Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


kapyr
kapyr 04.11.2018 v 20:57

Změní se někdy sytém komentářů v bazaru? Skutečně není normální, aby se mohl jeden a ten stejný komentář stále měnit a upravovat, třeba se mohl změnit z pozitivního na negativní a přitom třeba i po dvou letech od obchodu vždycky naskočil s datem úpravy, tedy jako úplně čerstvý. To je úplně postavené na hlavu

Ombudsmanka
Ombudsmanka 18.11.2018 v 08:48

21.8. jsem rozdělala obchod u knihy Čas jako dar, kde měl prodejce FANTASY_A_SCIFI sice napsáno ZAMLUVENO ale již od konce června a možná i dříve. Bylo mi odpovězeno sáhodlouhou výmluvnou odpovědí, že domlouvá obchody někdy i měsíce a že kniha ke koupi prostě není. Dala jsem mu negativ a obdržela ho z pomsty také.
Ale do dnešního dne tam tento inzerát vesele visí dál. Panečku, půl ruku a no stress!
To samé dělá prodejce Jarka 55, který má pomalu v 20% svých aktuálních inzerátů s lákavou cenou označení PRODÁM/DEFEKT, ale k prodeji je prostě dávno nemá. Vyzkoušejte si sami takovéto obchodování.

Proč zde nejdou nedostupné inzeráty nějak nahlásit přímo v sekci bazaru potencionálními zájemci, aby je mohli moderátoři po kontrole smazat, když se k tomu prodejce nemá ani po půl roce?!.

Text příspěvku byl upraven 29.11.18 v 17:05

ilona8570
ilona8570 14.01.2019 v 09:05

Dobrý den, úplně stejné zkušenosti mám s uživatelem knižátko. Nabízí knihu, sice za přemrštěnou cenu, ale budiž. Já se rozhodnu, že za knihu peníze dám a knižátko odpoví, že již knihu nemá a kniha tam vesele "visí " dále. To se mně stalo 3x.
A taky mám dotaz. Lze, aby uživatel knihu z bazaru odebral a přitom nebyl vůbec přihlášený? Např. kniha z jeho bazaru zmizela 8.ledna, přičemž uživatel této inzerované knihy byl naposledy přihlášen 26.prosince. Je možné, že by měl dva účty nějak propojené?

alibrum
alibrum 14.01.2019 v 20:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pirnitz
Pirnitz 24.01.2019 v 16:04

Ombudsmanka: nemazání prodaných knih už se tady řešilo. Překupníci prodané knihy nemažou, stejné tituly prodávají opakovaně. Pokud by inzerát smazali, a pak znovu vystavovali, museli by za to zaplatit 2 Kč. Takto tam napíšou zamluveno nebo prodáno, no a až knihu někde zase splaší, nápis odstraní a nemusí za vystavení platit.

Dan
Dan 24.01.2019 v 16:07

to Pirnitz: Pracuji na nápravě.


BabaJaga11
BabaJaga11 28.01.2019 v 01:59

Chci se zeptat, zda je legální dodatečně zvýšit cenu, kterou prodejce v inzerátu u konkrétní knihy uvádí. V bazaru jsem totiž narazila na prodejce s nickem spdb, který má v nabídce mnou poptávanou knihu, ale když jsem si přečetla negativní recenzi jedné uživatelky, ve které píše, že měla zájem o knihu inzerovanou za 1500 Kč, ale prodejce cenu zvedl na 2800 Kč, obchod jsem si rozmyslela. Prodejce navíc reagoval na negativní hodnocení uživatelky dost nevybíravým způsobem, s tím, že paní je "trochu promitivnější" a nechápe, že když se na knihu ozve víc zájemců, dostane přednost ten, který nabídne víc peněz. V pravidlech bazaru jsem se sice dočetla, že nelze udělit negativní hodnocení za to, že se někomu nezamlouvá cena (a tím se také spdb ohání), to dává logiku, ale měnit cenu "za pochodu" mi nepřipadá fér. De facto by na to měl být asi nový inzerát (po smazání toho starého). Anebo dát cenu jako "cena dohodou" (aspoň mám pocit, že to lze), zdá se ale, že tak tomu v inkriminovaném případě nebylo.

Text příspěvku byl upraven 28.01.19 v 02:17

Vanischka
Vanischka 12.02.2019 v 15:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vanischka
Vanischka 12.02.2019 v 15:20

Omlouvám se, ale filtr na nabízené nebo poptávané knihy je zrušen ?

siena
siena 12.02.2019 v 16:57

Vanischka, poptávku najdete jen u té konkrétní knihy.

Vanischka
Vanischka 12.02.2019 v 22:16

Siena, moc děkuji za info. Už jsem zjistila, že tento filtr byl zrušen

siena
siena 13.02.2019 v 09:06

Vanischka, není zač.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 12:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 17.02.2019 v 12:07

to alibrum: Chci ji vrátit, ale musím ji trochu vyladit :)

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 12:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 17.02.2019 v 12:20

alibrum, informace zmizela, a jsem tomu ráda. Myslím, že nejsem sama, kdo se domnívá, že některým lidem se jednoduše vůbec odpovídat nemá. Je tady již několik příspěvků, které přímo vyzývají k tomu novým a/nebo prázdným uživatelským profilům neodpovídat, s nimi neobchodovat. Sdílím tento názor.
Když dáváte přenost tomu, kdo vám odpoví dříve, a je to pro vás tak zásadní měřítko jeho serioznosti, tak snadno stačí si zazdat poptávku na onu knihu - a kdo vám ji první nabídne, je vítězem.
Rychlost odpovídání měřte u veřejných institucí, které mají na odpověď zákonem stanovené lhůty, a třeba u profesionálních prodejců, jejichž profily jsou snadno rozpoznatelné a kteří si ze zdejší DK udělaly e-shop - nabízejí leckdy i více než tisíc knih, aniž by nějakou vložili či hodnotili.

Koka
Koka 17.02.2019 v 12:27

Zatím co jsem psala svůj příspěvek, provozovatel DK vyhrožuje, že tu nesmyslnou informaci do profilů uživatelů vrátí. Je to smutné - pamatuji DK v dobách, kdy profil uživatele byl výhradně jeho "prostorem" a měl v něm pouze to, co si tam sám napsal či jako obrázek vložil.
Vzkazuji za sebe všem, kterým případne v budoucnu neodpovím ani do druhého dne ani později, že jim odpovídat jednoduše nechci.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 13:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 13:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 17.02.2019 v 14:18

alibrum, vaše hypotetické příklady a propočty jsou ne mě moc sofistikované a nepřečtu je - promiňte, neberte to jako neúctu, ale pouze jako obyčejně bezvabrevné sdělení.
Můj názor je ten, že vlastní profil uživatele by měl zůstat jeho vlastním profilem, tedy že každý z nás si zde buduje nějaké jméno - v dobrém i v zlém. Nelíbí se mi, že provozovatel do grafiky i obsahu profilů čím dál více zasahuje, deformuje mou fotku, zveřejňuje o mě statistiky, čímže mě redukuje na pouze kvantitativní výčet, a pod. Jenmože - jemu to zde patří, tak to musím strpět.
Pokud jde o "přiblížení charakteru" účastníka bazaru, tak si myslím, že provozovatel místo nastavování technického měřidla rychlosti odpovědí by měl spíše zavést do profilu každého, kdo se účastní bazaru, jednoduchý formulář: ověřený účet ano/ne, počet dosud nabízených knih: x, počet dosud prodaných knih: y, počet dosud poptávaných knih: z, počet dosud koupených knih: f, odpovídám do xx dnů; na vaši odpověď po mém oslovení čekám do yy dnů.
Každý by si tam napsal své "hodnoty" a "obchodní partner" by hned veděl, přibližně s kým komunikuje.
Nerozumím proč - ze strany provozovatele DK i ze strany mnoha uživatelů, se od prodávajících očekávají jiná kritéria, než od kupujících. Pokud mám jako prodávající prokazovat, že jsem seriozní (mít ověřený účet, kladné reference, ... atd.), tak proč totéž nevyžadovat - očekávat i od druhé strany. A když to ta druhá strana nemá, tak - to je můj návrh - jí ignorovat. Na vypisování vzkazů "promiňte, nezdáte se mi, váš profil nevykazuje ani nejmenší důkaz o tom, že čtete / váš profil se jménem nápadně podobá jménům pěti dalších uživatelů, kteří - jak vidět z jejich údajů, zde také pobyli pouze jediný den / z vašeho profilu vidět, že jedinou aktivitou bylo, že jste už v den své registrace získala hned první kladnou referenci za údajné obchodování v bazaru, což ve mě nevzbuzuje důvěru / ..." atd. atd. - ne, na psaní takových "omluv" a vysvětlování čas utrácet nebudu.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 15:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 15:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 17.02.2019 v 16:02

Dle mého, o "charakteru" prodávajícího/kupujícího vypovídá hlavně slovní hodnocení. Žádná statistika o nich neřekne víc. Vždy záleží jaké údaje do ní kdo vloží, za jaký čas sledování jsou tato data vygenerována. Považuji tuto snahu jen za vycházení vstříc těm uživatelům, kteří se nějakým čtením hodnocení nemíní obtěžovat. Protože všechno, co píšete, alibrum, se v nich objevuje. I to, jestli někomu stačí zaškrtnout příslušné kolečko, či si "dá práci" a opravdu napíše slovní hodnocení, kde zmíní všechny aspekty dohody, včetně stavu knihy a jak kniha došla.
Vzpomínám, když se zpoplatňovala zdejší nabídka knih, vlastně ještě předtím, když se tu zavedla možnost hodnocení bazaru. Byla to tehdy užitečná služba pro nás uživatele, protože se začali množit podvody. Po určitém čase se zjistilo, že toto nestačí, resp. v mnohých případech se na ně nehledělo, a uživatelé byli dále podváděni. Přišlo zpoplatnění, ověřené účty a velké očekávání, jak se pročistí zdejší obchodování od podvodníků. Teď je tu další selektování, dle mého zbytečné a svým způsobem zavádějící. Co přijde příště?

Text příspěvku byl upraven 17.02.19 v 16:14

bedkniha
bedkniha 17.02.2019 v 16:31

Souhlasím se "siena". Já se hlavně dívám na hodnocení a jak často je uživatel aktivní. Pokud je v nabídce ( prodej) více prodejců, ale někdo byl přihlášen před měsícem, tak raději oslovím toho, kdo se na Databazi přihlašuje častěji. Nechápu, když někdo má v prodeji knihy a vůbec se nepřihlašuje. Někdy jsem zkusila oslovit i takového prodejce, ale stejně nereaguje. Já jsem na Databázi každý den i přesto, že chodím do práce, alespoň přes telefon zkontroluji, jestli mám nějakou zprávu, když mám knihy na prodej.
Také jsem měla nějaké to procento, že neodpovídám na všechny zprávy. Ale někdy jsou to tak stupidní dotazy, že raději neodepisuji a nemusím být hned označována za nezodpovědnou nebo podvádějící.

alibrum
alibrum 17.02.2019 v 16:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek