Odznaky

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Anakonda1969
Anakonda1969 11.08.2024 v 13:01

Terva: Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech - jaké to je? Včera jsem to dostala.

Kniholenka_DK
Kniholenka_DK 11.08.2024 v 13:01

Lenka.Vílka: opět máte z určitého pohledu nepochybně pravdu ale přesto s vámi nemůžu souhlasit. Souhlasím s tím, že do komentářů ať si každý píše co chce - to je vyjádření volnou formou a případný čtenář takového komentáře je jistě schopný si to pro sebe přebrat. Ale v momentě kdy se snažím o jakousi formu statistiky nebo ankety, tak největší chyba jakou můžete udělat je dát nejasné zadání - zlaté a základní pravidlo statistiků. Pak totiž jakákoliv statistika ztrácí smysl ne-li dokonce poskytuje falešné a zavádějící informace. Nejsem žádný statistik-profesionál a chápu, že tohle má spíš zábavní charakter, přesto je pro mě takováto forma "statistiky/ankety" opravdu nešťastně vymyšlená a připomínky všech výše jsou relevantní. Myslím, že všem kteří na nedostatky upozorňujeme, jde hlavně o vylepšení dané funkce a to je přece dobře. Čím déle bude daná funkce v provozu, tím hůře se bude později měnit, takže úplně nesouhlasím s postojem "vypadá to sice pochybně, ale budeme čekat a uvidíme, co to udělá"

Terva
Terva 11.08.2024 v 13:04

Anakonda1969

Dostala? Já si to koupil :-)
Jinak: Rychlost - Rychlé.
Emoce - Dojetí, Lítost, Napětí, Smutek, Strach a Zvědavost.

mi-nul-o
mi-nul-o 11.08.2024 v 13:05

MeLeny: Souhlasím. Já zpětně všechny přidané Emoce smazala a "sbírat" už je nebudu, nemá to smysl, protože jich tam spousta chybí a ty, co zadat mohu, pak nevystihují můj dojem z knihy.

Anakonda1969
Anakonda1969 11.08.2024 v 13:09

Ano! Řešení je všechno smazat :-) :-) :-)
Tak já taky mažu . . . si číst.
Tohle nikam nevede.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 13:10

MeLeny: možná proto se s názory neshodneme. Například já tam nic nejasného z mého pohledu v rámci "zadání" nevidím.

Text příspěvku byl upraven 11.08.24 v 13:11


Terva
Terva 11.08.2024 v 13:13

Lenka.Vílka

Já tedy nejasně vidím tu Žárlivost. Jinak s tím taky nemám problém.

Kniholenka_DK
Kniholenka_DK 11.08.2024 v 13:16

A důkaz toho, že lidi chápou ta nová hodnocení naprosto odlišné je i přímo v této diskuzi. Terva chápe tempo čtení jako hodnocení toho, jak rychle knihu přečetl (kolik mu to zabralo hodin/dní), já a někteří jiní to ale chápeme jako tempo knižního příběhu/děje. To se samozřejmě někdy může shodovat, ale ne vždy. Pokud čtu 800stránkovou knihu, tak ji nikdy nebudu mít přečtenou rychle a přesto může mít kniha rychlý děj. Naopak jsou knihy o 100 stránkách, které máte přečtenou za 2 hodiny, ale přesto se v knize z hlediska děje v podstatě nic neděje - je třeba mnohem víc zaměřená na rozpitvaní myšlenek postavy - pak tempo této knihy bude pravděpodobně pomalé. Přístup nikoho není špatný, ale zadání je nejasné a to je ten problém, proto je prostě třeba vylepšit popisky. To není nic, co by mělo někoho urážet nebo nad čím filozoficky spekulovat, to je prostě fakt a podnět na zlepšení.

mi-nul-o
mi-nul-o 11.08.2024 v 13:17

Anakonda1969: Já četla xx let před DK a číst budu dál, na tom Odznaky ani Emoce nic nezmění. ;) Ke štěstí mi tady stačí Přečtené knihy a Hodnocení.

mi-nul-o
mi-nul-o 11.08.2024 v 13:21

MeLeny: Diskutabilní je i co kdo bere jako rychle/pomalu. Pro někoho je rychle přečtená kniha, když ji čte den a pro jiného to samé týden. Nemluvě o počtu stránek. :-D
Za mě jde rozhodně o Tempo děje, jak kniha odsýpá a ne o tom, jak dlouho ji čtu. Protože jak dlouho ji kdo čte závisí i na tom, kolik má času atd. atd. :-DD

Terva
Terva 11.08.2024 v 13:23

MeLeny

Vlastně jste si sama odpověděla. Udejte Rychlost čtení svými Emocemi.

Text příspěvku byl upraven 11.08.24 v 13:25

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 13:39

Abych dopnila svůj názor: za mě je to rozhodně tempo knihy. Proč za mě není jiná možnost? Protože mé vlastní tempo je individuální údaj který nejde jasně určit, a pro ostatní není podstatné. Navíc by to bylo doplňování dvakrát: jak dlouho jsem četla knihu mám vedeno na svém profilu. (Pokud si to někdo nedoplňuje, je problém jeho ne databáze.,)

Terva
Terva 11.08.2024 v 13:42

Lenka.Vílka

V tomhle mám teda bordel. Tak co je tempo knihy?
To znamená, jak rychle ji spisovatel napsal?
Nebo když je kniha nudná a já jí čtu pomalu, znamená to, že je mé tempo pomalé nebo to knižní tempo? Sakra, tak jak mám vlastně číst knihu? :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 13:55

Terva: nenapadlo mě, že na knižní databázi bude třeba vysvětlovat, co je tempo knihy. Ano, možná by bylo vhodnější slovo spád, to uznávám...ale tempo je příjemnější slovo na užití.

Terva
Terva 11.08.2024 v 14:01

Lenka.Vílka

No, vlastě až do zavedení Odznaků jsem nad Tempem knihy nikdy nepřemýšlel.
(Berem to jako rychlostní tempo spisovatele, jak rychle to napsal, aby to mohl šoupnout na trh . . .?) Ale díky za vysvětlení - vlastně za nic. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 14:12

Terva: není zač. Už jsem to tady psala několikrát: přijde mi zbytečné zde vysvětlovat pojmy, které si každý může během pár vteřin najít sám. Je to pro mě až moc zbytečná práce navíc.

Terva
Terva 11.08.2024 v 14:16

Lenka.Vílka

" jak dlouho jsem četla knihu mám vedeno na svém profilu. (Pokud si to někdo nedoplňuje, je problém jeho ne databáze.,)"

Pošli mi odkaz, kam si tyto údaje píšeš.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 14:27

Terva: to se ti uloží do kalendáře v přečtených, jak dáš knihu do právě čtu a potom do přečtené. Tam vidíš, jak dlouho jsi to četl.

Terva
Terva 11.08.2024 v 14:33

Lenka.Vílka

Jo, holka, jenže to je strašně zavádějící. Já přečtu knihu a pak se mu ti třeba týden válí - přečtená - než k ní napíšu komentář do PC a pak další třeba týden, než jí uložím na DK jako přečtenou. Tyhle informace jsou pro mně k ničemu. To bych u každé knihy musel napsal - Pomalé.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 14:39

Terva: jo, kluku, máš blbej systém...ale určitě víš, jak dlouho jsi knihu alespoň ve své hlavě :)

Terva
Terva 11.08.2024 v 14:43

Lenka.Vílka

Tak to teda vím úplně přesně. Chceš to i ve vteřinách? :-) (Jmelí)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 14:57

Terva: pokud ti to pomůže ve sbírání bodíků k odznakum, klidně to rozděl i do více komentářů :) chci jména, místa a časy ;) všechno...

Terva
Terva 11.08.2024 v 15:04

Lenka.Vílka

Asi to navrhnu. Ať zavedou i časy ve vteřinách. Zavedeme rychločtení :-)

Ale opravdu - Mě stačí, to co na nás připravili. Už s tím umím pracovat. A dokonce při vkládání rychlosti čtení jdu zpětně po svých komentářích a tak si i připomínám, co jsem kdy vůbec četl.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 15:18

Terva: další pozitivní věc nalezena: čtenář si během zpětného doplňování doplní vzpomínku na přečtené knihy :)

Terva
Terva 11.08.2024 v 15:21

Lenka.Vílka

Si piš. Teď jsem doplňoval Rychlost i Emoce u Universalchymie.
Rychlost - SuperRychlost a Emoce - pihovatá zrzečka - Vzrušení (erotické)



Vložit příspěvek