Technické potíže?

DISKUZE » Chyby na webu


elfos
elfos 28.12.2023 v 13:16

Tak jsem rozepsanou zprávu Danovi smazala. Ano, jak píše Lenka, je možné, že někdo mohl přehlédnout, že jsou oblíbení autoři řazení podle příjmení abecedně.

Text příspěvku byl upraven 28.12.23 v 13:17

babicka_amalka
babicka_amalka 28.12.2023 v 13:33

ad "úpravy pro úpravy", kterýžto pojem tady některé rozlítil - za jednu z posledních považuju třeba změnu ikonky "nastavení" v horní liště z ozubeného kolečka na čtyři čtverečky.... je mi to celkem jedno, ale důvod opravdu nechápu, jsou tady mnohem závažnější problémy k řešení...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.12.2023 v 13:37

babicka_amalka: podle mě jsou ty čtyři čtverečky výsledkem toho, že lidem vadilo odebrání srdíčka, viz debata posledních dvou dní. Čili já to beru jako ústupek, splnění přání a zároveň nepřidaní ikonky kvůli místu na liště. Beru to jako ustupek, aby "snad konečně měli všichni radost"...

Text příspěvku byl upraven 28.12.23 v 13:37

Janadvorackova
Janadvorackova 28.12.2023 v 13:53

No vida, srdíčko je pá. A vůbec mi to neva.
Nad čtverečky jsem ani nedumala.
Pokud pod těmi ikonami najdu takové ty základní funkce a logické cesty "do útrob DK," je mi jedno, co tam je, třeba kosočtverce.
Jů, nebo kočičky. Já chci kočičky -:))).

babicka_amalka
babicka_amalka 28.12.2023 v 13:59

Jaandvorackova - mně to taky nevadí, jen to považuju právě za "úpravu pro úpravu" ;-D

elfos
elfos 28.12.2023 v 14:09

Vida, a já to za "úpravu pro úpravu" naprosto nepovažuji. Třeba se zrovna tenhle druh značení Danovi líbí víc - podobně jako jiný odstín zelené - ale třeba najde něco ještě lepšího, co mu sem bude sedět ještě víc. Prostě i takovýmihle drobnostmi Databázi knih upravuje a vylepšuje, dává jí ne úplně novou, ale neokoukanou tvář.


elfos
elfos 28.12.2023 v 14:18

Mimochodem, nemusíme vždycky znát - nebo rozeznat - důvod úpravy. A ten důvod vždycky nemusí být vidět - ani nemusí být vysvětlován - a taky vždycky budou nějací lidé, kteří danou úpravu budou vnímat jako zhoršení, tak jako jiní jako zlepšení a dalším to bude fuk. Ale tvrzení, že se tu dělají "úpravy jen pro úpravy", pokud je myšleno vážně, mi opravdu přijde jako urážka a dehonestace práce a péče, kterou Dan Databázi knih věnuje.

m.gray
m.gray 28.12.2023 v 14:19

Než jiný odstín zelené nebo jiný tvar ikonky bych ocenila seznam autorů v Menu uživatele a seznam přidaných autorů, což dříve bylo , nyní ne.

Chesterton
Chesterton 28.12.2023 v 15:05

DĚKUJI za čtvereček s aktivitou oblíbených a stejně tak děkuji za vysvětlení neabecedního řazení oblíbených čtenářů :o)

Zároveň podepisuji, co napsal LordSnape 28/12 ve 13:05 !!!

A přeji nám všem do roku 2024 co nejvíce smysluplnou komunikaci i úpravy :o)

denib
denib 28.12.2023 v 15:30

Čtvereček s aktivitou oblíbených vnímám jako ucházející kompromis. Je to pro mě lepší než v komunitě, děkuji.

Janadvorackova
Janadvorackova 28.12.2023 v 15:39

babicka_amalka: Vypadá to tak.

Mně by se líbilo, kdybych třeba v grafu "přečtených knih v posledních letech" klikla na rok a vylezl by mi seznam knih přečtených v tom roce.
Někdy dělám pro kolegyně "doporučení knih, které jsem četla" v tom a tom roce, ročním období, měsíci... Dávám to k dispozici jako inspiraci, když se mě někdo ptá... No a takhle bych to našla. Nevím jak jinak bych měla najít třeba knihy, které jsem četla "letos v březnu" například.

Text příspěvku byl upraven 28.12.23 v 15:45

opice1956
opice1956 28.12.2023 v 19:16

@Janadvorackova: Knihy, které jsem přečetla v nějakém konkrétním období úplně bez problémů prohlížím ve svém profilu v "Přečtené". Stačí jen najet na datum, od kterého chci knihy hledat.

Janadvorackova
Janadvorackova 28.12.2023 v 21:54

Opice1956: Vám jde hledat třeba podle zadání "leden 2020?" "květen 2021?" Mně ne.

opice1956
opice1956 28.12.2023 v 22:02

@Janadvorackova: Ne to ne, jak jsem napsala, najedu na datum "ručně". Popravdě, mně to tak stačí, ale chápu, že to není totéž, jako když se vygeneruje seznam za nějaké období. Nechtěla jsem vás zmást.

Janadvorackova
Janadvorackova 29.12.2023 v 11:29

opice1956: Jak "na datum ručně?"
Nezadávám si začátek a konec čtení, to je práce navíc.

Marthas
Marthas 29.12.2023 v 14:28

Kvituji s povděkem návrat aktivity oblíbených na lištu pod jinou ikonkou, i když se tím opět prodlouží seznam a doufám, že s tím nebudou mít nově problém uživatelé s chytráči. Mně to tak časem bude vyhovovat, až si na změnu zvyknu.
Souhlasím s Lordem a nechápu jelito, očividně tu nejsem jediná, kdo má zapotřebí se stále "navážet", že?

opice1956
opice1956 29.12.2023 v 17:48

@Janadvorackova: Tak asi to neumím správně napsat. Když si dám knihu do "Právě čtu", automaticky se mi samo zadá datum začátku čtení bez mého přičinění. Když si dám knihu do "Přečtené", automaticky se mi samo zadá datum ukončení čtení. Na druhou stranu, jestli tam data přečtení nemáte, jak by se mohl nějaký seznam knih přečtených v daném období vygenerovat? Já nejsem vůbec technicky zdatná, takže si to nejspíš neumím představit. Lepší bude počkat na vyjádření některého z moderátorů...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2023 v 18:16

Opice1956: ano, to je právě ten ideální stav. Když něco čtu. Když něco dočtu. Všechno zazanamenat. Stejně jako přečtené/hodnocené. Když mi to lícuje všechno se dohledá snáze. A současné nastavení procesů na DK nahrává víc lidem, kteří to dělají takhle.
Takže logicky, pokud si někdo nevede datumy přečtení. Jednou za čas sem přijde, všechno si nakliká a zpětně dávat datumy zdržuje, tak docela chápu, že se mu potom blbě hledá přes datumy...
A potom na někoho může působit DK, že "jde proti němu". Já si to vědu přesně. Takže mohu snadno v seznamu hodnocení najít knihu, když vím, že jsem jí četla třeba v květnu. Je to hned. Ale pokud někdo čte jenom knihy a nehodnotí, tak ano, hledá se mu doba blbě, ale já si zase říkám, že v ten momemt si to uživatel znesnadňuje jenom on sám sobě už dopředu...
A na druhou stranu si taktéž říkám: Proč by někdo, kdo si nevypňuje dobu čtení, chtěl zpětně vědět, kdy danou knihu četl? Kdyby to chtěl vědět, tak si to doplňuje hned, potom se mu vážně hledá snáz...

Text příspěvku byl upraven 29.12.23 v 18:18

Janadvorackova
Janadvorackova 29.12.2023 v 21:58

opice: 1956: To bude ono. Já si právě datum začátků čtení nezadávám. V tom seznamu přečtených se objevuje měsíc, to jo, ale nemám žádný způsob, jak si "udělat seznam jen za ten jeden měsíc." Nakonec je to jen maličkost, které jsem si všimla, asi o nic nejde.

Lenka.Vilka: To, že jde DK proti čtenářům, si někteří fakt můžou myslet, to jo.
Mně přijde třeba úplně mimo zadávat datum začátku a konce čtení, když mi nejde o dny, ale o nějaké delší období. Měsíce to zaznamenává, takže - blbě řečeno - systém asi ví, kdy je třeba květen a kdy červen. Čekala bych, že to stačí. Nestačí. No co už.
Vlastně sledováním a zaznamenáváním data se zdržuju. A pak se zdržuju i tím, když knihy hledám bez toho. A kruh se uzavírá :).

Janadvorackova
Janadvorackova 29.12.2023 v 22:06

Jako další podivnost, která ve výsledku spíš zklame než naštve:
Hromadné úpravy cen poštovného - jde to zvyšovat o pět korun, ne snižovat, ne upravovat hromadně, dejme tomu, že bych si u všech knih zadala jednotnou částku - nejde to. Musí se to ručně upravovat u každé, každičké knihy. Copak já, mám jich v bazaru pár a některé jsem z něj už i vyhodila... udělala jsem to ručně, ale mnohem rychlejší by bylo prostě zadat si cenu a nazdar.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2023 v 22:32

Janadvorackova: tak v tam případě není důvod si stěžovat, když si za to může někdo sám tím, jak to má nastavené v sobě, ne na to, jaké je nastavení databáze...

braunerova
braunerova 30.12.2023 v 07:08

U knihy jsem zapsal hodnocení, ale nezapočítalo se do celkového hodnocení - https://www.databazeknih.cz/knihy/stalingrad-ani-stin-nadeje-449709

Janadvorackova
Janadvorackova 30.12.2023 v 13:07

Lenka.Vilka: Tak v tomhle případě ne vždy je nejjednodušší vysvětlení, které asi zastáváte, to nejsprávnější.
K normálnímu vyhledání toho, co jsem chtěla, stačí měsíc, jak už jsem vysvětlila několikrát.

Na DK jsem osm, nebo kolik let. A fakt nemůžu za to, že mám knižně založené kolegyně až v práci, kterou dělám teprve tři roky.
Když čtu knížku, fakt mi nepřijde důležité zadávat nějaká data, ale čekám, že ten systém, který sdružuje záznamy, si to dokáže pamatovat a vygenerovat na dotaz. Za mě nedokonalost nikoli moje. Datum hodnocení se má chovat jako datum vložení. To, odkdy dokdy knihu čtu, je pro moje potřeby prostě irelevantní.

Mám jim říct "tyjo, holky, od třetího do osmýho jsem četla boží knížku. No fakt, tady se to píše." K čemu to je někomu, koho spíš zajímá obsah?

Chesterton
Chesterton 30.12.2023 v 13:49

Lenka.Vílka: Musím se přidat. nic proti Vám, ale komentáře typu - Chesterton: myslím že důvod přesunu je poměrně jednoduchý. A to: Chtěl jsem to mít jinde. - si příště v pohodě můžete odpustit.

A pokud jde o Janadvorackova - zkrátka měla regulérní technický požadavek/přání, ke kterému by se spíš měl vyslovit kdokoli z těch, kdo tu mají "technické" na starosti!

Janadvorackova: zkuste rubriku NAPIŠTE NÁM, třeba to bude schůdnější . . .

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2023 v 14:22

Uzavřela bych to slovy: Komu není rady, tomu není pomoci, Jani.



Vložit příspěvek