Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


shenandoah
shenandoah 23.10.2016 v 18:46

Tak, že by Zinovij Rožestvenskij hledal Roberta B. Edgertona?

woodward
woodward 23.10.2016 v 19:37

Velmi správně! Rozdáváš.

shenandoah
shenandoah 23.10.2016 v 19:47

Nejdříve bych chci poděkovat strýčkovi Gůglovi a tetičce Vikipediji. Děkuji, bez Vás bych to nezvládla.
Teď k hádance. Pro změnu dám něco lehkého.

Autora hledá postava, která podnikla poznávací cestu, aby získala zvláštní prostor pro pro ni důležité věci.

woodward
woodward 23.10.2016 v 19:51

zapomnělas poděkovat mamince a panu režisérovi. a použila jsi prokleté slovo "lehké". to zas bude dřina. ;)

soukroma
soukroma 23.10.2016 v 19:51

Skoro by to mohla být Cesta kolem hlavy Roberta Kiliána, tedy Cesta kolem mé hlavy za čtyřicet dnů, Miroslava Skály.

shenandoah
shenandoah 23.10.2016 v 21:01

Ne, to není ono.
Postava byla vytvořena primárně pro jiné médium.


shenandoah
shenandoah 23.10.2016 v 22:15

Ta cesta, kterou mám na mysli, byla první z mnoha. Hledaná postava se vypravila i do vesmíru.

woodward
woodward 23.10.2016 v 22:22

hm, to je zas nějaká TV ptákovina, která s literaturou souvisí jen okrajově?

shenandoah
shenandoah 23.10.2016 v 22:33

Nevím, co je tebou považováno za TV ptákovinu, ale tahle postava je slavná a to velmi.
Dokonce se podívala do vesmíru i reálně. A jak se může vymyšlená postava dostat v naší realitě do vesmíru? To je už na vás hádajících.

woodward
woodward 23.10.2016 v 22:50

Hm, mohl by to být Krtek, ale nevím, jestli hledá Hanu Doskočilovou, Zdeňka Millera nebo Eduarda Petišku.

shenandoah
shenandoah 24.10.2016 v 06:02

Duchovním otcem je samozřejmě Zdeněk Miller.
Tak je to zase na woodwardovi.

woodward
woodward 24.10.2016 v 08:03

Zdeněk Miller je výtvarník, ne? Literární stránku věci asi zpracovali jiní.

Tentokrát nehledá autora jedna postava, ale tři. Jsou to tři příslušníci téhož rodu. Je to dlouhý příběh, ale zkrátím to: ti tři pánové, každý z nich náležel k jiné generaci, se postupně zamilovali do krasavic (a v jednom případě dokonce do mladíka, který "z provozních důvodů" krasavici zastupoval) tak či onak spjatých se slavnou cirkusovou a později varietní značkou. Vyšlo to až na potřetí. Jak se ti pánové jmenovali? Bude stačit příjmení. A samozřejmě autorovo jméno.

bamba
bamba 24.10.2016 v 09:57

pobavila ma literárna úroveň krtka. Myslím, že jediné miesto, kde hovorí je keď sa mu šijú nohavice.
Humberto, možno Eduard Bass, Karas ?

woodward
woodward 24.10.2016 v 13:32

uhádla jsi autora a navíc i část názvu knihy. ale to hledané jméno je jiné. Karas je hlavní postava. ti tři hledaní se tam jenom pokaždé nakratičko vynoří; nebýt toho, že jsou všichni z jedné rodiny a tudíž se jmenujou stejně, člověk by si jich nevšiml.

Isserley
Isserley 24.10.2016 v 14:24

Eduard Bass a Cirkus Humberto, z vedlejších zamilovaných postav mi utkvěl jenom Paolo Romeo, pak jeho otec Achmed, který učil Vaška akrobacii, víc nevím.
Je to knížka, kterou jsem milovala v dětství, už si pamatuju málo, úplně jsem dostala chuť si ji po letech znovu přečíst (woodward, i díky tvému krásnému komentáři zde na DK).

woodward
woodward 24.10.2016 v 14:40

Tyhle tři postavy, každá zvlášť, jsou vlastně míň než epizodické. Zajímavé je jenom to sepětí jména jejich rodiny se jménem Humberto, k němuž dojde zcela náhodně, třikrát během dlouhých let. Připomenu, o co tam šlo: Na počátku byla nehoda, zranila se krasojezdkyně a tak tehdy velmi mladého Petra Berwitze převlíkli za ženskou a on tu krasojízdu jezdil, dokud se zraněná umělkyně neuzdravila - i dlouho potom, jako samostatné číslo, protože měl sukces. Jenže se do něj zamiloval hraběcí synek a když jeho touha nebyla vyslyšena, pokusil se "svoji milovanou" zastřelit z revolveru, naštěstí neúspěšně. Děda Humberto se se starým hrabětem domluvil na odškodném, aby nebyl skandál. O generaci později se do Berwitzovy dcery - také krasojezdkyně - zamiloval v jiném městě a v jiné zemi syn toho blázna, co kdysi chtěl mladýho Berwitze zastřelit. Přišel s kytkou za tatíčkem na námluvy, ale tatíček mladému hraběti vysvětlil, že tu historku o jeho otci v cirkuse všichni znají, takže by se mu všichni vysmáli. A o další dvě generace později se do vnučky Václava Karase, ředitele varieté Humberto, zamiloval další potomek téhož rodu - a tentokrát to už klaplo. Tak, a teď už jenom to jméno.

Isserley
Isserley 24.10.2016 v 14:50

Hrabě Pallach? (vytaženo z jakéhosi čtenářského deníku)

Isserley
Isserley 24.10.2016 v 14:51

Hrabì Mario Pallachich.

Marthas
Marthas 24.10.2016 v 14:54

Pallachichovi hledají Eduarda Basse?

woodward
woodward 24.10.2016 v 14:55

chybí tam dvě písmenka, ale budiž, je to hrabě Pallachich (z Hogy-Mezö-Vásárhely U Segedína, ale to už do hry nepatří.)
Máš babu.

Isserley
Isserley 24.10.2016 v 14:55

Hrabě Mario Pallachich, bydlištěm v Hogy-Mezö-Vásárhely u Segedína.

Isserley
Isserley 24.10.2016 v 14:57

Vidíte, jak ty děti píší čtenářské deníky nepořádně. :)
Nakonec jsem našla text celé knihy.

Marthas
Marthas 24.10.2016 v 14:58

To woody: Se řádně podívej, zaktualizuj stránku Isserley, to tam pak přidala...

woodward
woodward 24.10.2016 v 14:59

teď jste se tu nějak sesypaly na jednu hromadu. ale Isserley už jsem dal babu, tak ji má. :)

Marthas
Marthas 24.10.2016 v 15:00

To Isserley: Já zaměstnala tetičku Wikki, bylo to tam ale než jsem se prohrabala všemi jmény, tak si byla rychlejší.-))



Vložit příspěvek