Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


2x_dan
2x_dan 16.03.2017 v 17:47

Zdravím :-) četl tu někdo knihu Milion malých střípků od Freye? Víte někdo, proč je kniha tak těžká k sehnání?

Ttunrida
Ttunrida 19.03.2017 v 13:44

Zdravím.. chci zkusit požádat o radu, možná někoho napadne o jakou knížku se může jednat. Kdysi v dětství (odhadem 15let zpět) jsem četla knihu.. chlapec se dostal do domu kde byly další děti, spousta zábavy atd. ale nemohl se dostat odtamtud. Nějak se mu to povedlo a zjistil, že tam jinak plynul čas a byl pryc několik let. Nic víc si bohužel nepamatuji.. napadá někoho jak se to mohlo jmenovat?
Díky.

Falquar
Marthas
Agnes7
Agnes7 20.03.2017 v 20:07

Dobrý večer, vie mi niekto poradiť kde by som mohla zohnať knihy od Colina Falconera napr. Hedvábní stezka, Aztécká perla a od k. Taylor - Svedená? Na Slovensku sú všade vypredané.

kenedu
kenedu 21.03.2017 v 16:35

Pokud nevadí, že jsou v češtině tak tady nějaké jsou.
http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=colin+falconer&search_sub=Hledat


Agnes7
Agnes7 21.03.2017 v 18:49

Ďakujem veľmi pekne za info. Pozriem sa na stránku, aké sú tam tituly.

Gallaxy
Gallaxy 02.04.2017 v 15:07

Zkusím to i já :) Ale vzpomínky jsou velmi matné. V dětství jsem četla knihu, kde byl hlavní hrdina, kterému se dařilo cestovat v čase (tuším, že smyyška byla u nějaké lavičky) a shízel se s holčičkou z první Republiky-Josefínou, ale ta si něchívala říkat Fína. Na obálce byla ta holčička s deětníkem u lavičky.

Vím, že je toho málo, ale ráda bych si k nihu přečetla znovu.

jamajka99
jamajka99 02.04.2017 v 19:45

I tady je Colin Falconer http://www.databazeknih.cz/bazar-knih-autora/colin-falconer-1264 :-)

nikolac
nikolac 11.04.2017 v 14:37

Ahoj! hledám jednu knížku a za nic na světe si nemohu vzpomenout jak se jmenuje. Bylo to o jedné holce co pracovala ve společnosti kde ovládali počasí. Už si to moc nepamatuji ale byl tam džin, který ji chtěl ze začátku zabít ale pak se do ní zamiloval.Nakonec ona umře a přemění se na džina. Děkuji za pomoc.

kapr
kapr 11.04.2017 v 15:48

Kdysi jsem četl sf knížku o cestování časem. Šlo o čistou sf bez prvků fantasy. Hrdina cestoval prostřednictvím zařízení ukrytém v 20.století v telefonní budce. V jiných časových obdobích bylo zařízení maskováno jiným nenápadným způsobem.
Ještě na vysvětlenou pro nejmladší generaci.
telefonní budka = domeček velký asi jako suchý záchod čili latrína neb také kadibudka, ukrýval nemobilní telefonní přístroj, ze kterého se doopravdy dalo telefonovat, úhrada za hovor se prováděla vhazováním mincí otvorem do nitra přístroje
mince = předchůdce platebních karet

Text příspěvku byl upraven 23.04.17 v 13:13

Naias
nataly777
nataly777 23.04.2017 v 09:53

Dobrý deň!
Nemáte náhodou knihu Filosofie existence
od: Wolfgang Janke?
Ďakujem za odpoveď.

ZuzankaDK
ZuzankaDK 23.04.2017 v 10:59

nataly777: Dobrý den, tady určitě vyberete :) http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=wolfgang+janke&search_sub=Hledat

MartiusGray
MartiusGray 24.04.2017 v 17:23

Zdravím mám dotaz: Koupil jsem si pohádky bratří grimmů z roku 1938 čekal jsem tu původní verzi ale je to ta kterou všechny známe. Mě by zajímalo zda pohádky pro dospělé od bratří Grimmů by se dali sehnat a jestli to je nějaké určité vydání určitého roku,nebo budu muset koupit knihu od Perraulta a čerpat tam. Má někdo nějakou radu? Chci tu "brutálnější" verzi. Díky

Magráta
Magráta 25.04.2017 v 10:36

Kdysi v pubertě nebo postpubertě (patrně někdy krátce po revoluci) jsem četla knihu. Pamatuji si ji jen velmi mlhavě. Vím, že tam byla věštírna (patrně v Delfách) a důležitá, ne-li hlavní hrdinka byla věštkyně. Pamatuji si, že tam ta věštkyně zapalovala šalvěj a snad vavřín a že z toho dýmu upadla do transu a věštila.
Prosím, nevíte někdo, co je to za knihu? Vrtá mi to už týden hlavou, zkoušela jsem vygooglit, bez výsledku. Díky

vathynka
vathynka 25.04.2017 v 19:16

Dobrý den,prosím sháním pro svoji vnučku knihu Dlouhá trnitá cesta z pekla. Pokud ji někdo máte a nechcete za ni nekřesťanské peníze jako třeba 1700,- když kniha stála 299,- měla bych vážný zájem. Jsem ochotna za knihu připlatit do celkové výše 1000,- nad tuto cenu nemohu jít.Nejsem boháč.Velice děkuji pokud se tu najde slušný člověk a pomůže nešťastné babičce. Děkuji

kenedu
kenedu 26.04.2017 v 09:13

vathynka: Vždyť zde na DK v sekci BAZAR je hledaná kniha k prodeji.

siena
siena 26.04.2017 v 10:12

vathynka. jestli mohu, buďte opatrná se zdejší nabídkou...

Text příspěvku byl upraven 26.04.17 v 10:13

vathynka
vathynka 26.04.2017 v 10:30

Děkuji za odpověď kenedu,psala jsem,ale zatím nikdo nereagoval. Siena- mohu se zeptat proč?? Podvodníci?

kenedu
kenedu 26.04.2017 v 10:57

Asi by se mohlo stát, že pošlete peníze na účet a na knihu budete marně čekat. Asi to chce opravdu opatrnost, ale nejsou zde asi samí podvodníci.

vathynka
vathynka 26.04.2017 v 11:39

Kenedu,děkuji. Podvodníci jsou všude. Stát se to může kdekoliv,když se objednává přes net. Tak snad budu mít štěstí,ale stejně se zatím nikdo neozval,co jsem pala na bazar,tak nevím.

siena
siena 26.04.2017 v 11:42

vathynka, já myslela nabídku této knihy. Nemyslela jsem obecně zdejší bazar...Sama píšete, že je prodávána za nekřesťanské peníze, už tu v minulosti byly komentáře od jiných uživatelů, takže bych byla opatrná k nějaké "výhodné" koupi...

vathynka
vathynka 26.04.2017 v 11:54

siena, já vím,lidi jsou různí. Knihu bych chtěla pro vnučku,ale opravdu je tu inzerát i za 1700,- a v knihkupectvích byla prodávána od 140,- do 299,- kč tak jsem ochotna za ni dát i 1000,-. Ale jak poznám co je podvod a co ne?? Toť otázka. Snad nenaletím. I tak,když dám za ni 1000,- budu mít krušný měsíc,ale pro vnučku bych to obětovala.Ale zatím stejně nic,tak asi knihu neseženu.Děkuji moc za varování....

siena
siena 26.04.2017 v 12:01

vathynka, určitě bych se podívala na hodnocení prodávajícího. Kniha se od jejího vydání, vyprodala, žádný dotisk se nechystá, proto není zase moc překvapující, že se nyní prodává za x-vice...



Vložit příspěvek