Odznaky

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Hana H.
Hana H. 10.08.2024 v 05:23

Terva - no, pořád mi tedy připadá, že švejkujete, ale to je můj problém, že nevěřím, že by někdo mohl myslet honbu za "odznaky" vážně. Každopádně jsem se večer vašimi příspěvky pobavila, díky za to. A jdu raději mazat, ať mi nedejbože "odznaky" nenaskakují. Nějak mi to bohužel připomíná odznáčky s Leninem za odměnu v hodinách ruštiny.

Terva
Terva 10.08.2024 v 10:42

Hana H.

Já myslel, že Odznaky maj v uživatelích probudit kreativitu, a chuť se rozvíjet. Je škoda, že to berete tak zpátečnicky. Jsem rád, že jste se bavila. Mimo jiné, nebýt Odznaků, ani bych na této diskuzi nebyl. Tak běžte rychle mazat, já si jdu číst.

mi-nul-o
mi-nul-o 10.08.2024 v 10:54

Hana H. : Naprosto vás chápu. A že zpatecnicke? Zavděčit všem se holt nejde. :))

Terva
Terva 10.08.2024 v 11:00

mi-nul-o

A není to zpátečnické?
Zdá se vám to jako pokrok, začít mazat diskuzi, Doporučené knihy, a nebo přidělené palce za komentáře, jen proto, že za to nechcete Odznak? Mě to připadá smutné . . . a vím, že pan Dan tím sledoval úplně něco jiného - jen ne mazání již napsaného. Ale ve své podstatě je to aktivita a tak se taky zavděčíte :-)

mi-nul-o
mi-nul-o 10.08.2024 v 11:50

Teeva: Za mě je to spíš konzervatismus než zpatecnictvi.. Slovickareni. :)) Pardon za ne-diakritiku.

Mně se odznaky nelíbí, nechci je tu, ale když už jsou, tak si některé pro mě snadno splnitelne splním, no. Ať to v profilu vypadá "hezky". - Že by to byla rezignace? Přizpůsobení se novotám? :D

Terva
Terva 10.08.2024 v 11:52

mi-nul-o

Podle mě je to pudové. Buď to pude a nebo to nepude :-) :-) :-)


Hana H.
Hana H. 10.08.2024 v 12:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Terva
Terva 10.08.2024 v 12:35

Hana H.

Hele, mě v profilu taky vaděj. To jsem psal už několikrát. Odznaky maj bej v části "Řebříčky" nebo samostatně v sekci "Statistiky"

Ano, rozvíjejí.
Já díky nim zjistil, jak přidávat knihy do "Podobné knihy", začal jsem vkládat štítky - před tím jsem nevěděl, že jsou v profilu knihy a nebo jsem si dodělal šest čtenářských výzev. Díky mě se sem dostaly další dva uživatelé. A nebo jsem vůbec netušil, jak přidávat knihy do seznamu jiných uživatelů. Díky systému ODZNAKY jsem tohle zjistil. Asi to vědí všichni uživatelé, jsou chytřejší než já a já byl jen pozadu . . . a teď jsem o poznání dál. A vůbec nevidím důvod proč v tom nepokračovat a místo toho to mám začít všechno mazat?
Ale to se furt opakuju. Pokud to neuznáváte, tak už se mě na to neptejte. Vše bylo řečeno. Bez urážky.

Atuin
Atuin 10.08.2024 v 13:07

Dotaz : A kde na vas ( Hana H ) odznaky vyskakují. Já jsem si jich vsimla v radce pouze na profilu a jinak jinde. Osobně jsem si jich všimla až díky této diskuzi a z rovnováhy mě to nevyhodilo. Vúbec mě to nezajím, ale chapu že mnohe to muze ruzně motivovat a pobláznit ( v tom dobrém) . Jsem si jistá že nikomu překážet nemohou.

Text příspěvku byl upraven 10.08.24 v 13:07

Terva
Terva 10.08.2024 v 13:16

Atuin

Najdete je také na svém profilu.
U vás je to vedle - žena - Ústecký kraj - statistiky.
A tam bych je taky situoval a nedával je i na základní profil.

breweriana
breweriana 10.08.2024 v 14:01

Co jsou přidané emoce ke knihám?

Nemyslím, že zrovna tyhle odznaky byl dobrý počin. Atraktivita databáze je v přehledu a názorové rozmanitosti, ne v soutěžení v kvantitě, ale v kvalitě...

Hana H.
Hana H. 10.08.2024 v 14:48

Terva - zeptala jsem se Vás jednou a nejsem si vědoma, že bych Vám radila, že Vy si máte něco ze svého profilu mazat.

Pokud máte pocit, že Vás "odznaky" něčím obohacují, budiž Vám přáno, já DK používám jako elektronický seznam přečtených knih za posledních pár let, takže pro mě k ničemu. Kdyby byly tzv. odznaky jinde než na hlavní stránce profilu, nevšimla bych si jich, tudíž by mi vůbec nevadily a k diskuzi bych rovněž neměla důvod. Tak ale to je možná účel - dávat důvody k diskuzi, kdo ví.

To je asi vše a nadále opět na diskuze kašlu.

Shindo
Shindo 10.08.2024 v 16:14

Celé toto "odznakové šialenstvo" mi nedáva zmysel a míňa sa účinkom. Achievementy, ktoré sú hlavne o kvantite, nie o kvalite a okrem toho špatia profil.

Niektoré kategórie sú úplne absurdné.
To už človek môže rovno dostávať odznak za to, koľkokrát sa na DK prihlásil.

A vôbec, ktorého idiota napadlo pridať ku knihám "emoce" a tempo"? Načo, preboha?

Text příspěvku byl upraven 10.08.24 v 16:21

mi-nul-o
mi-nul-o 10.08.2024 v 16:31

Shindo: Na co? Přece aby bylo víc odznaků! "rolleyes"

Text příspěvku byl upraven 10.08.24 v 16:32

Bedřich63
Bedřich63 10.08.2024 v 21:15

28.7. jsem zde přidal příspěvek, který nebyl nijak komentován a asi ani čtenáři registrován. Pokud to uživatelé DK nevidí a nejsou schopni vnímat..... tak to ještě jednou zkopíruju:

Nevím, jak to napsat, abych se někoho nedotknul nebo někoho neurazil. To určitě nemám v úmyslu.
Hned jak jsem uviděl novou funkcionalitu webu DK - Odznaky, tak jsem si to spojil s tím, co jsem skoro celý svůj život dělal. A to je obchod.
Provoz serveru DK něco stojí a za ty roky už určitě jsou to desítky a stovky tisíc Kč.
Něco se vrací formou reklamy, něco možná i jinak, ale tyto cesty jsem nesledoval. Je zřejmé, že mnoho webů se snaží získat svůj kmen čtenářů, přispěvatelů, komentátorů, sdílejících atd. Vidíme to dnes a denně na všech komerčních i nekomerčních webech..... Pro příklad iDnes.cz, hn.cz atd.... kde je obsah z větší části placený a takových příkladů je hodně.
DK má spoustu věrných fanoušků a široký okruh čtenářů, kteří tady našli svůj "domovský přístav" a mohou si zde vyměňovat informace a zkušenosti se stejně "postiženými" lidmi napříč ČR a SR.
Takže provozovatel webu, který je zároveň fanoušek a taky podnikatel (tedy asi následně) hledá, jak zlepšit ekonomiku fungování této platformy a jak dále využít potenciál DK a rozvinout tuto databázi do dalších plánovaných a jím předpokládaných funkcionalit.
A tady pak může nastat a pravidelně nastává bod, kdy zájmy provozovatele webu se nemusí slučovat se zájmy uživatelů.
Ale to hlavní slovo má vždy provozovatel. Takže Dan si bude i nadále určovat ty hlavní směry vývoje a směřování webu DK.
Pokud by to byla placená platforma, tak by byla nějaká šance ovlivnit mnohé. Ale kdo z nás tady přispívá na provoz webu DK?
Odznaky podle mě mohou o pár procent zvýšit přístupy k webu a tím ovlivnit finanční výsledky tohoto projektu.
Charita tady určitě není na programu dne.
Představy, že uživatel tohoto webu dokáže určovat směr vývoje DK mi přijdou naivní, ale proč to nezkusit? Vždyť už x let jsem věrným přispěvatelem webu a myslím si, že to můžu nějak hodnotit. Ale je to opravdu tak? A proč by to tak mělo být? No nechám to na zvážení každého z nás, z uživatelů.
A DK přeji ještě dlouhá léta provozu bez výpadků a bez ekonomických problémů.

A dnes (9.8.2024) k tomu ještě dodám:
Poslední funkcionality jsou adresovány nejmladší generaci a snaží se ji podchytit. My, dlouholetí uživatelé DK jsme si ji vybrali jako platformu, kde si můžeme vyměňovat názory a informace o knihách a taky se nechat inspirovat.
Pokud se z tohoto "hřiště" tady stane "aréna", kde se bude jen soutěžit o nějaké pofiderní body, je možné, že skalní a věrní příznivci se přestanou dění zde aktivně zúčastňovat.
Směr, který to tady nabírá, je hodně progresivistický a orientovaný na výsledek. Další krok, který lze v tomto trendu očekávat, je zavedení placených služeb v některých částech webu. Rád bych se mýlil..... Ale tento trend je jasný v celém internetovém světě. A věřím, že našich dat nebude zneužito pro..... Přeji DK vše nejlepší a jejím uživatelům stále stejné přívětivé prostředí pro jejich literární vyžití.

Takže za mě dnes 10.8. poslední příspěvek do této diskuze, protože nepotřebuju honit body do odznaků za 100 a více nesmyslných reakcí v diskuzi, která stejně nikam nepovede. Majitel tohoto webu si to stejně povede směrem, který mu vyhovuje a který mu časem přinese prospěch. Je tady něco k divení? I internetová databáze knih, pokud má vysokou návštěvnost, je potencionální zdroj zisku. A pokud to Dan vyslyší a chce realizovat, tak běžní uživatelé této platformy ..... DK s tím nic neudělají. Pokud mají k této databázi pozitivní vztah, tak ji pomohou budovat. Pokud tomuto projektu přestanou věřit, tak se pokusí svoje data stáhnout, ale to stejně není možné.......
Takže všem uživatelům DK přeji vše dobré a Danovi a jeho týmu přeji, aby naplnili očekávání uživatelů DK a nenechali se vtáhnout do boje o zisk a tedy i o ten směr, kterým DK zcela určitě původně nemířila.
Odznaky jsou jen první část placeného webu...... tak to vidím já. Chtěl bych se mýlit. :-(

Text příspěvku byl upraven 10.08.24 v 21:17

mi-nul-o
mi-nul-o 10.08.2024 v 21:25

Bedřich63: Já to četla už poprvé, netuším, proč to sem kopírujete znovu.
Všechno je dnes o zisku, ano. Mně osobně nevadí za využívání Databáze platit, ona mi za to stojí, za každou korunu.
Čistě jen pro ten seznam knih, které jsem (od založení profilu) přečetla, možnost procházet autory, mit přehled, co všechno napsali atd.
Líbí se mi i grafika DK, přehlednost.. Odznaky a další novoty jsou nesmysl, ale ok, tohle má každý jinak, však mě nikdo nenutí to využívat.

Naias
Naias 10.08.2024 v 21:45

Bedřich63, všetky vaše príspevky v tomto vlákne som čítala, zaregistrovala a zaknihovala. Môžete si ma odškrtnúť.

K tempu pri knihách by som povedala, že by to aj mohlo pomôcť. Sú užívatelia, ktorí považujú za najväčší, ak nie jediný klad knihy odsýpajúci dej. Takých by mohlo označenie „pomalé tempo“ varovať, že to nebude kniha pre nich, a tým by ubudli komentáre o tom, ako sa autor zbytočne rozpisuje o myšlienkach svojich či postáv, namiesto aby sa venoval rozvíjaniu deja. Občas mi podobné postrehy fakt otvárajú nožík vo vrecku.

Marylaa
Marylaa 11.08.2024 v 07:35

V tom přidělování odznaku je nějaká chyba. Mám tam uvedeno, že jsem vložila 6 inzerátu do bazaru knih. Na odznak to není, ale uvedeno to tam je. Nejsem si vědoma toho, že bych nějaký inzerát na bazar dávala.

Kniholenka_DK
Kniholenka_DK 11.08.2024 v 09:02

Tak jsem se snažila přidat ke knihám nějaké emoce a tempo... Tempo je fajn, ale ty emoce jsou vymyšlené dost hrozně. Předpokládám, že to je inspirace z aplikace Storygraph. Tam to celkem funguje, ale emoce na databázi knih jsou nepoužitelné. Za prvé mi tam chybí nějaké základní emoce jako třeba pobavení a za druhé je tam těch emocí hrozně moc, takže se z toho špatně vybírá. Ten seznam emocí je podle mě naprosto nepromyšlený - jak říkám něco tam chybí a spousta těch emocí je naopak v podstatě duplicitních (jaký je třeba praktický rozdíl mezi frustrací a zoufalstvím?). Tohle se fakt nepovedlo, emoce tedy nejlépe zrušit a nechat případně jen tempo, případně seznam emocí důrazně přepracovat a zkrátit - do té doby já toto hodnocení využívat nebudu.

Shindo
Shindo 11.08.2024 v 09:05

@Bedřich63: Pre mňa je DK elektronickým archívom prečítaných kníh a tým aj zostane. Občas tu nejakú knihu pridám alebo predám.

Jasné, admin potrebuje z niečoho platiť prevádzku webu. Prvé, čo mi pri odznakoch napadlo, bolo logicky zvýšenie návštevnosti webu. Len či zmenami, ktoré zavádza, nedosiahne presný opak.

mi-nul-o
mi-nul-o 11.08.2024 v 09:25

MeLeny: Souhlasím, emoce jsou nedomyslene.

Terva
Terva 11.08.2024 v 09:36

Zjistil jsem, že nejvíc používám emoci Zvědavost. Protože kdykoliv vezmu knihu do ruky jsem zvědav, co v ní bude. Přibila emoce Radost (dřív nebyla), tu pro vtipné a ironické příběhy. Také častěji používám Strach, to je při hororových námětech. No a Zklamání – to pro příběhy, které se mi nelíbily. Emocí je tam opravdu moc. Některé se dají vyjádřit i dvojsmyslně. Například mi asi nikdo neuvěří Vzrušení (erotické) u Vetřelců :-) Myslím, že tak šest až deset by stačilo.

mi-nul-o
mi-nul-o 11.08.2024 v 09:47

Mimochodem - na Emoce pozor - u některých knih mi zpětně nejdou odstranit!

mi-nul-o
mi-nul-o 11.08.2024 v 09:50

chyba ..................

Text příspěvku byl upraven 11.08.24 v 09:57

Terva
Terva 11.08.2024 v 09:51

mi-nul-o

Já mám pocit, že to je tím, že je tam vložil někdo jiný. Už se mi to taky stalo.



Vložit příspěvek