Komentáře vs. Diskuze

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Koka
Koka 02.12.2015 v 16:06

Aiwa, nic ve zlém, ale Palivo pálí tímto kalibrem už hodně dlouho, vlastně od svého vstupu na DK - stačí se podívat na jeho předchozí komentáře, a moderátory to necháva v klidu. Tak proč se pozastavuješ teď? Tady se v celém jednom vláknu řeší, že nezralé dívenky - telátka blbá, nevychovaná, se navzájem oslovují názvy pohlavních orgánů, a komentáře pana Paliva zatím dostávají jeden palec za druhým. Tak co?

Text příspěvku byl upraven 02.12.15 v 16:32

Aiwa
Aiwa 02.12.2015 v 16:12

Koka: tohle je první komentář tohoto druhu, na který jsem narazila (a první od zmíněného uživatele). Ty palce nechápu, u telátek vidím šanci, že se to věkem zlepší. To, že moderátory to nechává v klidu je fajn (asi?), mne to v klidu moc nenechává...

Dan
Dan 02.12.2015 v 17:11

to Aiwa: Díky moc za info, moderátory to samozřejmě v klidu nenechává, ale uživatelů je 10 000x víc než moderátorů, takže všechno nezjistíme hned. Jdu zjednat nápravu.

lenkaknel
lenkaknel 02.12.2015 v 21:24

Chtěla bych podobně upozornit na uživatelku edysy. Ve svých komentářích sice nikoho neuráží, ale jinak to jsou z 90 % zcela nesouvislé bláboly... těch zbylých 10 %, které dávají smysl, má vysoce opalcovaných. Tak nevím.
http://www.databazeknih.cz/diskuze-knihy/edysy-35343

tenax
tenax 02.12.2015 v 21:36

lenkaknel - leccos napovídá citát z jejího blogu
http://www.databazeknih.cz/blog/krestanska-etika-a-etika-ctnosti-aneb-dopis-akademikum-3216: "Právě jsem se vrátila z blázince. Bylo těžké tam žít."
Tak teď oblažuje DK :-).

lenkaknel
lenkaknel 02.12.2015 v 21:54

tenax: to opravdu vysvětluje mnohé, pořád mi to nešlo do hlavy, měla jsem z nich dojem, jako kdyby je psala pod vlivem (nějaké omamné či psychotropní látky, jak často slýcháváme tuto formulaci v médiích)


LordSnape
LordSnape 02.12.2015 v 22:00

Ta holka má některé dobré komenty a jiné jak elaborát chovance z Bohnické léčebny...

@Danielson Tak jasně, že se to nedá stihnout. Nicméně jsi mi přihrál na rýpanec, páč to není až tak úplně dávno, co jsme někde v diskuzi řešili, jestli moderátoři přeci jen nestíhaj při tolika uživatelích, hm... :-))

Text příspěvku byl upraven 02.12.15 v 22:07

Naias
Naias 02.12.2015 v 22:12

Ale stíhať opravy a všimnúť si vulgárne komentáre, to je rozdiel. Predpokladám, že moderátori netrávia čas tým, že čítajú rad radom všetky komentáre, aby odstránili tie nevhodné. Veď by celé dni nič iné nerobili.

LordSnape
LordSnape 02.12.2015 v 22:26

Tak od toho jsme tady taky my - práskači. :-)

Naias
Naias 02.12.2015 v 22:31

No veď. Aiwa to práskla, danielson okamžite zareagoval, kde je problém?

LordSnape
LordSnape 02.12.2015 v 23:08

Pokud je to názor na danou knihu, ač třeba kontroverzní nebo nějak pošahaný, nechal bych ho. Zbytek patří do diskuze. Ty vulgární, s reklamou nebo jen samotné linky "nikam" bych mazal....

pobijecmuch
pobijecmuch 03.12.2015 v 09:07

Komentáře bych moc neřešil. Pokud to není vyloženě hodně moc vulgární výkřik, tak ať si každý napíše co cítí. Je to jeho vizitka.
Tady je potřeba se zamyslet nad daleko podstatnějšími problémy, jako je vkládání knih a autorů. Tedy podávání správných informací. Poslední dobou se rozšířilo vkládání jmen do autorů bez jejich publikací, neuvádění žánru knihy, absolutní ignorace národnosti spisovatelů atd, atd. U některých vkladatelů je to neznalost orientace na internetu a u druhých, a to je většina, normální lenivost. Je tady hodně ochotných uživatelů. kteří se snaží chyby odstranit a opravit, ale bohužel někdy je toho moc a prostě se nestíhá.

Dan
Dan 03.12.2015 v 11:17

Včera jsem udělal, že pokud přidává knihu někdo, kdo ještě žádnou nevložil, na stránce s přidávacím formulářem se mu nahoře výrazně objeví, aby se podíval, jaké sem patří knihy.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.12.2015 v 12:06

Dane - dobrý počin.
Tak ještě kdyby při vložení nového autora na DK byla ještě podmínka, že musí být vložena i nějaká jeho kniha bylo by to super. Autory bez knih nebrat.

tenax
tenax 03.12.2015 v 12:36

pobijecmuch - to by byl ale někdy trochu problém. Už několikrát se mi stalo, že jsem objevil knihu přiřazenou k špatnému autorovi se stejným jménem. Musel jsem tedy vložit nového stejnojmenného autora, který na DK ještě nebyl a současně požádat moderátory o přeřazení knihy k tomu nově vloženému. Než to moderátoři udělají, chvíli (den, dva) to trvá, a do té doby je autor bez knihy. Nebo má autor vloženou jen povídku z nějaké antologie a tak se v přehledu právě vložených autorů objevuje nula knih a přitom je to zcela regulérní vložení. Myslím, že stačí upozorňovat na "nulové" vklady moderátory, oni už to posoudí a případně vymažou.

LordSnape
LordSnape 03.12.2015 v 13:32

@pobijecmuch A jak to chceš udělat technicky? Nejdřív přidáš knihu "bez autora" což nejde a pak až autora? Nechápu tě. Nebo přidáš autora a pak k němu naváže přidávání knihy? A co autoři, který tady mají povídky třeba, ale knižně jim nevyšly? Je to blbost. ty "prázdné" autory se prostě jen smažou, víc bych to neřešil, jak výše psal i tenax...

Text příspěvku byl upraven 03.12.15 v 13:35

pobijecmuch
pobijecmuch 03.12.2015 v 14:01

Pánové máte pravdu, berte to jen můj povzdech nad autory, kteří tu nemají žádnou knihu. Směřoval jsem s tím k problému, že někteří vkladatelé chtějí rychle sem vložit novou knihu, která má být vydána až někdy za rok (autor nemá dosud u nás vydanou žádnou knihu) a autora vloží, ale knihu už ne, protože není známé zatím ISBN. Co se stane? Kniha se nevloží, ale autor zůstane zde, třeba na rok bez knihy. O nic nejde, ale oni ke jménu nevloží, že je to autor knihy v originále té a té a ostatní informace. Jen zde pouze figuruje nic neříkající vložené jméno. Jak tu někdo tento problém nazval - opsané ze Zlatých stránek.

Text příspěvku byl upraven 03.12.15 v 14:02

LordSnape
LordSnape 03.12.2015 v 14:19

Jenže takových problémů je tu víc. Třeba téměř bez infa přidané knihy jen s obrázkem z foťáku kvůli bazaru atd. atd. Můžeme pokračovat do nekonečna.

tenax
tenax 03.12.2015 v 14:27

Krásná ukázka, jak se témata diskuzí prolínají a občas sklouznou někam úplně jinam. To, co naznačil LordSnape patří spíš do vlákna Co vás na DK štve?, tak se přesouvám tam a doplním ho..

Koka
Koka 05.12.2015 v 17:39

Příspěvek uživatele Lenssherr
http://www.databazeknih.cz/knihy/pribeh-dvou-mest-91652?c=all#c347494
není komentářem ke knize, doporučuji přesunout někam do .....

pobijecmuch
pobijecmuch 05.12.2015 v 17:43

Koka - já navrhuji dokonce smazat. Toto je databáze o českých a slovenských vydání knih, tak proč nějaký text v jiném jazyce.
To je další nováček, který si nepřečetl nápovědu DK.

Text příspěvku byl upraven 05.12.15 v 17:47

Koka
Koka 05.12.2015 v 17:46

pobijecmuch - však já navrhuji totéž, přečti si pozorně můj příspěvek, hlavně ten konec :=))

pobijecmuch
pobijecmuch 05.12.2015 v 17:49

Koka - ano, omlouvám se, ty tečky mně unikly. :)

pajonek
pajonek 05.12.2015 v 17:55

....tady se musí při mazání chodit po špičkách...aby se náhodou někomu smazáním neublížilo /demokracie/
....tak jsem to poslal tam, kam to patří..........

pobijecmuch
pobijecmuch 05.12.2015 v 18:24

Už jsem to tady psal jednou, že by nebylo marné, aby nový uživatel svoji registraci uzavřel odsouhlasením podmínek DK. A potom ten kdo nechce dodržovat pravidla, tak bohužel.

Text příspěvku byl upraven 05.12.15 v 18:24



Vložit příspěvek