Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


siena
siena 05.08.2017 v 11:35

Ano, Koka, hořce legrační to tedy opravdu je. Zvláště, když si vzpomenu na diskuzi, která následovala po zpoplatění bazaru.
Ne, že bych to již nepozorovala delší dobu, a že byste snad byla zde, Ombudsmanko, jediná, vystupující pod různými "jmény", ať už z jakéhokoliv důvodu. Říkám si, že je to hodně smutné. Toto chování, vystupování, uživatelů také stránky svým způsobem degraduje.

Text příspěvku byl upraven 06.08.17 v 10:02

pepe666
pepe666 20.08.2017 v 14:23

Dobrý den,
jaký význam má jestliže někdo vystavuje knihu, kterou neprodává a vůbec ji nechce stáhnout z prodeje ? Již několikrát se mi stalo, že jsem si objednal knihu a prodejce se omluvil, že ji právě prodal, avšak nikdy ji nestáhl z prodeje. Jestli chce prodejce přilákat více lidí na svůj profil a prodat víc, tak myslím, že to má akorát opačný účinek - jako uživatele mě to naštve a podrývá to důvěru v celou DATABÁZIKNIH.CZ. Mám pocit, že každá druhá kniha zde je falešně vystavena. Tolik můj názor. Díky.

Koka
Koka 20.08.2017 v 14:41

pepe666 - to je neřešitelné. Mám podobné zkušenosti, jenom v opačném směru: ve své rubrice Rozpracované obchody si jako smutné pomníčky ponechávám korespondenci s 10 osobami, které zde poptávaly (a nadále poptávají!!!) nějaké knihy, ale když jim je nabídnu, ani neodpoví. Nejdřív jsem myslela, že jde o inzeráty lidí, kteří už svou poptávku uspokojili, a tak jim má zbytečná nabídka připomene, že tu knihu již zbytečně inzerují, a smažou to. Kdepak - jejich inzerát zde nadále zůstává a jistě nadále, stejně jako já, se najdou důvěřivci, kteří jim ty knihy budou nabízet v domnění, že zájem je opravdový.
Váš pocit, že každá druhá kniha je zde falešně vystavena, se asi docela blíží pravdě, i když já bych si tipla spíše každou desátou. Ale pomáhá to statistice o věhlasu DK, když se lze pyšnit číslem, kolik knih se zde v bazaru nabízí :=)

pepe666
pepe666 20.08.2017 v 19:43

Koka - Díky za odpověď. A jak postupovat dále? Můžu dát špatné hodnocení za podvod i když obchod v podstatě neproběhl ? PS: Jinak spočítal jsem to a jsou to 3 z 9 inzerátu na které jsem jako kupující odpověděl, kniha nebyla a přesto je minimálně po týdnu stále vystavena, přestože jsem prodejce upozornil na to, že zapomněl stáhnout inzerát. Sice jsem tu začátečník, ale štve mne to. Člověk se těší na to, že po dlouhé době našel knihu, kterou opravdu dlouho shání a nic a ještě se tak blbě nachytá znova než mu dojde, že to je ten stejný prodejce. Kolotoč očekávání a zklamání. Škoda, databazeknih.cz je jinak fajn nápad.

Koka
Koka 20.08.2017 v 20:42

pepe666 - Už jsem to výše psala a budu to radit opět: nečekejte na nabídky, ale si dejte na tu vytouženou knihu poptávku a vyčkejte, kdo, co, za kolik a v jakém stavu vám nabídne.

jamajka99
jamajka99 10.10.2017 v 18:54

V mém přehledu nabízených knih je u dvou uvedeno V POPTÁVCE, ačkoliv rezervace byla zrušena. Naproti tomu mám jiné knihy v rezervaci a to v přehledu uvedeno není ??? Lze to upravit?


Dan
Dan 10.10.2017 v 19:23

to jamajka99: Pokud prodáváte knihu, kterou zároveň někdo poptává, máte v přehledu odkaz "v poptávce", kterým zobrazíte poptávkový inzerát a můžete na něj pak reagovat, že danou knihu můžete dotyčnému prodat.

Pokud máte nějakou knihu pro někoho rezervovanou, tak se ta informace objevuje pouze v detailu inzerátu.

jamajka99
jamajka99 10.10.2017 v 19:32

Aha, děkuji za vysvětlení :-)

vladimir3043
vladimir3043 25.11.2017 v 16:20

Dobrý den,
dnes jsem dělal nově na DK červenou verzi knihy Promarněná šance od Ericha Segala = nakladatelství Lucka/Knižní Klub se dvěmi ISBN (80-86325-03-2, 80-242-0718-4).
V DK knih byly pouze 2 zelené verze, jedna od Lucka nakladelství s prvním ISBN a druhá od nakladatelství KK s druhým ISBN a pak ještě ta modrá z roku 2013. Ty obě zelené verze prodávalo v bazaru asi 9 lidí. Myslel jsem, že tu červenou moderátor přidá k ostatním. Ale ne, všechny zelené verze byly odstraněny (i když alespoň jedna existovat musí, když existují fotky zeleného přebalu) a všech 9 prodejců má nyní smůlu a knihu neprodává už nikdo. :-) Zaplatili sice za vystavení inzerátů do bazaru a byly jim automaticky odtraněny, aniž by tušili, že k tomu došlo. Žádné upozornění o odstranění inzerátu nechodí. Myslím, že by bylo vhodné a korektní, pokud dojde k odstranění knihy v DK (i duplikované), aby inzeráty v bazaru, které pod ní byly přeskočily k té verzi, která na DK zůstane. Takhle se jen mohu domnívat, kolik knih jsem zde v bazaru měl zadáno a kolik mi jich bylo takto "tajně" odstraněno. To nemám šanci zjistit. Už jsem to totiž vypozoroval i u knihy Navždy v tvém objetí. V roce 1993 vyšla kniha s bílým a černým přebalem a shodným ISBN. Ta s černým na DK nebyla, tak jsem ji udělal, protože logicky nebudu prodávat černou, pod bílým přebalem. Po vytvoření mé černé verze moderátor obě verze sloučil do jedné a všechny bazarové inzeráty pod bílou a můj pod černou byly automaticky odstraněny. To asi není moc férové řešení, když se za zadávání inzerátů platí!

pobijecmuch
pobijecmuch 26.11.2017 v 12:43

vladimir3043 - nevím jaký je rozdíl mezi červenou, nebo modrou obálkou, ale dvě knihy o stejném ISBN zde nevložíš, protože to bude pořád duplicita, která se zde maže. Možná pomoci nějakého grafického softu se dá udělat obrázek, kde jsou vedle sebe obě obálky a potom se to dá ke knize vložit.
Docela mně tvůj příspěvek zaujal, protože vidím, že i u knih existuje cosi jako modrý a červený mauricius.

ripo
ripo 26.11.2017 v 14:45

pobijecmuch - a mozno je to vsetko inak a ziaden "mauricius" neexistuje ...)
Vcera som chcel vložiť od Woodyho Allena knihu Bez peří a pozerám, že moja kniha a kniha na webe majú úplne rovnaké údaje, ale iné farebné rozloženie ... A potom som prišiel na záhadu. Moja kniha bola bez prebalu a preto sa farebne (nie graficky) líšila ))

vladimir3043
vladimir3043 26.11.2017 v 18:35

A proč by se zde měly mazat knihy se stejným ISBN, pokud existují 2 různé verze přebalu, tak jako např. u knihy Muzeum prazvláštních věcí. (Ani jednu jsem zde nevytvářel já!) Já sem chodím hlavně kvůli bazaru, za který si platím. Chci prodávat knihu pod korektní verzí, aby pak kupující nebyl rozčarován, co mu to vůbec přišlo. A už vůbec se mi nelíbí, když někdo odstraní z jakéhokoliv důvodu "duplikovanou" knihu z databáze, že jsou inzeráty pod ní všechny inzeráty automaticky smazány, aniž by o tom byli inzerenti oznámeni (aby si je mohli alespoň přesunout, potažmo nově zaplatit) anebo aby byly přesunuty pod tu edici, která zde zůstane. Tak to chodí třeba na Discogsu, ale to je celosvětová databáze a tam takovéto mouchy mají vychytané už dávno. :-) Duplikace se tam totiž nemažou, ale slučují pod jednu verzi.

Text příspěvku byl upraven 26.11.17 v 20:16

pobijecmuch
pobijecmuch 26.11.2017 v 18:56

vladimir3043 - nezlobte se na mně, ale vy neznáte ani podmínky a pravidla DK.
Databáze knih slouží uživatelům jako katalog a přehled knih a bazar je tu pouze něco navíc. Tedy něco jako doplněk. A pokud se vám něco nelíbí, nebo vám to nevyhovuje, tak přece nemusíte zde vaše knihy prodávat.
Každá web má svoje pravidla a každý uživatel by je měl dodržovat.

Dan
Dan 26.11.2017 v 19:17

to vladimir3043: Pokud je tu kniha duplikovaně, tak se sloučí a tím se inzeráty přesunou k první knize, která zde zůstává, takže k jejich smazání nedojde.

vladimir3043
vladimir3043 26.11.2017 v 19:34

pobijecmuch - Nezlobte se na mě vy, ale já bych to rád řešil s někým kompetentním. :-) Platím tu za něco, tak chci, aby to také řádně a ku prospěchu všech fungovalo. Vyjadřuji se zde k problému v bazaru knih, jestli to vy berete jako nějaký podřadný doplněk, mě moc nezajímá. Ale určitě to i z nemalé části nyní financuje i tento web. A samozřejmě, že podmínky a pravidla DK čtu denně před spaním. :-)

Jinak děkuji za reakci Danovi. Bohužel to ale moc nekoresponduje s tím, co jsem viděl u knihy Promarněná šance. Tu prodávalo před 2 dny cca 9 lidí a nyní nikdo. U sloučené bílé a černé verze Navždy v tvém objetí můj inzerát také vypadl.

Text příspěvku byl upraven 26.11.17 v 19:41

kapr
kapr 14.12.2017 v 08:11

Přemýšlím o tom, jak používat štítky při hledání v bazaru.
Lámu si hlavu i s podobnými nabídkami:
Zadal jsem si svoji oblíbenou kategorii Cestopisy a místopisy, pod kterou jsou zde zařazeny Turistické průvodce, které mimochodem nejsou podle mého názoru ani cestopisem, ani místopisem, to jen na okraj.
Zadal jsem celkem samozřejmě, nejsouc (tím tvarem si nejsem nijak jistý) antikvárník čili antikvář, že chci zobrazit Nabídky.
Dále zadávám Rok vydání vzestupně.
Schválně kliknu na první zobrazenou knihu.
Brána Arktidy od: Miroslav Vízdal
Kliknu na detail knihy a ejhle rok vydání 1972 !!!
A tak si říkám, že asi něco nebude úplně v pořádku.
Zřejmě se zde vyskytuje mnoho titulů kde rok vydání snad vůbec není uveden.
Teprve na 10. místě se zobrazuje titul NA SIBÍŘI, bez uvedeného roku vydání.
Zde je ale potencionálnímu zájemci nabízeno zobrazení titulní stránky. A na ní je naprosto čitelně možné onen rok vydání nalézt: 1892 !!!
O čem to svědčí, o tom, že prodávající si ušetřil práci, jen sem ten svůj nabídkový seznam nafrkal bez ladu a skladu, a především bez jakéhokoliv příspěvku ke kvalitě DK !!!
A obávám se, že podobných vkladatelů by se zde našlo vícero.
Nevím jak se tomuto jevu, této tendenci bránit? Pomohly by restrikce například takové, že by zobrazení takového titulu bylo výrazně limitováno buď dobou po kterou by nabídka byla zobrazována, nebo například počtem možných zobrazení?
Skutečně netuším co by pomohlo, napište prosím vaše názory, jak chyby a nedostatky těchto služeb zlepšit.

Hebrey
Hebrey 14.12.2017 v 09:46

Zdravím a pokusím se o pohled z "druhé strany barikády". Vlasntě s Vámi budu spíše souhlasit, ačkoliv jsem prodávající a ve své nabídce mám i turistické průvodce. On je s nimi trochu problém, nikoliv se štítky, ale už se zařazením do žánrů. Souhlasím s Vámi, že do kategorie "cestopisy a místopisy" turistický průvodce úplně nepatří, leč ze zdejší nabídky je to žánr nejpříbuznější. Je možné knihu zařadit ještě pod "literaturu naučnou", ale to také není úplně přesné, že. Jiné vhodnější možnosti zde v nabídce nejsou.
Z mého pohledu by tedy bylo dobrým prvním krokem rozšíření kategorií žánrů tak, aby bylo možné knihy zařadit do co nejsprávnějších.

MilujuV.Huga
MilujuV.Huga 15.12.2017 v 10:46

Je možné zde prodávat knihy i v angličtině? (Nemůžu nikde najít pravidla bazaru.)

MilujuV.Huga
MilujuV.Huga 15.12.2017 v 11:00

Děkuji za odpověď.

Miranda
Miranda 04.01.2018 v 21:32

Zdravím, chtěla bych upozornit na častý problém v sekci BAZAR. Pokud umístím knihu do bazaru a ozve se mi zájemce, kniha se přesune do ROZPRACOVANÝCH. Je tam celou dobu, po kterou trvá obchod se zájemcem. Kniha však i nadále zůstává v bazaru jako "na prodej" či "ke koupi", i když jí třeba už fyzicky nemám a je na cestě k zájemci. Protože jsem ráda, když je obchod ohodnocen, jak mnou, tak i druhou stranou, čekám až je obchod úspěšně ukončen, abych ho uzavřela a přidala hodnocení (pak se inzerát automaticky vymaže). Po tu dobu ale musím odmítat další zájemce o knihu, kteří nevidí, že je obchod "v procesu". Dá se samozřejmě do poznámky napsat, že knihu už nemám, ale nevyřeší to problém s tím, že se stále zobrazuje, jako bych knihu stále měla a potenciální zájemci to nevidí. Děkuji za případné lepší řešení tohoto problému ...

Dan
Dan 05.01.2018 v 07:12

Staci přejít do úpravy inzeratu a zaskrtnout, ze kniha je zarezervovana.

jamajka99
jamajka99 05.01.2018 v 13:11

Vladimír3043 - A tento problém řeším tím, že dávám vlastní foto ke svému inzerátu a do textu se ev. zmíním o "různostech".

jamajka99
jamajka99 05.01.2018 v 13:45

Miranda - Bylo by dobré kdyby ji v přehledu nabídek a vlastně i v nabídkách jednotlivců byly označeny knihy, které jsou již zarezervovány, pokud to ovšem nabízející označí. V současné době mám objednány 3 knihy (2 od listopadu, 1 koncem prosince). V době objednání ani jedna nebyly v rezervaci. Na zprávu nikdo neodpověděl. 2 z toho už nejsou v nabídce, zřejmě prodány. Když někdo knihu objedná u mne a je v rezervaci, přesto ho na to upozorním. Je to komunikaci.

Miranda
Miranda 07.01.2018 v 19:58

Děkuji za Vaše příspěvky! O políčku rezervace jsem nevěděla. Jinak já potenciální zájemce také upozorňuji, jen jsem to poslední dobou dělala asi tak desetkrát denně, tak proto jsem napsala o nějaké lepší řešení :) Děkuji!

Koka
Koka 01.02.2018 v 17:33

Kritici zdejšího Bazaru - prodeje a koupě knih mezi čtenáři - se mohou radovat: Česká pošta od dnešního dne opět zdražila poštovné a zaslání i té nejtenčí knížky podané jako doporučená zásilka vyjde na 54 Kč (moje čerstvá zkušenost).



Vložit příspěvek