Odznaky

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Terva
Terva 09.08.2024 v 18:17

Koukám, přidány odznaky za Tempo čtení a Emoce. Už máme tolik úkolů, že snad zapomeneme i číst :-)

Eldar80
Eldar80 09.08.2024 v 18:33

Tempo čtení a emoce. Co to je za nesmysly? Že se tady objeví takový hlouposti jsem fakt nečekal. Nezbývá než to ignorovat.
Jinak díky všem za podporu. Potěšilo mě, že někteří to vidí podobně jako já. Je zřejmé, že lidé, kterým jde o kvalitu nebo čtou naučné knihy budou odznaky nejspíš ukradené a hodí se to pro beletristické hltače knih. Konzumní spotřebitele. :-) Zkusím si projít diskusi a případně napsat nějaké shrnutí, když jsem už vlákno založil. Ale nevím jestli to má smysl. Minimálně bych mohl pár lidem odpovědět, ale diskuse šla dost jiným směrem než jsem si myslel.

Text příspěvku byl upraven 09.08.24 v 18:39

Terva
Terva 09.08.2024 v 18:35

Eldar80

Už pracuji na Rychlosti i Emocích. Uznávám, že to jsou blbosti, ale když už to tu je . . . :-)

Eldar80
Eldar80 09.08.2024 v 18:38

Terva: Tak někoho to bude asi bavit. :-) Já jen nevím, jestli je to ten správný směr vývoje databáze.

Terva
Terva 09.08.2024 v 18:40

Eldar80

Rozhodně to není dobrý směr. Připadám si jak v nějakým kvízu a ne na Databázi knih. Už jen čekám odznak za to, kolikrát jsem se šel při čtení knihy vyčůrat :-D

Eldar80
Eldar80 09.08.2024 v 18:49

Terva: Problém je v tom, že u mě to vyvolává snahu to nějak sabotovat. Jako třeba mít co nejmíň odznaků. Takže mě třeba napadlo zrušit si všechny čtenářské výzvy a snížit počet doporučených knih. Jenže to žádný smysl nemá. Mě zkrátka zajímá, co lidi čtou, jak to hodnotí, jaký mají vkus. A v tom mi odznaky nijak nepomůžou. Mě zajímá jaké knihy člověk doporučuje nebo jak rychle čte a to zjistím tak, že se podívám do odpovídajících seznamů nebo se podívám na statistiky.


Calypso
Calypso 09.08.2024 v 18:51

Vůbec jsem to nechápala, tak jsem se podívala na náhodnou knihu a koukám, že se tam dá nově vyplnit tempo a jestli jsem u čtení pociťovala erotické vzrušení, pokoru nebo žárlivost. Nebo jestli to někdo pociťuje v té knize, nevím a je mi to jedno. Ještě mi tam chybí náboženské vytržení.

Na emoce z vývoje databáze se radši nikdo neptá, asi ví, že za rámeček by si to nedali. Přijde mi, že je to podobné jako se štítky, kdy se tu některé faktické štítky, se kterými není nic špatně (a nejsou duplicitní) kdovíproč mažou, zatímco štítky jako 'sex s ex', 'vášeň' a 'hledáni sama sebe' jsou asi nutnost.

Terva
Terva 09.08.2024 v 18:55

Eldar80

Jo, chápu. Už mi to taky někdo psal. Vyhrává ten, kdo má nejmíň :-)

Je fakt, že některé statistiky jsou důležité pro informaci, ale aby někdo četl, že Terva má Vzrušení (erotické) u Padesáti odstínů šedé , , , inu, mám strach :-)
Ale jinak už jsem se do těch Odznaků za Rychlost a Emoce pustil s plnou vervou :D
Musím, než to zase zrušej.

Eicherik
Eicherik 09.08.2024 v 19:49

Koukal jsem na ty Emoce. To hodnocení je procentuální. Jeden čtenář vždy "udělí" jedné knize cca 100%. Pokud knihu takto ohodnotí více čtenářů, tak se ukáže, která emoce u konkrétní knihy převládá. Mně to nepřipadá tak hloupé. Otázka je, kolik čtenářů bude tuhle kolonku vyplňovat. :-)

Terva
Terva 09.08.2024 v 19:54

Eicherik

Já už jí vyplňuju. Je to stejné, jako dodat štítek. Jen je to o emocích. Většinou těch emocí dávám víc, protože dobrá kniha by měla mít všechny ty emoce. Převážně se pohybuju okolo 13%
100% udělíš, když dáš jen jednu emoci.

Eicherik
Eicherik 09.08.2024 v 19:57

Terva: Já se špatně vyjádřil. Jedna emoce 100%. Dvě emoce 2x 50%. Ještě nevím, jestli to budu vyplňovat. :-)

Text příspěvku byl upraven 09.08.24 v 19:58

Terva
Terva 09.08.2024 v 19:59

Eicherik

Jo, chápu. Jen mám pocit, že emoce půjdou procentuálně dolu, když bude "emočnit" více uživatelů :-)

Eicherik
Eicherik 09.08.2024 v 20:04

Terva: Některé dolů, některé nahoru, podle toho, jak se čtenáři budou v emočním hodnocení shodovat. :-)

Terva
Terva 09.08.2024 v 20:05

Eicherik

Jen se bojím, že kvůli odznakům to tam bude každej prskat jako na běžícím pásu.

Eicherik
Eicherik 09.08.2024 v 20:07

Terva: To bohužel nastat může.

Jen nechápu, jak může kniha ve čtenáři vzbudit ŽÁRLIVOST? :-D

Terva
Terva 09.08.2024 v 20:09

Eicherik

ANO! Žárlivost a Závist.

Hana H.
Hana H. 09.08.2024 v 20:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Terva
Terva 09.08.2024 v 20:13

Hana H.

Dá to víc práce, než pokračovat . . . v práci :-)

Jeden uživatel mi psal, že chce zrušit odznaky a začal mi odebírat palce za udělené komentáře. Po týdnu napsal, že na to ser . . . kaká :-) :-) :-)

Bedřich63
Bedřich63 09.08.2024 v 20:13

28.7. jsem zde přidal příspěvek, který nebyl nijak komentován a asi ani čtenáři registrován. Pokud to uživatelé DK nevidí a nejsou schopni vnímat..... tak to ještě jednou zkopíruju:

Nevím, jak to napsat, abych se někoho nedotknul nebo někoho neurazil. To určitě nemám v úmyslu.
Hned jak jsem uviděl novou funkcionalitu webu DK - Odznaky, tak jsem si to spojil s tím, co jsem skoro celý svůj život dělal. A to je obchod.
Provoz serveru DK něco stojí a za ty roky už určitě jsou to desítky a stovky tisíc Kč.
Něco se vrací formou reklamy, něco možná i jinak, ale tyto cesty jsem nesledoval. Je zřejmé, že mnoho webů se snaží získat svůj kmen čtenářů, přispěvatelů, komentátorů, sdílejících atd. Vidíme to dnes a denně na všech komerčních i nekomerčních webech..... Pro příklad iDnes.cz, hn.cz atd.... kde je obsah z větší části placený a takových příkladů je hodně.
DK má spoustu věrných fanoušků a široký okruh čtenářů, kteří tady našli svůj "domovský přístav" a mohou si zde vyměňovat informace a zkušenosti se stejně "postiženými" lidmi napříč ČR a SR.
Takže provozovatel webu, který je zároveň fanoušek a taky podnikatel (tedy asi následně) hledá, jak zlepšit ekonomiku fungování této platformy a jak dále využít potenciál DK a rozvinout tuto databázi do dalších plánovaných a jím předpokládaných funkcionalit.
A tady pak může nastat a pravidelně nastává bod, kdy zájmy provozovatele webu se nemusí slučovat se zájmy uživatelů.
Ale to hlavní slovo má vždy provozovatel. Takže Dan si bude i nadále určovat ty hlavní směry vývoje a směřování webu DK.
Pokud by to byla placená platforma, tak by byla nějaká šance ovlivnit mnohé. Ale kdo z nás tady přispívá na provoz webu DK?
Odznaky podle mě mohou o pár procent zvýšit přístupy k webu a tím ovlivnit finanční výsledky tohoto projektu.
Charita tady určitě není na programu dne.
Představy, že uživatel tohoto webu dokáže určovat směr vývoje DK mi přijdou naivní, ale proč to nezkusit? Vždyť už x let jsem věrným přispěvatelem webu a myslím si, že to můžu nějak hodnotit. Ale je to opravdu tak? A proč by to tak mělo být? No nechám to na zvážení každého z nás, z uživatelů.
A DK přeji ještě dlouhá léta provozu bez výpadků a bez ekonomických problémů.

A dnes k tomu ještě dodám:
Poslední funkcionality jsou adresovány nejmladší generaci a snaží se ji podchytit. My, dlouholetí uživatelé DK jsme si ji vybrali jako platformu, kde si můžeme vyměňovat názory a informace o knihách a taky se nechat inspirovat.
Pokud se z tohoto "hřiště" tady stane "aréna", kde se bude jen soutěžit o nějaké pofiderní body, je možné, že skalní a věrní příznivci se přestanou dění zde aktivně zúčastňovat.
Směr, který to tady nabírá, je hodně progresivistický a orientovaný na výsledek. Další krok, který lze v tomto trendu očekávat, je zavedení placených služeb v některých částech webu. Rád bych se mýlil..... Ale tento trend je jasný v celém internetovém světě. A věřím, že našich dat nebude zneužito pro..... Přeji DK vše nejlepší a jejím uživatelům stále stejné přívětivé prostředí pro jejich literární vyžití.

Eicherik
Eicherik 09.08.2024 v 20:13

Terva: No třeba, když nějaký miliardář napíše v autobiografii, jak se má dobře, tak to u někoho vyvolat Závist může. :-D

Terva
Terva 09.08.2024 v 20:16

Eicherik

Je to možné. Každý to prožívá jinak.
Já můžu Žárlit na Kulhánka, že napsal tak perfektní příběhy.
Emocí je spousta.

Terva
Terva 09.08.2024 v 20:20

Bedřich63

Z této diskuze mám pocit, že to má na uživatele spíše obrácený efekt, než si provozovatel novou funkcionalitu webu DK - přál.
A upřímně, koho třeba zajímá, že jsem frustrovanej z Kámasútry.

Hana H.
Hana H. 09.08.2024 v 20:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Terva
Terva 09.08.2024 v 20:28

Hana H.

Já to tam mám, abych věděl, co tam mám.
Už se mi dvakrát stalo, že jsem si koupil knihu (docela drahou), kterou už jsem měl. Proto tam mám i těch 200 kusů nepřečtených kvůli orientaci. Knihotéka mi umožní se podívat a koupit si případně něco jiného.
A opravdu se mi zdá zbytečné mazat to, co člověk už zpracoval.
Odznaky tady asi vyvolaly obrácené emoce, než si admini a Dan přáli :-)

mi-nul-o
mi-nul-o 09.08.2024 v 20:50

Ty emoce jsou za mě nesmysl, ale když už, měli jich tam dát víc.. Co třeba "pobavení, smich"? Základní emoce a v seznamu není.



Vložit příspěvek