Co všechno používáte jako záložku?

DISKUZE » O knihách


Litocha
Litocha 25.08.2024 v 23:15

Já osobně používám nahodilé kousky papíru (dost často je to rezervační lístek, ale třeba i visačky z oblečení, i na tady zmiňovaný proužek velkého balení čaje už došlo). Radost mi udělá lacetka - textilní záložka. Jednu dobu jsem měla na knihy ušitý obal (než jsem ho někam zašantročila), jehož součástí byla i lacetka, pak bylo po starostech.

Ale jinak čtenáři používají ledacos, našla jsem už v knížkách dětský respirátor, manikúrní nůžtičky (dokonce dvakrát), intimku (nepoužitou), nepřeberné množství pohlednic a fotografií, záložky komerční i vyrobené (mnohdy dost kreativní), dopisy, formuláře a žádosti, různé seznamy, zápisky z četby, plastové věrnostní kartičky, platební karty, karty Pokémonů, písemky, bankovky (v obálce i bez), nedávno taky diplom za bodování ze skautského oddílu.
Expert je moje kolegyně, které už jsme ve vrácených knihách lovily dvoutisícovku a dvakrát obrázek z ultrazvuku :)

veronika4001
veronika4001 26.08.2024 v 09:21

Jako záložku používám na třikrát složený bílý papír velikosti A4. Žádné barevné záložky z tvrdého papíru, které si můžete vyrobit, nebo zakoupit. Na záložku potřebuji psát, pravidelně si dělám výpisky přečteného, mých námitek, případně pochval. Proto nemohu mít za záložku něco jiného, než obyčejný přeložený papír. Obrázky nebo fólie a jiný užitý materiál by mi vadil. Vadilo by mi všechno, přes co se nedá psát. Čtu s tužkou v ruce.

Trina1
Trina1 26.08.2024 v 17:21

Nermal: bylo by možné se o ten recept s námi podělit? Docela by mě to zajímalo, hlavně ty tajné přísady :-D

Nermal
Nermal 26.08.2024 v 21:59

Tajné přísady byla samozřejmě nadsázka. Vzhledem k tomu, že kniha byla celá o kombuše i se spoustou receptů, tak předpokládám, že se jednalo o nějaký recept, který v knize nebyl. Ale ten papír s receptem jsem bohužel vyhodil, někdo si z něj udělal záložku. :-(

Verunka4444
Verunka4444 29.08.2024 v 19:23

Mám pár oblíbených záložek,ale někdy použiji kousek papíru nebo cokoli,co je po ruce.

newtory
newtory 03.10.2024 v 21:24

Občas papierové záložky, inak akýkoľvek vhodný prúžok papiera ktorý je poruke. Keď dočítam kapitolu, tak si pamätám kde som skončil a nepotrebujem záložku.



Vložit příspěvek