Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


Koka
Koka 08.04.2016 v 13:23

DádazPrahy - přímo do inzerátů na prodej knih nelze napsat "cena dohodou" nebo "cenu nabídněte", tedy něco neurčitého. Jednoduše - musí tam být číslovka. Proto někteří prodávájící (i já) vkládají do příslušné rubriky třeba číslo 1 nebo 01, jinak by jim systém ten inzerát nevzal, a to, že na ceně se chtějí s potenciálním kupcem dohodnout, nebo že čekají, že on sám nabídne částku, pak vepíšou až do textu.
Že je to matoucí? Ano - ale jenom pro ty čtenáře, kteří nečtou samotný a kompletní text inzerátu, ale pouze jeho "titulní stránku".
K tématu, že někteří prodejci nabízejí nějakou knihu za vyšší částku, než jiní, musím dodat, že někdy je to zas obráceně, a někteří prodávající nabízejí tutéž knihu mnohej levněji než ti, kteří sem zadali svůj inzerát třeba před rokem. A tomu se říká volná tvorba cen. Roli může hrát stav knihy, zda je poškozená, zdali má obálku, zda třeba prodejce nenabízí jenom 3. díl pětidílné série a pod. Nevidím na tom nic špatného.

Text příspěvku byl upraven 08.04.16 v 13:30

agnes25
agnes25 15.04.2016 v 08:21

Tato osoba si ode mne nechala poslat peníze na knihu,PAK PŘESTALA KOMUNIKOVAT A PENÍZE ANI KNIHA NIKDE,DEJTE SI NA NI POZOR!!!!!!

agnes25
agnes25 15.04.2016 v 08:21

jDE O UŽIVATELE KNIZKULKA

alka5412
alka5412 25.04.2016 v 22:53

Dobrý den, poptávám tutp čítanku http://www.ucebnicemapy.cz/citanka-pro-ucebni-obory-sou ::: Kdyby náhodou prosím do zpráv. Díky :)

lenkaknel
maurarita
maurarita 29.04.2016 v 18:37

Někdy žasnu do čeho všeho jsou prodávající schopni knihu zabalit. Nejvíc jsem zírala , když byla v letácích OBI . A to nejlevnější obálky stojí pár korun


siena
siena 29.04.2016 v 18:49

maurarita, nezlobte se, mohu se zeptat? Přišla Vám kniha v "letácích" nějak poškozena? Snad je důležité, aby knihy byly zabaleny tak, aby se minimalizovala možnost jejich poškození přepravou.

Text příspěvku byl upraven 29.04.16 v 18:54

aht
aht 29.04.2016 v 19:22

Tak poslední cca. půlrok balím vázané knihy do kartonu až pak do obálky. Nevím co pošta dělá, ale naražené rohy fakt naštvou.

reader.007
reader.007 29.04.2016 v 19:25

Přidávám se k obhajobě letáků. Navíc ty přepestré vrstvy dokonale kryjí obsah a tím pádem to nezláká nenechavé oči (o rukou nemluvě). A jestli máte ještě i trochu ekologické cítění, považujte to zároveň za druh recyklace.
Kdybych každou obálku kterou dostanu hned vyhodila, případně na každou zásilku kupovala nový obal, vyprodukovala bych každý rok o pořádnou hromadu odpadu navíc. A že by neskončila na skládce, ale byla vzorně zrecyklována (což je u bublinkových obálek vůbec otázka), o tom silně pochybuji.

Koka
Koka 29.04.2016 v 19:44

Lépe než reader.007 bych to nenapsala, a tak se alespoň manifestačně podepisuji pod její slova.
Také balím do různých obalů a ty "nejlevnější obálky za pár korun" nechávám k použití těm, kteří poštou neposílají takové poklady, jako já :=)).
Zatím si nikdo z mých odběratelů na obal resp. stav doručené knihy nestěžoval, je ovšem pravdou, že značná část kupujících mi nejen že nedala hodnocení do bazaru, ale ani neráčili vyslyšet moji prosbu a potvrdit mi přes zprávy, že zásilku opravdu obdrželi, a tak vlastně nevím, zdali nebyli nespokojeni.
V posledních měsících však potkávám jiný nešvar: několik lidí projevilo zájem o koupi knih, proběhla korespondence a pak najednou - mlčení. Žádný návrh na termín setkání a osobního převzetí knih, žádná zpráva o adrese, na kterou si dotyčný bude přát knihu zaslat, ani projevená snaha poslat platbu. Jednoduše nic. Přitom na DK jsou snad denně.
Proto využívám tuto příležitost, a vzkazuji tomu taškáři, který si u mne objednal 10 knih různého žánru a provenience, nechal mě vytahat je z mnoha různě vysokých a širokých polic, zkontrolovat je, aby ani smítko nekazilo dojem, poté opakovaně odkládal termín převzetí a pak se ani po třetí urgenci neozval - tomu vzkazuji, že to se fakt nedělá!
A pak se ještě ptám těch, co tady poptávají různé knihy: Proč si podáváte inzerát, že nějakou knihu chcete koupit, máte ho tady měsíce, a když vám pošlu nabídku na prodej, tak vám to nestojí ani za odpověď. Proč? To je nějaká nová "forma průzkumu trhu", nebo co?

xxBILLY
xxBILLY 30.04.2016 v 01:54

Dobrý den, prodávám tu necelý rok, platbu si nechávám posílat předem,
zákazníka upozorním, že ihned jak mi přijde platba posílám knihu a číslo doporučené zásilky. K tomu připíši svou adresu a poděkuji za důvěru. A zároveň je upozorním, ať jsou tak laskavi a napíší, jakmile jim kniha přijde, zda přišla v pořádku a pokud je spokojen, dá mi hodnocení. Funguje to bez problémů, až v poslední době ty hodnocení nepřibývají. Jsou to ale většinou noví zákazníci DK, kteří na způsob vložení nemohou přijít. Zkusmo jsem několika z nich napsal, svěřili se mi že to nemohou zvládnout. Dal jsem jim zprávou návod jak na to a ono to najednou šlo. Musíme si pomáhat.
Někdy jim opravdu stačí pomoci. Jinak ze zájemců o knihy koupili všichni, až na jednoho, který se pak neozval. Asi mám štěstí na poctivé lidi, za což jim děkuji.
Pár jich zkusilo např. že už peníze zaslali, že spěchají, abych knihy hned odeslal. Na to je jediná rada: počkat až se od nich platba objeví na účtu.
A ona nepřišla - běžný pokus o podvod.
Přeji Vám všem jen samé poctivé zájemce!

Text příspěvku byl upraven 30.04.16 v 14:31

mischapida
mischapida 01.05.2016 v 03:50

Mě osobně balení do letáků rozhodně neuráží. Není to tak dávno, co jsem objednávala paperback a byť to vypadalo, že si prodávající dala s balením práci, tak mi papírový obal, ve kterém kniha byla, přišel v rohu natržený. Knize se naštěstí nic nestalo, ale myslím si, že kdyby byla ještě obalená- klidně v letácích- bylo by to lepší. Na nenechavé oči a ruce jsem nepomyslela...spíš na materiální stránku věci- mě se prostě naražené rohy, ušpiněné, nebo hůř, natržené stránky prostě nelíbí.

helenkan
helenkan 01.05.2016 v 08:21

Několik knih jsem si taky koupila. A můžu říct ,že je mi celkem jedno v jakém papíru jsou zabalené,hlavně aby došly v pořádku. Zatím jsem měla štěstí na prodávající.Knížky přišly bezvadně zabalené,za což děkuji.

Medunkavera
Medunkavera 01.05.2016 v 09:23

Já také musím říct, že když mi přišla kniha tady, od někoho na DK, že byla velice pečlivě zabalená. Za což tedy také děkuji.
To, jak je kniha zabalená hodně vypovídá o odesílateli, že si knih váží a tak se k nim chová tak, jak by chtěl, aby i jemu kniha přišla.

xxBILLY
xxBILLY 01.05.2016 v 12:11

S dovolením se také vyjádřím k obalům - používám bublinkové obálky, ale také, než knihu do ní vložím, ji zabalím do letáků nebo vyrábím okolo knihy z kartonu rámeček po celém obvodu stran. Mám dost času, tak si hraji. Jinak si myslím, že bublinková obálka je nedostatečná ochrana, posílám nové knihy, mají ostré rohy, mohou se poškodit.

Text příspěvku byl upraven 01.05.16 v 12:12

lucievach
lucievach 01.05.2016 v 16:45

Reader.007 a Koka mi mluví z duše, párkrát jsem použila bublinkovou obálku přiznávám, ale už se raději přikláním k pořádnému obalení a letáky proč ne, alespoň mají praktické využití. Ohledně toho, že si někdo o knihu o kterou má, podle vlastních slov, opravdu vážný zájem a potom se neozve, není to jen tady na databázi, ale je to nešvar i ostatních bazarů. Prodávám na bazoši věci po dětech a bohužel se mi stává hodně, že se mi člověk už neozve. Že si koupi rozmyslí, mě rozhodně nerozzlobí, ale to, že se vytrácí slušnost alespoň napsat : promiňte, koupi jsem si rozmyslel/a, ano. S tou poptávkou je to to samé. Také se mi stalo, že už jsem měla rozjednanou knihu, kterou jsem poptávala a dokud nebyla kniha doma, nedala jsem obchod dokončen a ozvala se mi paní s nabídkou. Zabralo mi necelou minutu napsat: Moc se omlouvám, knihu mám již rozjednanou u jiného prodávajícího, hned po obdržení knihy inzerát smažu. Popřáli jsme si hezký den a všechno bylo v pořádku. Nejspíš se slušnost vytrácí s anonymitou internetu :(

evickakyticka
evickakyticka 04.05.2016 v 14:29

Nemohu najít, kde se toto již probíralo, ale k věci: MOC prosím o zavedení třídění v bazaru. Když má někdo hodně knih, je těžké je všechny projet.... To odradí i otrlého "listovače"...

Azizi
Azizi 28.05.2016 v 22:47

Prosím, prečo v bazáre nie je v tom osobnom predaní možné uviesť aj Bratislavu? Ja som už v BA predala cez DK dve knihy.

Inak užitočná funkcia. Ja pri mojej lenivosti si neviem predstaviť knihu zabaliť a ešte ju ísť aj posielať poštou a platiť poštovné. O to viac, že tie knihy som predávala len za symbolickú sumu, bo mi zaberali doma miesto.

ripo
ripo 28.05.2016 v 23:13

Azizi: ... nielen Bratislava tu chýba zo Slovenska ...
Mne tá funkcia nechýba. Záujemca sa vždy vie dohovoriť cez súkromnú správu o podrobnostiach obchodu ...

Azizi
Azizi 28.05.2016 v 23:31

ripo: BA som uviedla ako príklad, ale áno. Celé Slovensko tam chýba.
No a tak jasné, ja tiež vo svojich inzerátoch mám uvedené, že len osobný odber v BA alebo Prahe. Naviac bazár takmer vôbec nevyužívam. Ale tak niekomu sa to môže hodiť. Vyhľadá si napr. knihy predávané v Bratislave a uvidí ich tam všetky pokope. V podstate akoby išiel do obchodu (ak má teda záujem len o osobný odber). Tiež by sme asi nechodili do kníhkupectva na druhom konci republiky. Naviac to poštovné medzi ČR a SR je šialené. Ja som zaň vždy dala viac než za knihu, ktorú som kupovala.

EDIT: Jejda, asi 10x som dopĺňala tento príspevok, ale už je snáď kompletný :D

Text příspěvku byl upraven 28.05.16 v 23:39

ripo
ripo 29.05.2016 v 17:37

Azizi : celá sekcia bazár je nejaká čudná. Keď chcem zoradiť knihy u predávajúceho podľa roku vydania, tak ukáže bludy ... keď chcem obnoviť knihy po lehote 6 mesiacov - tak táto funkcia vôbec nefunguje. Mne by pomohlo viac toto, ako miesto osobného prebratia :)

siena
siena 29.05.2016 v 18:05

ripo, já ještě problém s obnovením neměla. Seřazení podle roku vydání? To ani nevím že jde, já myslela, že lze vybrat jen dle autora...

Text příspěvku byl upraven 29.05.16 v 18:05

ripo
ripo 29.05.2016 v 18:10

siena: zle som to napísal ... ten roky vydania nie sú u užívateľov, ale v hlavnej sekcii bazáru. A to obnovovanie inzerátov je u mňa permanentné nanič ... A to nevravím, ako mi to cca pred dvoma rokmi zmenilo cenu automaticky u všetkých inzerátov z 1,00 € na 100 € :) Odvtedy to radšej píšem i do textu

Koka
Koka 29.05.2016 v 18:17

ripo: to filtrovanie podľa možného miesta výmeny na mňa robí dojem, že prevádzkovateľ DK tam nahral z nejakej verejnej aplikácie zoznam všetkých obcí Českej republiky, takže by to bolo možné ľahko napraviť, keby tam nahral ešte aj zoznam obcí SR. Na webe Ministerstva vnútra alebo pošty by niečo také malo byť iste prístupné. Treba mu dať podnet.
A čo sa týka obnovovania starých inzerátov, odporúčam robiť to po jednom, a nie cez funkciu "obnovit všechny".

siena
siena 29.05.2016 v 18:26

Já si říkala, kam na to chodíte:) Ale to obnovení mi zatím problém nedělalo, ani když jsem dávala po jedné, ani najednou. Ovšem ta "úprava" cen je velmi nepříjemná...

Vyzkoušela jsem to filtrování, jak zmiňujete. Obávám se, že to není špatným nastavením, ale tím, že u všech vložených knih není datum vydání:(

Text příspěvku byl upraven 29.05.16 v 18:36



Vložit příspěvek