Technické potíže?

DISKUZE » Chyby na webu


pistalka
pistalka 27.12.2023 v 19:48

Nevím, jak by mohl někdo tu lištu aktivit oblíbených uživatelů považovat za šmírování, když se tam neobjevuje nic víc než co si ten který uživatel naklikal ve svém profilu.
Mně se tato změna nelíbí, často jsem se koukal, co mi kamarádi čtou, jak hodnotí atd. Naopak ostatní ikonky - zpráv, upozornění a nastavení skoro nepoužívám.

Chesterton
Chesterton 27.12.2023 v 20:34

Přesně. Jaké šmírování, když jde o veřejný profil? Takhle převe půjde "šmírovat" vesele dál. Je to jen zbytečná kosmetická úprava. . . .

R.E.M.
R.E.M. 27.12.2023 v 20:36

pobijecmuch - kolik lidí považuje aktivitu oblíbených uživatelů za „šmírování"? Počet je v řádu jednotek, desítek?

Nevadí jim, že tu mají profil, kde jsou informace zpřístupněné i neregistrovaným uživatelům? Ale vadí funkce, která pouze zjednodušuje přístup k tipů a informacím o knihách?

Pokud by, hypoteticky, někdo měl zájem „šmírovat" jiného uživatele, tak k tomu funkci "Aktivita oblíbených uživatelů" nepotřebuje, informace získá i jako neregistrovaný návštěvník.

Pro mě znamená „aktivita" oblíbených uživatelů inspiraci, je upozorněním na knihy.
Zároveň mám radost, pokud někoho zaujme (potěší, líbí se mu) kniha, na kterou jsem svým hodnocením, komentářem nebo vložením do seznamu Knihotéka, Chystám se číst apod. upozornila.

(Osobně mi mnohem více vadilo, že před pár lety byly ukradeny a zveřejňovány texty DK, komentáře uživatelů bez souhlasu a tyto byly zneužity k finančnímu prospěchu někoho jiného.)

... než jsem dopsala, už jsou tu další příspěvky... Podobné.

Text příspěvku byl upraven 27.12.23 v 20:42

R.E.M.
R.E.M. 27.12.2023 v 20:38

ArwenAragorn: odpověď už tu je i s odkazem, viz výše příspěvek elfos.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.12.2023 v 22:43

Tady probíhá hodně zvláštní tichá pošta úplně stejně jako pokaždé, když někdo napíše cokoliv poslední dobou. Ano, chápu, že jsou lidé, kterým to vadí. Že jim někdo kouká do aktivity. Někdo to napíše, že to někomu vadí a konci je div ne ukřížován, že by to chtěl zrušit (?). Ale je to prostě tak. Už jsem to tady četla několikrát. Někdo prostě chce bejt ostrov. A na tom není nic špatného. Já to tady i četla. Že by si lidé přáli zamknout úplně celý profil nebo si vybrat, kdo ho uvidí. Sami si vzpomeňte, jak to bylo se seznamem Chci si koupit. Rozklikla jsem si uživatelé na téhle diskuzní stránce. Jsou to tři profily a pouze jeden má seznam odemknutý. To dost vypovídá...
Skoro mi ale přijde, že se tady vede debata, že aktivita je úplně zrušená. Je pouze přesunutá...

Marthas
Marthas 28.12.2023 v 01:21

To Lenka.Vílka: Ani nemusí od čeho máme upozornění?
To pobijecmuch: Souhlasím s R.E.M., pokud to člověku vadí, tak mu musí nutně vadit i princip, na kterém je celá DK postavená a to je sdílení informací o knihách a nejen o nich.
To se krapet tluče, ne? Být na veřejné sociální síti o knihách a nechtít, aby ostatní viděli, co jsem přečetla, kdy jsem to přečetla a jak se mi to líbilo. Myslím, že ty procenta, co jim to vadí, to řeší tak, že si tam nedávají datum přečtení, pokud to není pouze o tom, že nemají čas a neaktualizují ani, co právě přečetli, nekomentují a nehodnotí? Trochu paranoidní přístup. A pokud se někomu nelíbí "šmírování" nevinných info, přestože na DK se nemusí nic z toho sdílet povinně, tak myslím existuje jedno docela definitivní řešení. Protože nikdo nikdy nemůže někoho nutit sdílet něco, co nechce, doufám, že to bude platit i v budoucnu. A nechceme přece být elitářští a zavádět tu skryté profily, které by na oplátku mohli "šmírovat" nás. Když jak říká R.E.M. na to, aby někdo opravdu šmíroval, tak nemusí být ani přihlášen.
Nejjednoduší dle mého je, na takové síti nesdílet info, které se dá jen čistě teoreticky zneužít, ale to si každý rozhoduje svobodně sám. Jako i to, že se sem registuje.
Dle mého je to prostě z kategorie úprav pro úpravu, jak už podotka uživatelka babicka_amalka. Navíc se přece mazaly blogy, aby bylo více místa na liště pro další změny a troufám si podotknout, že slůvko "blog" je mnohonásobně kratší než "aktivita oblíbených".

Text příspěvku byl upraven 28.12.23 v 01:51


denib
denib 28.12.2023 v 03:56

Souhlasím s R.E.M. Aktivitu oblíbených používám jako inspiraci na další zajímavé knihy. Sleduji ji velmi často. Nejčastěji ze všech ostatních ikonek na horní liště. Takže mi vadí, že nyní musím víc klikat. Jasně, ruka mi pro pár kliknutí neupadne. Ale je to nepřehledná a pro mě nelogická změna.
Zároveň se připojuji k prosbě o vrácení žebříčku největších čtenářů.
Lenka.Vílka: Skrytí seznamu chci si koupit není jen o tom, aby to nikdo neviděl. Já ho třeba mám skrytý, protože mě rozčilovaly nevyžádané nebídky ostatních uživatelů.

pobijecmuch
pobijecmuch 28.12.2023 v 08:05

Jak říká Lenka.Vílka, tady se vede podivná diskuze, jako kdyby měla být Aktivita oblíbených uživatelů zrušena. Nebyla, nemá pouze přímý odkaz v základní liště. Zůstala zachována a jen si musí uživatel udělat dva kliky navíc. A to přece pro nikoho není žádný problém.

Chesterton
Chesterton 28.12.2023 v 08:13

To Lenka.Vílka
Nemyslím, že tu probíhá zvláštní tichá pošta!
Probíhají tu zvláštní úpravy a pokud s nimi nesouhlasíte, probíhá ZVLÁŠTNÍ diskuze.
Určitě nás není málo, kdo "aktivitu oblíbených" rádi využíváme stejně běžně jako poštu se svými oblíbenými a další ikony, které na liště jsou.
Argumentace o důvodu přesunutí je evidentně velice prázdná.
Stejně tak jako se stalo mě, když jsem vznesla dotaz na technické, proč mám svoje "oblíbené" teď v seznamu rozházené a nejsou přehledně podle abecedy jako tomu bylo dříve. A hlavně, zda se uvažuje o návratu do původního stavu.
Odpověď zněla UVIDÍME !
Nic víc, nic méně.
Pokud jde o paranoidní uživatele - nebylo by fajn nabídnout možnost celkově zablokovat konkrétního uživatele, před kterým dotyčný chce svoje informace veřejné tajit? Pokud jde zablokovat korespondenci, nejde i něco podobného s profilem?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.12.2023 v 08:29

Chesterton: myslím že důvod přesunu je poměrně jednoduchý. A to: Chtěl jsem to mít jinde.

jelito
jelito 28.12.2023 v 08:30

Marthas: na co máte pořád potřebu komentovat věci o kterejch nemáte páru.. co je úprava pro úpravu? To si jako myslíte že se něco upravuje jen tak ze srandy bez důvodu? Kde jste přišla na to že se mazaly blogy, aby bylo více místa na liště? Co je to za nesmysl zase,, bylo to jasně napsaný provzovateli že byly málo využívnaný navíc co to má společnýho s aktivitou která v hlavní liště nikdy ani nebyla? nechápu

jelito
jelito 28.12.2023 v 08:36

jinak čumím že v nápovědě přibylo -

Ještě jsme malinko upravovali horní ikonky, a došlo zde k jedné malé změně. "Aktivita oblíbených uživatelů" byla přesunuta ze samostatné ikonky do ikonky poslední. Chápeme, že ne každý pro to bude mít pochopení, ale za změnou si stojíme, a za pár dní Vám to přijde automatické. Slibujeme. Moc děkujeme za pochopení, neděláme to z rozmaru ;-)

Chesterton a co je na tom uvidíme divnýho? Chodí sem přes 100 litrů lidí denně to se má každýmu podrobně vysvětlovat myšlenkovej pochod toho co se proč děje a jak se bude dít?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.12.2023 v 08:39

Denib: ano. Některé lidi to štvalo, proto se to zamklo. Mě už párkrát dokonce někdo napsal, jestli neprodám knihu na základě toho, že jsem jí pouze četla. Asi jenom jestli jsem si ji nezapomněla dát do Knihotéky. A taky právě kvůli tomu, že jí mám vedenou v Knihotéce.
Někomu by mohlo vadit i tohle a cítit se kvůli tomu nesvůj úplně stejně jako ze zpráv, zda nemá zájem o knihu, kterou si chce koupit. A chtěl by svůj profil zamknout. Já to tak nemám, ale chápu, že a proč, to tak může někdo cítit...

Janadvorackova
Janadvorackova 28.12.2023 v 11:58

Chesterton: Také mi někdy diskuze přijdou zvláštní. Jako: "uděláme změny, můžete o tom diskutovat" vs "jak si vůbec dovolujete mít názor?" Ale nevyužívám tolik funkcí DK jako mnozí jiní, některých změn jsem si ani nevšimla a ve výsledku mi jde spíš o čtení a sem tam komentář ke knížce, nějaký prodej, nákup a sem tam u ostatních šmíruju stylem spíše náhodným.

Jelito: Jaký je smysl těch otázek?
"úprava pro úpravu" je něco jako "práce kvůli práci."
Jako když potřebujete vykázat činnost, aby bylo vidět, že něco děláte, ale ve výsledku jste dělalo pěkný houby.
To máte ve všech lidských činnostech.
Vymyslíte lejstro, které se sice nápadně podobá již existujícímu, ale je tam kolonka navíc... Nebo vyrobíte krabici na výrobky o centimetr větší, než jste doteď dělalo. A hned je na světě nový výrobek, jupí. Prostě zbytečnosti na efekt.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.12.2023 v 12:20

Janadvorackova: já myslím, že jelito ví, co ten pojem znamená. Já taky vím, co to znamená, ale nechápu jeho užití. My oba. Což je rozdíl. Tohle je stránka na webu, tady se věci nemění jenom proto, aby se ostatním ukázalo, že přišel někdo do práce. K tomu slouží skutečná práce...

elfos
elfos 28.12.2023 v 12:23

Na Databázi knih se nedělají žádné "úpravy pro úpravu", tím si můžete být jisti. Dan se DK věnuje permanentně a každá úprava a změna je promyšlená a má svůj důvod - dobrý důvod. Je v tom, mimo jiné, i spousta mravenčí práce, a Dan si opravdu nepotřebuje přidělávat práci a ubírat čas tím, že by dělal nějaké "zbytečnosti na efekt". Ty úpravy a změny mohou být třeba i úplně drobné a vždycky směřují k tomu, aby Databázi knih vylepšily, uživatelsky či technicky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.12.2023 v 12:24

Dík Elfos, hezky shrnuto :)

Chesterton
Chesterton 28.12.2023 v 12:30

elfos: pokud se nedělají "úpravy pro úpravy" - mohla bych vědět proč teď jsou "oblíbení" řazeni nikoli abecedně jako dříve? Ani tato úprava třeba nebyla nikde (facebook) zmíněna a na otázku se odpoví jednoslovně "uvidíme"?

Když už má někdo tolik času, že otevře můj mail a odepíše:
Dobrý den,
uvidíme. Pavel - možná by šlo utrousit i pár slov na vysvětlenou :o)

elfos
elfos 28.12.2023 v 12:55

Chesterton, koukla jsem teď do svých oblíbených. Oblíbené autory mám řazené podle abecedy, oblíbené uživatele podle data registrace (pořadového čísla registrace na DK). Vidím to tak, že s přechodem na nový systém se to změnilo tím, že je to takhle nastaveno v novém systému - nejde o změnu, ale prostě součást systému (nejsem technik, neumím to odborně vysvětlit).

Pokud jde o otázku, jestli se řazení oblíbených uživatelů časem změní na abecední, asi bych taky odpověděla "uvidíme" ;-) . Nový systém se stále dolaďuje a upravuje, a nejde všechny změny a úpravy udělat teď hned a najednou. Předpokládám (to je jen můj názor), že teď se dělají naléhavější úpravy a časem se dojde i k tomuto a pak se uvidí.

LordSnape
LordSnape 28.12.2023 v 13:02

Přiznám se, že jsem dlouho nic neprohlížel. Ale třeba oblíbené autory taky nemám podle abecedy. Přemýšlím, jak je to řazeno. Možná dle toho, jak jsem je přidával, ale to mi taky moc nesouhlasí.

Trochu mi pořád ve statistikách chybí ten proklik na mnou přidané autory, což prý možná někdy v budoucnu bude....

elfos
elfos 28.12.2023 v 13:02

Buďme, prosím, trpěliví. Dan všechny naše připomínky, návrhy a nápady vnímá (a vítá), něco realizuje hned, něco později, něco má na seznamu k promyšlení (jestli ano či ne, a jak) - je mi jasné, že jeho seznam možných úprav a nápadů je delší než můj seznam Chystám se číst - a na některé úpravy dojde řada prostě až časem.

LordSnape
LordSnape 28.12.2023 v 13:05

Já tu frustraci chápu, protože už se to "ladí" celkem dlouho. Už to tady někdo psal a je to v IT docela běžné, že si většinu klíčových úprav zkouším někde bokem na nějaké sandboxové verzi, ale nenacpu to hned jako polovičatý produkt na produkční web...

Názor od uživatelů by se ale neměl zatracovat, pokud je teda slušný, protože jsou to primárně oni, co tu databázi nacpali zadarmo daty.

elfos
elfos 28.12.2023 v 13:06

Není tam nějaký technický zádrhel? U toho řazení oblíbených autorů? Já je vidím řazené abecedně i u tebe, LordeSnape. Nebo je to prohlížečem? Napíšu Danovi.

LordSnape
LordSnape 28.12.2023 v 13:08

Tak už mi to souhlasí, pokud beru v potaz poslední příjmení autora. V anonym okně to bylo ok, tak jsem se jen odhlásil a znovu přihlásil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.12.2023 v 13:10

Taky to mám podle abecedy. Sice je jako první křestní jméno, ale v rámci příjmení je to podle abecedy. Není možné, že si to podle toho někdo "prostě jenom spletl, že to nefunguje"?
PS: lord mě sám předběhl se svou odpovědí. Možná si to tak popletlo víc lidí...

Text příspěvku byl upraven 28.12.23 v 13:11



Vložit příspěvek