoro jako nová" nebo nějak tak, ale myslela jsem podle popisu, že je trochu jetá. Uživatelka mi ochotně poslala foto do mailu a musím uznat, že to bylo i z úhlů, které jsem do té doby neznala :D a byla ne jako nová, ale nová ;)
Je to vizitka prodávajícího, protože už jeden červený palec svítí jako maják...i kdyby měl být jenom jeden...

Text příspěvku byl upraven 15.07.18 v 10:10

siena
siena 15.07.2018 v 10:14

Ano, vždy záleží na domluvě. Nakonec i ta, její způsob, by mne mohl, jako kupující, varovat.

"skoro jako nová"...připomněla jste mi jednu starší debatu, díky za to:) Používala jsem tuto formulaci, ještě, když jsem zde nabízela své přebytky, právě pro knihy, které jsem přečetla, tudíž nová není, ale...:)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.07.2018 v 10:20

Možná proto raději píšu "jednou čtená", protože to ve skutečnosti je a já, troufám si říct, nejsem úplně největší čunče ;)

siena
siena 15.07.2018 v 10:24

Ano, na tom jste se tehdy také shodli, že to bude přesnější:) Ale i tak, samozřejmě záleží na kupujícím, jak on si ho vykládá, ale nezavrhovala bych tento termín...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.07.2018 v 10:45

Já taky ne...
Ať si každý popíše, jak chce, ale potom to musí i tak vypadat v "realitě knihy" :)

Jinak, nejsem si jistá, jestli by to bylo technicky proveditelné, aby se rovnou rozbrazovalo konkrétní foto jako po rozklilnutí, ale asi by to bylo dost nepřehledné, to vím jistě (každý fotí jinak, malé, velké, zdálky, zblízka, pozadí atd)...a foto samotné by muselo být větší, protože já kolikrát ani z obálek z přehledu moc nevidím. Když se rozklikne, je to větší...

bytost
bytost 16.07.2018 v 08:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

totem
totem 04.08.2018 v 16:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jamajka99
jamajka99 04.08.2018 v 19:18

Koka: Tož to bude nějaký antikvariát a čeká, že ještě bude mít tytéž knihy k prodeji a nebude muset zadávat nový inzerát, takže ušetří. Takové inzeráty by se dle mého názoru měly automaticky mazat. Prodáno není nabídka :-)

Text příspěvku byl upraven 04.08.18 v 19:43

vladimir3043
vladimir3043 03.09.2018 v 23:31

Rád bych uvítal v bazaru u každého inzerátu nějakou soukromou kolonku-řádku, kterou bych viděl jen já jako prodejce (tak jako je to např. na Discogsu), kam bych si mohl psát své soukromé poznámky, kde všude mám knihy umístěné. Když si píšu zkratky přímo do inzerátu, protože jinam to tady nejde, tak potencionální zájemci jsou z nich zmateni a vysvětlovat jim, že u 4000 knih je musím pak někde a podle něčeho vyhledat, je už poněkud unavující.
A znovu prosím i o to, abych již jednou přečtenou zprávu si mohl !!! JÁ SÁM !!!! označit znovu za nepřečtenou anebo přesunout do nějaké jiné sekce.... (Archivování mi zde přijde poněkud zbytečné a jinam přesunout nejde) Když ji přečtu v autě, venku a je složitější na ni odpovídat, tak se chci k ní vrátit později až bude čas. Ale zapadne mi kolikrát ve změti ostatních, nových a lovit jí pak a vzpomínat na nick od koho vůbec byla, když ve zprávách nejde nic vyhledávat, je zbytečně složité. Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 12.09.18 v 08:46

kapr
kapr 09.09.2018 v 23:52

Dobrý den,
mám zájem o knihu: Gang neviditelných (cena: 37 Kč + poštovné 33 Kč)

Protože s nejvyšší pravděpodobností pojedu v toto úterý 11.září ve večerních hodinách přes Rokycany, navrhuji osobní předání při této příležitosti. Samozřejmě mi bude nejvíce vyhovovat převzetí přímo na nádraží v Rokycanech. Pokud Vám bude více vyhovovat předání například na Masarykově náměstí, nebo v jeho nejbližším okolí, samozřejmě se rád přizpůsobím.

Předpokládám, že do Rokycan dorazím vlakem R775 v 18:33. Pokud by Vám to nevyhovovalo, mohl bych dorazit případně i vlakem, který přijíždí do Rokycan již o hodinu dříve, (R773 Berounka.)

Prosím potvrďte zda Vám navrhovaný termín a čas osobního předání zhruba vyhovuje - v tom případě čas i místo prosím upřesněte.

Ještě upozorňuji, že čekám ještě na potvrzení již sjednané schůzky ve stejný den. Na jejím konání vlastně závisí to, že v tento den vůbec pojedu vlakem přes Rokycany. Pokud by z mé strany došlo k jakékoliv změně, dám Vám obratem vědět.

(V takovém případě bych náhradou navrhl nový, pozdější termín osobního předání.)

Zatím děkuji a zdravím!
Mějte se hezky.
--- --- ---
Dobrý den, děkuji za zprávu a zájem o knihu. Já ale nejsem přímo z Rokycan, jen tam pracuji na směny a bydlím kousek od nich = v Holoubkově. Nezlobte se, ty osobní předávání jsou dost komplikované a hlavně náročnější na čas i domlouvání se a kvůli jedné knize za 37,- (mimochodem z knihovny, ale pěkný stav, velmi málo půčovaná viz. popis v detailu inzerátu) se mi to nevyplatí. S přátelským pozdravem
--- --- ---
(Kosik - Felix)

Dobrý den,

z Vaší zprávy je mi jasné, že osobní převzetí nebude pro mne jednoduché spojit s dalším programem v nejbližším okolí, a proto se chci na cestu připravit.

Které dny v týdnu, přibližně ve kterých hodinách by Vám setkání a předání nejlépe vyhovovalo, zvlášť v Rokycanech, a zvlášť v Holoubkově.

Píšete, že pracujete na směny. Je mi jasné, že každý Váš týden bude trošku jiný. Chápu to buď jako 7x24, nebo dvousměnný provoz. Já sám dělám na nepřetržitém, který je v mém případě bohužel ještě nepravidelný - po určitém počtu směn mám vždy několik volných dnů, ale pokaždé jich je jiný počet - pohybuje se to mezi čtyřmi až, v extrémním případě třeba i pouhém jediném dnu volna.

Pokud se Vaše směny vyznačují určitou pravidelností, potřebuji se s jejich systémem seznámit tak, abych si s cestou do Holoubkova, nebo Rokycan mohl spojit program, který by odpovídal mým ostatním zájmům, ale i aktuálnímu počasí.

Jinak jsem se samozřejmě díval i po ostatních Vámi nabízených knihách, ale protože mám na knihovnu omezený jak prostor tak fondy, tak jsem si zatím nic dalšího nevybral.

Zajímám se (mimo mnoho jiného) o literaturu věnovanou pěší turistice v rozsahu Československé první republiky a jejich sousedních států. Jde mi především o území bezprostředně související s jejími hranicemi, tak do vzdálenosti 50 kilometrů, ale zajímá mne i všechno o Polsku, Ukrajině, Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. S ohledem na omezené prostory si vybírám pouze publikace o které mám skutečný zájem, s ohledem na omezené fondy pak ty, které jsou pro mne ještě finančně dostupné. Přednost z obou těchto důvodů obvykle dávám spíše tomu, co je staršího data, tehdy toho mnoho nevycházelo, a navíc tam obvykle chybí jak cenzura informací, které se režimům nehodily, tak určitý ideologický nános, který to co je novějšího data do značné míry prakticky znehodnocoval. Mimo to se vyhýbám obvykle těm tématům, která bývají zpracovávána nejčastěji, jako Krkonoše a Vysoké Tatry. Všeobecně dávám přednost případům, kdy soubor několika knih pokrývá určité větší souvislé území, jako Čechy, Moravu, nebo Slovensko. Na sebezajímavější publikace věnované jedinému místu, nebo městu, nemám dost sil, ani času. Když se mi náhodou něco takového dostane do ruky, rád to prolistuji, někdy si to i přečtu, ale tím už můj zájem končí.

Doufám, že se mi podaří skloubit osobní převzetí Vaší knížky s nějakým, pro mne zajímavým programem, ať už půjde o turistiku, památky, nebo prostě něco co v okruhu kolem 10 km kolem Holoubkova a Rokycan objevím.

Přijel bych k Vám hned, ale zatím se pokouším dotáhnout do konce starší akci, která se vleče snad už od července, ne-li ještě od dříve.

Mějte se hezky a zdravím!
--- --- ---
Dobrý den, nezlobte se, ale asi jste mě nepochopil.... Knihu za 37,- nebudu prostě předávat osobně, když nejste odsud. S pozdravem
---- ---- ----

kapr
kapr 09.09.2018 v 23:52

Co si o tom myslíte?
Investoval jsem postupně několik hodin práce k tomu, abych spojil osobní odběr s nějakým trošku rozumně sestaveným turistickým výletem. Nejprve jsem vymyslel to, že v městě navrženém prodejcem k osobnímu odběru vystoupím z rychlíku, a za hodinu, dvě pojedu dál. Později jsem zvažoval použití osobního vlaku, což časově nevycházelo. Proto jsem se snažil dát dohromady nějaký hezký výlet, který by začínal, tentokráte již v druhém místě, který prodejce zveřejnil k jím navrhovanému osobnímu odběru. I to mi zabralo pár hodin, nežli jsem to dal dohromady. Mimo to i napsání všech těch e-mailů mi také nějaký čas zabralo.

Především!

Prodejce by měl mít možnost upřesnit (změnit) místo jím navrhovaného osobního odběru u všech knih které se snaží prodat současně na jediné stránce, po zapsání názvu obce / železniční stanice / autobusové zastávky / a podobně, pouhým jediným kliknutím.

Druhou věcí je to, že se v tomto případě zřejmě setkal prodávající, pro kterého je zajímavý obchod až od určitého minimálního objemu, s kupujícím, který hledí, tak jako je to právě v mém případě, na každou korunu.

Prodávající by měl mít možnost zadat minimální objem obchodu od kterého je ochoten nabídku akceptovat. Každý prodávající by si ji zvolil individuálně, a každý kupující by věděl, že si prostě bude nucen objednat ještě další dvě, nebo tři knihy, o které příliš nestojí tak, aby se dostal na onen minimální objem který prodávající stanovil.

-

Nechci dávat prodejci mínus, pravděpodobně by hodnocení mělo být jemněji odstupňované tak, aby hodnotící strana měla možnost vyjádřit i negativní hodnocení tak, aby nebylo (zvláště v některých případech) přímo likvidační.

Jinak chci připojit ještě můj osobní názor. Osobní odběr v případech, kdy kupující je ochoten přijít až před dům prodávajícího, nebo do místa jeho pracoviště, vyjimečně při nepříznivém počasí například do nejbližší prodejny - například potravin - takový osobní odběr prodávacího skutečně nijak nezatěžuje, ani neobtěžuje.

Prodávající působí na fotografii velmi sympaticky, přesto následkem této vlastní zkušenosti považuji jeho přístup jednoznačně za nesolidní, a nevhodný, a to i přesto, že má zde celou řadu kladných hodnocení.

Shrnutí:
Proto doporučuji pořízení několika pojistek tak, aby prodávající měl možnost změnit nezbytné osobní údaje u všech nabídek současně, a aby měl kam vložit informaci o tom, že obchod je podmíněn určitým, jím stanoveným minimálním objemem.

Já na druhé straně stanovím podmínku, že jakýkoliv nákup podmiňuji osobním převzetím. Z toho samozřejmě můžu vyjímečně slevit a přistoupit na zaslání tou, či onou formou. Primární pro mne ale už zůstane, tak jako tomu bylo doposud vždy jedině osobní odběr.

tsal
tsal 10.09.2018 v 06:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 10.09.2018 v 08:36

tsal

Citace 1:

Jinak chci připojit ještě můj osobní názor. Osobní odběr v případech, kdy kupující je ochoten přijít až před dům prodávajícího, nebo do místa jeho pracoviště, vyjimečně při nepříznivém počasí například do nejbližší prodejny - například potravin - takový osobní odběr prodávacího skutečně nijak nezatěžuje, ani neobtěžuje.

Na nápad se změnou místa osobního převzetí mne přivedl fakt, že prodávající místo inzerované nabídky osobního odběru postupně měnil. Právě, že i pro mne byla cesta pro jednu jedinou knížku v podstatě luxusem, pokoušel jsem se najít v jeho nabídkách nějaké další o které bych měl zájem. Při tom jsem zjistil, že ono místo se knihu od knihy mění. Jedině tak jsem to totiž mohl zjistit. To, že by tato informace mohla být měněna u všech položek v nabídce současně, to už z toho vyplynulo samo.

Citace 2:

Pokud Vám bude více vyhovovat předání například na Masarykově náměstí, nebo v jeho nejbližším okolí, samozřejmě se rád přizpůsobím.

Citace 3:

Prosím potvrďte zda Vám navrhovaný termín a čas osobního předání zhruba vyhovuje - v tom případě čas i místo prosím upřesněte.

Současné řešení nevyhovuje právě v tom, že není možné u celého nabízeného sortimentu změnit určitý klíčový údaj současně. Měnit jej - v tomto případě téměř u 5 000 položek jednotlivě je prostě nesmysl. Ke změnám dochází neustále, občas se stěhujeme. Nastavování zvláštních podmínek u každé knížky zvlášť je výborné. Při větším objemu nabídky prostě není v silách prodávajícího určitý údaj u všech položek shodný jednotlivě aktualizovat.

Samozřejmě jsem si nemyslel, že touto obchodní transakcí dojde prodávající k nějakému mimořádnému obohacení. Přesto jsem byl přesvědčen, že to, že vyjde před dům a zdrží se necelých pět minut, by mu za oněch jím stanovených 37Kč stát mohlo. Na druhé straně je potřeba si uvědomit i to, že mimo plánovaných 37Kč jsem do toho investoval i nemalé množství času a práce.

Se stanoviskem, kdy prodávající nedodržuje mantinely, které si sám nastavil prostě nemohu souhlasit.

Citace 4:

Dobrý den, nezlobte se, ale asi jste mě nepochopil.... Knihu za 37,- nebudu prostě předávat osobně, když nejste odsud. S pozdravem

vladimir3043
vladimir3043 25.09.2018 v 07:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 25.09.2018 v 07:29

Díky, opraveno.

vladimir3043
vladimir3043 25.09.2018 v 07:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bedkniha
bedkniha 25.09.2018 v 10:22

Děkuji za vytvoření "soukromá kolonka" , je to super

berka4151
berka4151 03.10.2018 v 16:22

Od minulého týdne se mi na Bazaru v kategorii pro děti a mládež zobrazují nabídky jen po čtvrtou stranu, dál chybí stránkování

Dan
Dan 03.10.2018 v 17:48

to berka4151: Děkuji, už v pořádku ;-)



Vložit příspěvek