Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


woodward
woodward 08.09.2016 v 09:36

Lenina Crowne hledá Aldouse Huxleye

Hun
Hun 08.09.2016 v 10:02

Já věděl, že Woodward to bude okamžitě vědět. :-) Dodám, že slavný distopický román se jmenuje Konec civilizace. Tak teď musíš vymýšlet hádanku...

woodward
woodward 08.09.2016 v 11:06

V roce 1752 byl poblíž Appinu v západním Skotsku zavražděn správce majetků zabavených vzbouřencům z klanu Stewartů, Colin Roy Campbell z Glenure. Jistý autor ve svém románu umístil do blízkosti vraždy dvě postavy, jednu skutečnou a jednu smyšlenou, mladíka z dolního Skotska. A právě tento mládenec hledá autora.

soukroma
soukroma 08.09.2016 v 12:18

David Balfour - R. L. Stevenson

woodward
woodward 08.09.2016 v 12:22

jo, to je on. dávej.

soukroma
soukroma 08.09.2016 v 12:49

Chlapík celkem nenápadný, přesto prožívá po všech stránkách nevhodný románek, o němž vznikl román tak skandální, že v plné délce vyšel v zemi svého autora třicet let po jeho dokončení (a není to tak dávno). Dokonce i o soudním sporu s vydavatelem díla vyšla kniha... Kdo byl tím chlapíkem - napoví název románu, ale chceme i jeho plné jméno a pracovní zařazení.


mariva
mariva 08.09.2016 v 13:27

Hajný Oliver Mellors hledá Davida Herberta Lawrence v románu Milenec lady Chatterleyové

Text příspěvku byl upraven 08.09.16 v 13:53

soukroma
soukroma 08.09.2016 v 16:05

Ano, je to tak.
Zadává mariva.

mariva
mariva 08.09.2016 v 16:11

Autora hledá soukromý detektiv, kterému staré noviny nejen zachránily život, ale pomohly i ukončit dlouholeté pátrání.

soukroma
soukroma 08.09.2016 v 18:23

Crédule Grand-Duc - Vážka - Michel Bussi?

mariva
mariva 09.09.2016 v 10:06

Správně, soukromá zadává.

soukroma
soukroma 09.09.2016 v 14:25

Nervově labilní postava, která nevidí východisko ze svého neuspokojivého manželství a nevhodného mimomanželského vztahu, takže ukončí svůj život pod koly...

woodward
woodward 09.09.2016 v 14:27

anna karenina hledáí lva tolstého

soukroma
soukroma 09.09.2016 v 14:29

Moc snadné, a ani vlak jsem nemusela dodávat..., ale že by nebyla v celé světové literatuře nikde žádná podobná postava?

woodward
woodward 09.09.2016 v 14:31

možná je, ale anna karenina je první na ráně. zamyslím se a ozvu se.

woodward
woodward 09.09.2016 v 14:35

Autora hledá pravověrný muslim, který vykonal pouť do Mekky, stejně jako jeho otec a děd, což lze poznat i z jeho velmi dlouhého jména - to jméno bych prosil celé, protože on se tak vždycky (rád) představuje.

tatjana1737
tatjana1737 09.09.2016 v 17:48

Hádží Halef Omar ben hádží Abú'l Abbás ibn hádží Dávúd al Gossarah hledá Karla Maye?

tatjana1737
tatjana1737 09.09.2016 v 17:49

Pokud je to on, tak se přiznávám, že plnou formu jména jsem si musela najít na netu, ačkoli přítelkyně Wikipedie uvádí, že pouť do Mekky vykonal Hádží až s Kara ben Nemsím...

woodward
woodward 09.09.2016 v 18:50

no, nevím, co o tom přítelkyně wikipedie ví. halef se takhle představoval odjakživa a vždycky. ale možná, že kecal. anebo kecá wikipedie. já jsem se to jméno naučil v době, kdy frčely filmy o vinnetouovi a taky začaly ve velkým vycházet mayovky, ale v česku jenom ty o indiánech. ty arabský se až o něco později objevily na slovensku. Ale když mi bylo asi jedenáct, byl se mnou na táboře kluk, kterej měl doma všechny mayovky po dědovi a ten nás ohromoval tímhle dlouhatánským halefovým jménem. nám to připadalo jako nějaký zaklínání a všichni jsme se to naučili nazpaměť.
Máš babu.

Hun
Hun 09.09.2016 v 22:42

Mám dokonce dojem, že to, co sem dala Tatjana, je buď anglická verze, nebo původní německá. Nevypadal ten přepis v českém překladu trošku jinak? Něco jako Dawúd el Gosara? Já už si to po těch letech teda taky přesně nepamatuju...

woodward
woodward 10.09.2016 v 08:05

na tom, bych nebazíroval. . Koneckonců ten arabskej člen nebo co to je se dneska píše většinou s "a" (al-Aksá, Šarm aš-Šajch apod.)
Taťána to uhádla hezky. A měla by pomalu přijít s další hádankou.

tatjana1737
tatjana1737 10.09.2016 v 16:59

Dejte mi prosím ještě čas, vracím se z Jizerek, proto to zpoždění (jsem mimo - internet, samozřejmě). Do návratu k počítači promyslím a pak hned budu podávat. Zatím se prosím může někdo ujmout nezávazného zadávání, ať si zkrátíte čekání...

tatjana1737
tatjana1737 10.09.2016 v 18:32

Tak jsem zde... ověřovala jsem, zda jde jméno postavy dohledat jen s malým množstvím indicií, a dost blbě, přesto to zkusím. Třeba natrefím na znalce...

Nebudu chodit nikterak daleko. Naším hledaným hrdinou (který hledá svého autora) je hoch, který podle posledního hledaného hrdiny (tzn. Hádžího Halefa Omara ben hádžího Abú'l Abbáse ibn hádžího Dávúda al Gossaraha - nevím, zda skloňuji dobře, ale to mi jistě odpustíte) získal svoji přezdívku, protože se zpaměti naučil jeho jméno a tím, že jej uměl odříkat bez chyby, překonal všechny kluky z okolí (woodwarde, třeba to byl ten zmiňovaný kamarád?!?). Tento hrdina má zrzavého kamaráda a spolu s ním a dalšími chlapci založili klub při nejmenovaném časopisu, v němž jejich příběhy vycházely a odkud je celá "parta" známá čtenářům. Tím se přiznávám trochu k podvodu, protože hledaná postava zprvu spatřila světlo světa na stránkách časopisu, ale vzhledem k tomu, že příběhy všech hrdinů byly vydány knižně (a to ve dvou publikacích, v nichž jedné se všichni hoši představují a uvádějí i svá civilní jména), snad mi i toto projde... Postava hledá autora příběhů, pokud je zde nějaký kumštýř, může však uvést i ilustrátory, kteří celému chlapeckému klubu vdechli vizuální podobu.

tatjana1737
tatjana1737 10.09.2016 v 18:33

A pokud je někdo vyložený znalec, vlastní knižní titul nebo umí dobře hledat v hlubinách internetu, může uvést i jména a přezdívky ostatních postav ;-).

soukroma
soukroma 10.09.2016 v 18:52

skupina Strážci (kreslené seriály STRÁŽCI a KRONIKA STRÁŽCŮ, psal Vlastislav Toman): Milan Krejčí, Vláďa Bednál, Míra Liška, Václav Štekl a Zdeněk Vřešťál, tj. Hadži, Zrzek, Robin, Kája a Honza Drábek. Výtvarné zpracování: Libuše Kovaříková, později František Kobík (Velká kniha Strážců).

Text příspěvku byl upraven 10.09.16 v 18:54



Vložit příspěvek