Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


Arya26
Arya26 14.11.2016 v 10:17

Nemůžu si ani za boha vzpomenout jak se jmenovala jedna pohádková knížka o kočkách a jejich příbězíh. Teta mi ji půjčila a četla, když jsem byla malá. Byla z prostějovské knihovny a pamatuji se, že v ní byly na konci nějaké vystřihovánky, nebo tak něco. Neznáte to někdo?

lilidol
lilidol 18.11.2016 v 18:54

Ahoj hledám knihu je to zhruba o tom že v nějakém pánském klubu probíhá aukce s otroky a prodávají tam mladou dívku koupí jo nějaký indian a pak se do sebe postupně zamiluji je to historická romance děkuji za odpovědi

biki
biki 18.11.2016 v 20:34

lilidol - nemohl by to být Stříbrný plamen os Susan Johnson?

lilidol
lilidol 18.11.2016 v 23:13

biki- je to je ona moc děkuji :)

Dr.Watson
Dr.Watson 24.11.2016 v 14:17

Ahoj, kdysi na základce jsem v knihovně našel knihu aka Pohádky tisíce a jedné noci. Byl to druhý díl. Knížka byla vydána před rokem 45 spíše za První republiky, příběhy v ní byly (na to že pro děti) dost drastické - samá succuba co žrala lidi zaživa, dost živě popsané. Obrázky toho prvorepublikového stylu jako rytiny ve Vernem nebo obrázky Buriana - velmi realistické resp. strašidelně drastické. Od cca dvaceti tu knihu (ty knihy) lehce hledám ale těď mne napadlo že se poptám zde. V té ZŠ už není - z velké školy zbyla školka a jednotřídka pro asi 11 dětí, knihovnu po revoluci prý dali skoro celou do sběru protože škola šla postupně do háje a obec omezovala topení (škola v zámku, teď fungují dvě místnosti, všude vytrhaná topení, podlahy dobré na skejt a tak). Kdyby měl někdo radu,nebo dokonce scan...

sasena
sasena 24.11.2016 v 20:44

Dr.Watson - http://www.valentinska.cz/462017-kniha-tisice-a-jedne-noci-komplet-8-svazku
asi to bude tohle, my jsme všechny svazky měli doma, když jsem byla malá. Divila jsem se, proč to jako dítě nesmím číst. :-)


darkarcane2475
darkarcane2475 27.11.2016 v 21:02

Ahoj, hledám knihu, překvapivě :D Vystupoval v ní student (mediciny), který studoval v Británii, kam utekl z Barcelony po incidentu, kdy spálil rodinný dům. Přišlo mu parte, že táta umřel. Táta byl významný doktor, zkoumal učení a knihy Vesalia (základy anatomie) přičemž našel další, tajnou knihu, kde bylo +- popsáno, jak přivést mrtvé zpět k životu. V knize také vystupovala studentka medicíny, která se musela pochopitelně převlékat za chlapce, aby mohla studovat. Dále tam vystupoval podnikatel, který stavěl elektrárnu a shodou okolností byl manželem ženy, která bývala láskou hlavního hrdiny, než utekl do VB. Kniha se odehrává v Barceloně jak na zemi, tak v rozsáhlých kanálech. Kniha končí tím, že se skoro šílenému bratrovi našeho hrdiny skoro povede oživit dávno zemřelou lásku, nakonec ale bouchne jak oživovací zařízení, tak elektrárna. Mimochodem, velmi důležitou postavou je i španělský chudý novinář, který pomáhá našemu hrdinovi v pátrání. Díky :-)

Edit: V knize je také slavný citát: "Vivitur ingenio, caetera mortis erunt."

Text příspěvku byl upraven 27.11.16 v 21:13

ZuzankaDK
ZuzankaDK 28.11.2016 v 20:16

darkarcane2475: Ahoj, není to náhodou toto? http://www.databazeknih.cz/knihy/vesaliovo-tajemstvi-278257 :)

Dr.Watson
Dr.Watson 29.11.2016 v 20:58

sasena: Díky, začnu to shánět pod stromek.

Dr.Watson
Dr.Watson 29.11.2016 v 21:14

A kruci, ve třicátých letech to vyšlo v šestnácti svazcích... Ale tipuji, že ta osmisvazková bude to ono.

e.llis
e.llis 29.11.2016 v 21:16

Dobrý, potřebovala bych rychle zjistit jméno. Jde o poměrně nový komiks na jehož úvodní straně jsou dvě osoby a zeď.

mockrát děkuji..

e.llis
e.llis 01.12.2016 v 16:16

Moc děkuju :)

mamkamia
mamkamia 01.12.2016 v 21:54

Rezolut - není to Krvavá relikvie?

anniebrit
anniebrit 01.12.2016 v 23:04

Dobrý den, prosím poraďte mi knihu, spíše psychologickou pro mladého muže, který má trochu deprese. Cestu pravého muže od Davida Deidy už má. Díky všem!

bamba
bamba 01.12.2016 v 23:24

ja by som skôr odporúčala odhrabávanie snehu, lístia, rýľovanie...

Rezolut
Rezolut 02.12.2016 v 08:34

mamkamia: Ďakujem veľmi veľmi pekne, nevieš si predstaviť ako dlho som túto knihu hľadal! Táto stránka je úžasná. :)

livres
livres 02.12.2016 v 19:33

Ahoj! Neznáte nějakou knihu (odbornou, naučnou, vzdělávací, encyklopedii, atd...), která by se vztahovala k tématu výroba skla;technické sklo;labaratorní sklo;výroba skla, .....??
Prosím, díky !! :)

Text příspěvku byl upraven 02.12.16 v 19:33

darkarcane2475
darkarcane2475 04.12.2016 v 13:32

Zuzanko, moc děkuju, je to ona :)

Terka5
Terka5 04.12.2016 v 20:36

Ahoj, asi před dvěma lety jsem četla strašně zajímavou knížku o rozdělený osobnosti,bylo to o mladé dívce, ktera byla unesena a zneužívána, takže se její osobnost rozdělila na několik osob, například Ženuška. Pokud někdo víte o jakou knihu jde, tak poraďte, strašně se mi líbila a moc bych jí znovu chtěla. Děkuji předem.

biki
biki 04.12.2016 v 21:23

Terka5 - připomíná mi to knihu V náruči nepřítele od Mary Higgins Clark. Ale už je to dávno, co jsem to četla.

Rezolut
Rezolut 04.12.2016 v 22:03

Terka5: Povedal by som, že myslíš Byla jsem otrokyní v satanské sektě od Ulla Fröhling. Ak to náhodou nie je ona, i tak ti odporúčam si ju prečítať. :)

Aduri
Aduri 05.12.2016 v 03:32

Ahoj! Hledám knihu, kde hlavní postava slyší šelest (tinnitus) a jeho dcera se na něj snaží udělat dojem (tuším, že po smrti matky byl nucen si ji převzít, předtím se o ni nezajímal). Vybavuji si konkrétní scénu, kdy se snaží zapůsobit poezií či slohovou prací a otec jí v ní jen opraví chyby. Později dcera spáchá sebevraždu a hlavní postavě se pak začnou otevírat oči. Bohužel víc toho nevím, jinak bych si už knihu našel sám. Předem děkuji za pomoc.

stafbul
stafbul 09.12.2016 v 13:17

Ahoj čtenáři a čtenářky. Vzpomínám na své dětství, na dobu, kdy se formoval můj vztah k četbě a na tu vášeň, kterou způsobila edice Pětka a také jedna další dětská dobrodružná kniha, kterou jsem si půjčila tenkrát ve školní knihovně. A že je to v pravdě spousta let, paměť mám děravou a nemohu si vzpomenout na název téhle dětské knížky.

Vím, že byla o chlapci, který utekl z domu a někde našel rybník a uprostřed něj byl nějaký ostrůvek a on tam přeplul snad na voru, či loďce co si vyrobil a pak tam prostě vegetoval, vlastně takový Robinson pro děti. Nevíte někdo, co by to mohlo být?

Isserley
Isserley 09.12.2016 v 13:36

Je mi to hodně povědomé, ale možná se mi do toho plete jenom Huckleberry Finn.
Nebylo tam také, že ho pak našly nějaké děti ta pomáhaly mu? Nemohlo to být něco od Ransomeho?
Sama jsem zvědavá, jestli si někdo vzpomene.

jitvav
jitvav 09.12.2016 v 13:41

Mohl by to být Ransomeho Boj o ostrov, taky si na to matně vzpomínám.



Vložit příspěvek