Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


jaja1331
jaja1331 13.10.2016 v 12:13

biki
Je to ona ďakujem :)

Litocha
Litocha 13.10.2016 v 13:25

marketa2208: Asi to nebude ono (žádného holuba si nevybavím), ale napadl mě tenhle sborník: http://www.databazeknih.cz/knihy/recitujeme-repertoarovy-sbornik-pro-kolektivni-a-solovy-detsky-prednes-256325

Lizeth
Lizeth 14.10.2016 v 23:15

Hezky vecer - maly dotaz. Nezna nekdo knihu (autora ani nazev si bohuzel nevybavim) o soukromem detektivovi, policistovi, ktery ziska schopnost videt demony a duchy? Je myslim vice dilu, pribeh se odehrava v Americe, jednu z vrazd vysetruje v cinske ctvrti, kde vidi duchy zemrelych "gangsteru". Bohuzel se mi dej zasekl v hlave a strasne me rozciluje, kdyz si nemuzu vzpomenout =) Predem dekuji =)

Paulett199
Paulett199 14.10.2016 v 23:21

Nemůže to být Michael Connelly?

kate333
kate333 16.10.2016 v 20:43

Ahoj, poprosila bych o radu. Moje babička kdysi četla knihu, děj je zhruba takto: chlápek unese ženu, nevím bohužel důvod, zřejmě jako rukojmí....pak řikala, že se to odehrávalo v nějaké chatě...a oni se do sebe postupně zamilují, takže pravděpodobně to bude román. Bohužel víc nevím, vím že toho je hodně málo i kdyby jste měl někdo tušení, jak se knížka jmenuje budu nesmírně vděčná. Děkuji moc .

Katka

HoneyBunny
HoneyBunny 20.10.2016 v 20:39

Zdravím všechny vášnivé čtenáře a zároveň prosím o pomoc:) Před pár týdny jsem v knihovně uviděla knihu, co mě zaujala svým názvem - něco jako "znovu a jinak, návrat v čase, druhá šance" něco na ten způsob. Na zadní straně byl popis příběhu - o jedné mladé holce, co jde na sraz se spolužačkou a tam potká svýho kámoše ze střední.... PAK! se kniha rozvětví do dvou příběhů-jakože si hrdinka prožije jednou že tam nezůstane a co se děje pak no a pak ještě že tam zůstane a co se stane.... Prostě kniha s dvěma verzema příběhu. Vím, že to mělo snad barevnou (modrou?) obálku a asi byla spíš novější (max dva roky). Jak už asi tušíte, nepůjčila jsem si ji a ted bych chtěla a nevím sakriš jak se jmenuje:D Dnes jsem to řešila s knihovnicí a když ani ta neví, tak snad vy tady, jinak..... nic,achjo:). Tak jestli máte chuť se nad tím zamyslet, budu moc ráda. Jinak pěkný večer všem;). Díky, Hana.


Erilenne
HoneyBunny
HoneyBunny 20.10.2016 v 21:06

To je ona!!! Moc moc děkuju, Erilenne! Ted jsem happy:).

siena
siena 20.10.2016 v 21:14

Jestli mohu ještě přidat k tématu...mohla bych doporučit film Srdcová sedma ( Sliding Doors)

Text příspěvku byl upraven 20.10.16 v 21:27

HoneyBunny
HoneyBunny 20.10.2016 v 21:28

Bezva, píšu si do seznamu "chci přečíst",díky díky!!

Litocha
Litocha 20.10.2016 v 21:37

kate333
Mohla by to být Dokonalá od Judith McNaught
http://www.databazeknih.cz/knihy/dokonala-41477

jaja1331
jaja1331 21.10.2016 v 19:42

Ahoj nedavno som bola v kniznici a natrafila som na jednu knihu ktoru uz nemozem najist, bestihla som ju precitat. Viem len ze hl.hrdinka pracuje ako architektka - stavebna inzinierka nie velmi dobrej firme, sutazi o jednu zakazku no tesne ju vyhra iny hl.hrdina. vrati sa do firmy kde sa pohada zo sefom -hajzlikom, da vypoved ..... Viac neviem to len co som narychlo nalistovalav kniznici. Ak niekto bude vediet dakujem vopred :)

kate333
kate333 23.10.2016 v 21:22

Litocha
mockrát děkujuuu :), to by mohla být ona :) ...fakt děkuju moc

jarkaaz
jarkaaz 27.10.2016 v 16:22

před asi deseti lety jsem četla knihu. útržky: mladá, trochu excentrická dívka, hlídala dost neposedné holčičky,aby jí nezdrhly, tak je připoutala k plotu. myslím, že v knize došlo i k nějaké vraždě a v konci se u velice slušné rodiny, z vyšší třídy, ukázalo, že v jejich decentní rodině je hodně špíny. ....no a nevím název, autora. .....tak když teď koukám, co jsem zadala za informace....možná juknout do skleněné koule s kocourem na hřbetě...a díky

Naias
Naias 27.10.2016 v 16:27

Pripútanie detí k plotu a vražda sa udiali v knihe Neděle jako stvořená pro vraždu od Zdeny Frýbovej.

jarkaaz
jarkaaz 27.10.2016 v 16:40

Nevím, mohlo to být podle knižní předlohy, nebo také ne, ale viděla jsem kdysi dávno český film: začíná tím, že žena (tuším že v modré paruce) odmítá platbu za sex. Na konci filmu se to vysvětluje tím, (kdy ona si sundavá paruku), že je ,,zelenou,, vdovou a peníze nepotřebuje. dělá to pro vytržení ze života, který vede se svým partnerem. vysoký manager, nebo porevoluční ,,podnikatel,,. (něco se mi plete, že by herečkou mohla být Jana Krausová, takový typ) ....asi je to mimo místu, ale asi to také znáte, prostě se Vám najednou uhnízdí myšlenka v hlavě a pak už je to boj kdo z koho. Paměť kontra ,,zabejčilost,, ...tak v takovém jsem stavu

jarkaaz
jarkaaz 27.10.2016 v 16:44

a do třetice: opět nemohu vypnout přemýšlení: americká detektivka, jednou z postav je jakási mulatka, v ústech přechovává žiletku, kterou vraždí ,,zákazníky,, ....na konci filmu záběr na smeťák, kde z role koberce vypadává její tělo .....už jsme tomu s přítelem věnovali nějakou chvilku a nedáváme to. Pár lidí si na tuhle holku také vzpomnělo, ale to je tak všechno. tak jestli by náhodou nebyl někdo moudřejší. díky moc.

tenax
tenax 27.10.2016 v 19:23

jarkaaz - k tomu třetímu dotazu. Jde o film Pevnost Apačů v Bronxu s Paulem Newmanem.

davidlauda
davidlauda 28.10.2016 v 23:42

Ahoj, druhý den mi v hlavě leží začátek jedné knihy, nebo možná povídky ale ani za nic si nemůžu vzpomenout na název. Byl jsem přesvědčený že to bylo něco od M.Kundery ale po projetí všech jeho knížek(teda názvů), pořád nevím :-D ....Na začátku knihy je kluk nebo chlap, žijící sám v domě někde v lese, rozhodnutý poslat dopis (myslím že milence), že se s ní rozchází ale že je to jeho vina...pak si to ale rozmyslí a snaží se dopis ze schránky kde jej hodil, vytáhnout, a chlap který to sleduje ze zahrady mu poradí ať počká ráno na poštovní auto až bude schránku vysypávat.Pak se myslím s pošťáckým autem honí atd atd...Je to určitě český autor, česká kniha...Nevíte náhodou? Díky moc

jiri6480
jiri6480 31.10.2016 v 09:42

Zdravím vás, hledám recenzi knihy, kterou jsem viděl v obchodě, ale nepamatuji si její název, ani autora. Vím jen, že přebal byl červený a byl tam tuším bílý kříž a siuleta psa. V obchodě to měli mezi novinkami. Ovšem nikde na internetu, tu knihu mezi novinkami v žádném obchodě najít nemůžu. Zajímá mě o čem je a nějaká recenze na ni. Děkuji vám.

barbora8859
barbora8859 07.11.2016 v 19:32

Ahoj, hledám knihu, kde vystupuje hlavně Morgan Le Fay. Zavadila jsem na internetu o Mlhy Avalonu. Má někdo zkušenosti s touto knihou, popřípadě s jinou, která je obsahem věnována Morganě? Díky.

Si.mca
Si.mca 08.11.2016 v 11:20

Ahoj sháním od Karin Slaughter sérii Grant county:) kdyby chtěl někdo celou serii prodat případně za něco vyměnit mam detektivek a krimošek víc než dost:)

Rezolut
Rezolut 09.11.2016 v 20:11

Zdravím, zháňam knihu, ktorá bola súčasťou trilógie (myslím). Hlavnou postavou bol bývalý mladý mních, ktorý musel utiecť z kláštora, pretože ho krivo usvedčili z nejakého zločinu. Dostáva sa na loď obchodníkov (pašerákov), na ktorej sa spriatelí s celou posádkou hlavne s kapitánom a quarter masterom, ktorí obaja boli katari. Predávali falošné kresťanské artefakty duchovným. Dej sa odohrával tak v 11-13 storočí. Na loď sa dostalo aj jedno dievča, do ktorého sa hlavný protagonista zamiloval a tvorili spolu pár - až do začiatku druhej knihy, kde na začiatku umrela po tom, ako ju kôň kopol do hrude. Neskôr sa objavil aj chudobný cisár západorímskej ríše, žiadajúci túto partiu pašerákov o pomoc. Za akúkoľvek pomoc ďakujem.

verbula
verbula 12.11.2016 v 17:39

jiri6480: www.databazeknih.cz/knihy/zachranna-pout-jeden-muz-tricet-tisic-psu-a-cesta-posledni-nadeje-dlouha-milion-mil-284622

ivana.mala.18
ivana.mala.18 13.11.2016 v 19:52

Hledám název knihy, která se mi moc líbila, ale bohužel i jméno autora jsem zapoměla. Kniha je o třech sestrách, které se přestěhovaly do San Francisca s jejich otcem bez práce. Otec poté pracuje u svého bohatého švagra a nejstarší dcera si vydělává jako čìšnice. Zamiluje se do 'adoptovaného' syna svého strýce, příjmením Ivory. Poté je příběh o životech třech sester a o jejich trablech. Moc děkuji za jakkýkoli nápad.



Vložit příspěvek