Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


bytost
bytost 06.12.2016 v 09:43

http://www.databazeknih.cz/bazar-napoveda#3

Tady na tom odkazu, doba platnosti inzerátu, tam je postup...

Marthas
Marthas 06.12.2016 v 20:19

To HANKA47: Kdybys to nepochopila tak sem písni, já osobně nápovědu moc nepobírám a jak mám zkušenost s klienty, tak mnozí z nich taky ne, rozebereme to ale předně se musíš dostat do své bazarové nabídky, cvaknout na archiv a v archivu dát buď prodloužit všechny inzeráty a nebo to proklikat postupně, pokud třeba už nejsou všechny aktuální nebo pokud by nešli prodloužit tím tlačítkem, které je prodlužuje naráz.-) Ty co už nechceš prodávat, tak tam klikneš na smazat inzerát ale pouze u těch, co už je nechceš prodat anebo jsi je už prodala...

Text příspěvku byl upraven 06.12.16 v 20:19

HANKA47
HANKA47 24.01.2017 v 12:00

HANKA47- DOSTALA JSEM EMAIL, ŽE V NABÍDCE JE KNIHA SUL MOŘE, ALE BYLA TO MYLNÁ INFORMACE. TUTO KNIHU NIKDO NENABÍZÍ, TAK TOMU NEROZUMÍM

Sarka.Palka
Sarka.Palka 26.01.2017 v 11:56

Omlouvám se, pokud už to tu je, ale: nešlo by v bazaru vyhledávat podle místa osobního odběru? Třeba když hledám knihy od Hakla, že bych mohla vyfiltrovat pouze nabídky z Prahy. Díky za zvážení. Š.

Marthas
Marthas 29.01.2017 v 21:02

Tu Sarka.Palka: Ano, takový filtr už tu, myslím, je, ale jak se s ním zachází na to se raději jukni od nápovědy, a nebo přenechám příležitost říci, jak se s ním zachází někomu jinému, protože já s ním ještě tu čest neměla.-)

Marthas
Marthas 02.02.2017 v 13:52

Tu Sarka.Palka: Koukám, že se toho nikdo nezhostil. No, takže odpovím já. Pod filtrováním, kde lze vybrat nabídku a poptávku, je nadpis Dle města předání. To vyplníš a pak to musíš prý potvrdit, já napsala Trutnov, pod tím mi vyjela lištička, kde bylo ono město probarveně, to jsem stiskla myší a když chceš výběr zrušit, zmáčkneš křížek.


Sarka.Palka
Sarka.Palka 04.02.2017 v 09:26

Ano, vybrat mesto jde, ale kdyz pak zadam treba Hakla, tak uz mi to zas hleda vsechny nabidky, nejen ty z Prahy :(

Marthas
Marthas 04.02.2017 v 14:44

To Sarka.Palka: Já si říkala, že v tom může být háček. To jsem nezkoušela.

Koka
Koka 09.02.2017 v 19:12

Mám dotaz, jak řešit tento problém: Vložila jsem nabídkový inzerát, ovšem k nesprávnému vydání knihy, kterou nabízím. Autor je správně, název titulu také, ale obálka jako nejdůležitejší rozlišovací znak různých vydání téhož titulu, je chybná. Když chci inzerát upravit, nabízí mi to pouze možnost upravit vlastní text, ne zobrazenou obálku. Když bych inzerát smazala a chtěla jej - k témuž knižnímu titulu, ovšem k jinému vydání - napsat znova, tak by mi "systém" spolkl 1/10 povoleného kreditu a nově vložený opravený inzerát započítal jako další vložený inzerát.
Dá se to nějak řešit?

jamajka99
jamajka99 09.02.2017 v 19:26

to Koka :-) Taky se mi to stalo, tak jsem doplnila text inzerátu a napsala jsem že se jedná o vydání jiné ...........

Koka
Koka 09.02.2017 v 19:29

jamajka99 - ano, tak to lze řešit, ale je to jenom částečné a nedokonalé řešení. Předpokládám totiž, že potenciální kupující si prohlížejí v nabíce bazaru zejména obálky, a pokud vidí obálku nesprávnou, jinou,, než jakože hledají, tak sotva si inzerát rozkliknou, aby se dověděli, o jaké jde vydání.

siena
siena 09.02.2017 v 20:34

Koka, jestli oprava je možná jen smazáním a vložením inzerátu nového, použila bych, jak říkáš, to nedokonalé řešení. Až by se ti případný kupec ozval, napsala bych mu do zprávy s vysvětlením, proč...

jamajka99
jamajka99 10.02.2017 v 14:31

Hanka 47 To se mi stalo vícekrát. Program zřejmě nerozezná poptávku od nabídky :-)

bubka
bubka 10.02.2017 v 14:39

našla jsem inzerát na jednu knihu, kterou jsem si chtěla koupit, požádala jsem o ni a protože uživatel/ka zde byl/a krátce, měl to být první prodej požádala jsem dopředu o adresu a č. účtu, vše jsem dostala, 7.2. jsem dostala zprávu, že knihu posílá a dnes jsem chtěla poděkovat, protože kniha přišla, ale uživatel zrušil profil.

takže byl to pokus prodat knihu zde? nebo to byl chystaný podvod, takříkajíc průzkumný prodej? nebo se stalo něco jiného? každopádně za prodej knihy děkuji.

Text příspěvku byl upraven 10.02.17 v 21:28

Cusco
Cusco 10.02.2017 v 14:51

bubka: Neviděla bych v tom bubáka. :)
Hlavně, že kniha přišla v pořádku a transakce proběhla úspěšně.
Druhá dohoda starých Toltéků říká: Neberte si nic osobně. A jejich třetí dohoda radí: Nevytvářejte si žádné domněnky. :) Vše bude dobré. :)

Text příspěvku byl upraven 15.02.17 v 13:11

renata.sol
renata.sol 21.02.2017 v 14:47

Mohu poprosit o Váš názor? Nakoupila jsem od jednoho uživatele 6 knih, po pravdě mi jde vždy především o obsah, a protože na úvodu svého bazaru má dotyčný ještě uvedeno že všechny knihy jsou pouze v perfektním stavu, na detail knihy jsem se podívala pouze u asi dvou a zbytek už mu jen vypsala do zprávy, o co mám ještě zájem. Knihy dorazily brzy po zaplacení, z jedné vypadávají stránky, ale budiž, možná to bylo v popisu uvedeno. Problém ale je, že jedna z těch knih je úplně jiná od úplně jiného autora. Byla navíc nejdražší. Ozvala jsem se dotyčné a ta mi odpověděla, že v popisu bylo napsáno, co to je za knihu i její foto a že mohu knihu poslat zpět na moje náklady a že mi peníze za knihu vrátí. Tak nějak mi to přijde nefér, jak říkám, kdyby šlo o stav knihy, moje chyba, měla jsem si to přečíst u všech a nevěřit slepě úvodním řádkům, ale úplně jiný titul??? A ne jiné vydání nebo shodný název ale úplně jiná kniha.To mě prostě přijde jako podraz. Co si o tom myslíte? Setkali jste se tu s tím již, že se přidávají jiné knihy pod daným titulem? Já už jsem toho tu nakoupila dost a prakticky vše v pohode, ale tohle mě vyvedlo z míry.

Marthas
Marthas 21.02.2017 v 20:35

To renata.sol : Bazar je pouze na nás uživatelích. Databáze do našich obchodů nezasahuje. Osobně si nemyslím, že by paní, pokud má samá pozitivní hodnocení, riskovala podvod anebo negativ schválně anebo i označní podvodník ve vlákně k tomu určeném a i kdyby. Motivace není pro vás tak důležitá, prostě stalo se. Myslím, že se snaží vám vyjít vstříc. Jinak by vám nenabízela, že vám peníze za knihu vrátí. Já bych to udělala takto, pokud není možné osobní předání, nechala bych si vrátit peníze na účet a poslala knihu na své náklady poštou zpět. Kolik vás kniha stála? Kolik bude stát poštovné zpět? Ještě byste si ji mohla nechat a pokusit se ji prodat sama. Důležité je, jak velký je cenový rozdíl? Vyplatí se vám vůbec dávat negativ, kdysi bych to řešila neutrálem, ten byl ale pro "nezájem" zrušen.
A poučení pro příště. Dávat větší pozor, co kdo píše do popisu, i tak se totiž dají odhalit podvodníci.
Se zpoplatněním bazaru se dějí samé zajímavé věci, někteří prodejci nemažou zveřejněné inzeráty, pouze napíšou prodáno a inzerát si ponechají a shání knihu znovu, aby ji mohli prodat. Pokud je jim tolerováno toto, tak by člověka asi němělo překvapit nic.

Text příspěvku byl upraven 21.02.17 v 20:38

kapr
kapr 20.03.2017 v 17:16

Díval jsem se na poptávky. Zaujalo mne, že tutéž knihu - celkem logicky - poptává hned několik uživatelů. Domnívám se, že by bylo užitečnější, kdyby se zde titul objevoval pouze jednou, a teprve po rozkliknutí by se objevily všechny poptávky - stejně tak i nabídky - daného titulu současně.
Velice si vážím fotografií obálek, které mimo jiné často upřesňují i o které vydání se - u nabídek - jedná. Přesto: Povšiml jsem si u eshopů, že je možné volit mezi obrázkovým a řádkovým zobrazením. Při snaze o rychlý přehled obrázkové zobrazení zdržuje a obtěžuje. Jaký je Váš názor? Nebylo by dobré v obou případech chování stránek uživatelsky zpříjemnit?

Text příspěvku byl upraven 19.08.18 v 10:19

domca2244
domca2244 27.04.2017 v 12:01

Jak a kam platit objednané knihy z bazaru?

Dobrý den, poprvé objednávám knihy, ale od více lidí. Objednávka byla přijata, ale já nevím kam zaplatit :/ . Díky za radu.

Text příspěvku byl upraven 05.05.17 v 00:59

Skallarix
Skallarix 27.04.2017 v 12:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

P.J
P.J 04.08.2017 v 23:07

Dobrý den
Asi se nejedná o chybu, ale proč nelze zadat v bazaru vyšší cenu knihy než 5000 Kč? Nikde jsem k tomu nic nenašel a přitom v bazaru vidím vyšší nabídky běžně.

Ombudsmanka
Ombudsmanka 05.08.2017 v 08:34

Nekalé praktiky ve zpoplatněném bazaru
-----------------------------------------------------------
Silně se mi zde nelíbí, ba dokonce velmi obtěžuje, pročítat zde v bazaru inzeráty zdejších "velkoprodejců", které již nejsou k mání a dávno prodané. Takovéto inzeráty by měli jít označit potencionálními zájemci jako nedostupné a být okamžitě po následné kontrole zdejšími moderátory smazány. Jde přece koneckonců o vaše peníze, takže by to mělo být v zájmu provozovatele webu!
Já chápu, že vystavovat zde za poplatky nutí zdejší "vychytralé" prodejce k různým obcházením daných pravidel. Patrně čekají, že se jim kniha objeví znovu v nabídce a takhle se pěkně ušetří za její vystavení. Ale s tímhle prostě už něco dělejte. Nebo zde bude bazar ještě více zamořem nedostupnými inzeráty a otráví to každého obyčejného zájemce o knihy, který se po nich pídí a nemá žádné ponětí o zdejších nekalých praktikách. Ušetří to všem čas.
---------------------------

Jen namátkou....
Uživatelka HNĚDOOČKA:
Pobřeží v plamenech - prodáno
Dneska už se tomu směju - prodáno
Uživatelka ATENA:
Víc než pokušení - prodaná
Rytíř mnoha srdcí - prodaná
Noční požár - prodaná
Matné zlato - prodaná
Uživatelka JARKA55 (používá u prodaných knih ve svých inzerátech lsti typu PRODÁM/DEFEKT, ale dostupné je nemá)
Jako v pavučině, Aréna Smrti, Já, vergilius, Wittgensteinův vražedný komplex
Velký géz a spousty jiných.

Text příspěvku byl upraven 22.08.18 v 19:24

Koka
Koka 05.08.2017 v 09:28

Ombudsmanka - oprávněnost vašeho příspěvku je silně degradována skutečností, že se schováváte za jen dnes účelově vytvořený profil. Tipuje, že jste pravidelnou návštěvnicí tohoto webu, ale nechcete si to pod svým "pravým" jménem tady s nikým rozházet. Proto jakoukoliv kritiku nekalých praktik některých bazaristů (a že jsou pořádně nekalé, nebo až spíše špinavě kalné!) z vaší strany považuji za nefér minimálně natolik, nakolik nefér se tady chovají ti vámi kritizovaní.
Ostatně - kritizované počínání některých zdejších velkoprodejců podnítil, doslova svým konáním vyvolal majitel tohoto webu tím opatřením o zpoplatnění nabídkových inzerátů, které - jak rok praxe ukazuje - na některé prodejce vůbec, ale vůbec neplatí, neboť nemusí nechat ověřit účet, a přesto mohou denně přidávat desítky nových nových nabídek, na jiné platí až velmi (byli jako možní prodejci doslova zlikvidováni), čímž je silně narušené "konkurenční" prostředí a obyčejným čtenářům, kteří by si chtěli levněji koupit knížku, téměř znemožněno se k ní dostat.
Spíše doporučuji všem, kteří si chtějí nějakou knihu koupit - vložte sem své poptávky. Vložení poptávky je bezplatné a budete tak moci získat nabídku i od těch, kteří již nemohou neomezeně své inzeráty přidávat, a přesto by knihu prodat chtěli, nebo váš poptávkový inzerát v nich možná ten nápad vyvolá. Vy si budete moci z nabídek vybírat podle ceny, dostupnosti místa, stavu knihy, prokázané serióznosti nabízejícího a dostanou tak šanci prodat své knížky i ti, kteří sem nemohou bezplatně vložit kupř. sedm tisíc inzerátů.

Ombudsmanka
Ombudsmanka 05.08.2017 v 10:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 05.08.2017 v 10:40

Pro nás, co jsme byli z obchodování v bazaru doslova "vytlačeni", je zajímavé a někdy hořce legrační pozorovat, jak probíhají líté boje mezi znepřátelenými stranami antikvářů, kteří si navzájem a ze msty dávají červené puntíky, jenž stejně nemají žádný smysl - vidím, že obchody zde kvetou i těm, co mají hodně červených puntíků, i těm, co poptávají odkup skvělých knih po 50 korunách, aby je vzápětí (nebo už i předem ?) nabízeli po 799 atd.
Ale k něčemu mi byl ten váš příspěvek poučný - už chápu, proč naprostá většina opravdových nebo jenom hraných, předstíraných zájemců o koupi některé z mých knih začíná svou zprávu otázkou, zda knihu, kterou nabízím v bazaru, ještě mám a zda jí opravdu nabízím k prodeji. Nejdřív jsem myslela, že jsou to pitomci nebo vtipálkové - teď už vím, že se tak ptají ti, co asi byli "vyškoleni" zájmem o knihy podvodníků, kteří nabízejí něco, co nemají.



Vložit příspěvek