Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


eraserhead
eraserhead 26.10.2016 v 11:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 26.10.2016 v 11:26

Osobně nesouhlasím s návrhem uživatelky Mesič.
Databáze knih je katalog knih, které byly vydány v českém a slovenském jazyce. Cizojazyčné knihy tady nemají co dělat. Pokud je chce někdo prodávat, tak má na netu i jiné možnosti jak je někomu udat.

Mesič
Mesič 26.10.2016 v 11:46

eraserhead, já sem již několik let chodím právě pro inspiraci a informace o knihách, ale vzhledem k tomu, že pro mě byl problém sehnat zajímavou knihu v NJ jsem si říkala, že bych ji nabídla dál. Rozhodně né kvůli zisku, ale nejsem sběratelka knih a sama bych takovouto možnost ocenila. Ale Vy i pobijecmuch mi vysvětlil problém ohledně katalogizace knih v češtině i slovenštině, což uznávám. Byl to jen nápad, každopádně díky za reakci

Marthas
Marthas 12.11.2016 v 15:00

Můj dotaz se bude týkat bazaru respektive ukončování obchodu, pokud se uživatelé nedohodnou?
Ptám se, protože jsem si před nedávnem opět prošla bazarovým kolečkem a zjistila, že tam snad taková možnost ani není.
Čistě hypoteticky jak mám zrušit obchod, odstranit ho z rozpracovaných, tak abych si nechala inzerát? Lze to stále?
Zdá se mi to obzvlášť nepěkné pokud ta možnost není, když jsou teď inzeráty zpoplatněny.

Díky za odpověď Marthas

Dan
Dan 12.11.2016 v 15:07

to Marthas: Jednoduše. V Rozpracovaných klikneš na "Dokončit" a potom na tlačítko, že obchod neproběhl.

Marthas
Marthas 12.11.2016 v 15:12

Sorry, Dane, ale nic takového jsem tam neviděla. Mne to hodilo "problém odstranit z rozpracovaných" a opravdu chcete obchod dokončit a hodnocení.
Jako v pohodě teď nic nehoří, ale až bude, mám pocit, že řešit to by bylo pozdě.-)


Marthas
Marthas 13.11.2016 v 14:19

To tsal: Ono by to bylo pochopitelné, že by to mělo jít. Jak říkám, zatím jsem se nesnažila nic odstranit, můj obchod dopadl ke spokojenosti všech zúčastněných stran, jen mne vyděsilo, že je to zase jinak než to bylo a během uzavírání obchodu mne napadla tato otázka, protože jsem tam nikde neviděla odstranit obchod.

Mermaida
Mermaida 17.11.2016 v 22:19

Reaguji na MartinezZ:
/Ahoj, tak ještě námět k filtrování v Bazaru: Mám uživatele, který má v bazaru přes 3000 knih, procházet to ručně je skoro nemožné. Filtrovat sice mohu podle autora nebo konkrétní knihu vyhledávat, ale... osobně bych mnohem více využil možnost filtrovat knihy v bazaru podle žánru./

Já si dneska říkala, při hledání u "někoho" v profilu v bazaru, že pokud má knih více než na jednu - dvě stránky, zda-li by nešlo filtrovat po písmenkách? Myslím tím, mít nahoře lištu abecedy (tu co má každý uživatel v knihotéce) a moci si jen kliknout na písmen: název knihy nebo autora je už asi jedno ??

ritterqa
ritterqa 01.12.2016 v 16:33

Zdravím, zdá se to jen mně nebo v poslední době se nějak rozmohlo udávání knih do zpráv? Prostě vám uživatel napíše, že si všiml, že máte knihu v "chci si koupit" a nabízí vám ji. Když mi přišla takováto zpráva poprvé, tak jsem to ještě nějak přešla, ale když jich vám přijde desítky, tak už to začíná být otravné.
Reagujete vy sami na takové zprávy? Koupíte si tu knihu nebo vás to spíše odradí?

Koka
Koka 01.12.2016 v 17:05

Také takové zpráv dostávám, i sama jsem jich několik poslala a nevidím na tom nic špatného ani otravného ani nemorálního ani .... ani nic. Když takový dotaz / nabídku dostanu, tak každému alespoň jednoslovně odpovím; když takový zašlu, tak moje dosavadní zkušenost je, že z deseti oslovených reaguje maximálně jeden.
Spíše za nekorektní jednání považuji, že někdo přímo zveřejní poptávkový inzerát, že chce tu a a tu knihu koupit, a když mu jí nabídnu, ani nedopoví, přičemž jeho inzerát zde pořád visí. Takových případů mám jen za minulé dva měsíce asi pět - to už nemůže být náhoda. Ale co tím ti lidé sledují, nedovedu vůbec pochopit.
Nebo se mě hodně uživatelů ptá, zda knihu, kterou v Bazaru nabízím, opravdu ještě nabízím, a za kolik, zda za tolik, kolik v tom inzerátu píšu, a kam mi mají poslat platbu; když podrobně odpovím, už se dál neobtěžují .... O co jim jde?
Je to tady čím dál divnější.

Naias
Naias 01.12.2016 v 17:31

Mňa také správy mierne obťažujú, keby som bola zvedavá na ponuku, dám si ku knihe inzerát. Na nevyžiadané ponuky neodpovedám, len jednu užívateľku, ktorá mi písala znovu a znovu, som požiadala, aby s tým prestala.

woodward
woodward 01.12.2016 v 17:54

Nevím, na co si stěžujete, já poptávám jedinou knihu (tedy poptával jsem, už jsem to stáhnul) a nikdo mi ji zatím nenabídnul.

woodward
woodward 01.12.2016 v 17:58

quoi? :-o

Naias
Naias 01.12.2016 v 18:02

Woodward, tebe ani nemajú čo ponúkať, ty v zozname Chci si koupit nič nemáš.

woodward
woodward 01.12.2016 v 18:04

říkám, že jsem to už stáhnul, stejně by mi ještě místní puristi vynadali, protože hledám knihu v originále, která česky nevyšla a pochybuju, že vyjde.

Naias
Naias 01.12.2016 v 18:06

Stiahol si inzerát, alebo si ju mal v zozname Chci si koupit?

woodward
woodward 01.12.2016 v 18:07

já už nevím, je to dlouho, co jsem to tam dal, stejně jsem moc nevěřil, že by to někdo měl.

Koka
Koka 01.12.2016 v 18:07

ww- tak si tu poptávku napiš do svého profilu, nikdy nevíš, kdo se do něj podívá a zrovna tu hledanou knihu bude mít.

woodward
woodward 01.12.2016 v 18:08

Tak jo, ale až po biatlonu :)

siena
siena 02.12.2016 v 12:22

Eldar80, nevím, vy máte nějakou přímou zkušenost s bazarem, někdo vám neposlal co měl, či vás přímo okradl? Jestli ano, napište prosím kdo, napište do hodnocení, napište správci. Jestli ne, prosím, přestaňte tu bazaristy označovat za parazity. Domnívám se, ne, jsem přesvědčena, že jsou mezi nimi lidé slušní, lidé, co udělali pro místní stránky více než dost...

Text příspěvku byl upraven 02.12.16 v 12:24

siena
siena 02.12.2016 v 12:37

Aha, takže komentář smažeme. Toho, kdo si dovolil s ním polemizovat, tu necháme jako pověstný kůl v plotě. Nejste první a nejspíš ani poslední...bohužel.

woodward
woodward 02.12.2016 v 12:45

siena: třeba to je něco jako ten starý zvyk, o kterým mluvili cimrmani, že když filosof prohrál ve filosofické disputaci, na znamení porážky si uříznul šli. tady žádný kšandy nejsou, tak se poražený diskutér vymaže. ;)

Marthas
Marthas 02.12.2016 v 20:19

to ritterqa: Ano stalo se mi to, zatím díky bohu jen jednou. Považuju za občanskou povinnost na takovouto nabídku odpovědět ne si ji koupit.

HANKA47
HANKA47 06.12.2016 v 06:59

DOBRÝ DEN, PROSÍM JAK MÁM PRODLOUŽIT PLATNOST INZERÁTU? DĚKUJI HANKA47

dmiluse@seznam.
dmiluse@seznam. 06.12.2016 v 09:08

dobrý den, máte uvedeno, že 10 inzerátu je zdarma, mám ve svém bazaru k nabídce 9 inzerátů a 10. mne nechce pustit vložit. Když si zakoupím kredit na dalších 10, jak dlouho tento kredit platí? děkuji za odpověď



Vložit příspěvek