Odznaky

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Danago
Danago 11.08.2024 v 15:29

Já osobně vidím taky tempo, jako to , jaký se mi zdá příběh , je to subjektivní, ale některé knihy mi připadají prostě pomalé, a u jiných děj odsýpá a je prostě rychlý. Neberu to jestli jsem knihu rychle přečetla a už vůbec ne za jak dlouho jsem ji od přečtení zadala do databáze. Ale mám pocit, že jsem se setkala i s lidmi co si vysvětlují i knihotéku jinak než já. Já tam mám jen knihy, které mám opravdu doma v knihovně. Celkově nevím jestli celé ty odznaky nejsou spíš kontraproduktivní, někdo se v honbě za odznaky bude snažit přidávat, co nejvíc informací ke knize až to bude zavádějící. Už ty emoce podle mě jsou hodně osobní a subjektivní, a tím budou asi taky zavádějící.

Zmiu
Zmiu 11.08.2024 v 17:51

Taky se přidám se svou troškou do mlýna. Na databázi se mi líbilo, že na rozdíl od té druhé databáze u nás, byla taková čistá a přehledná. Odznaky jsou zbytečnost, kterou se té druhé stránce přibližujeme (a to fakt nechci), a emoce a tempo už to zabily úplně. Jak už tu bylo řečeno, jsou to obojí dost individuální věci, takže to může čtenáře spíše zmást.

Terva
Terva 11.08.2024 v 18:07

Danago

Pravdu máte v tom, že si teď každý, kdo bude chtít nějaký ten odznak může v podstatě zaškrtnout všechno. Už jsem našel uživatele, který dává malé hodnocení knihám, ale už u všech má „Doporučuji“. Dnes jsem také pochopil ten zmatek u Emocí. Postupně se vracím ke svým již přečteným knihám a dodávám Rychlost a sem tam i nějakou Emoci. A narazil jsem na knihy u kterých už někdo Rychlost a Emoce dodal. Rychlost se dá ještě procentuálně vyjádřit – jsou jen tři rychlosti. Ale u emocí už to začíná být pěkný zmatek. Ona Sranda a Znechucení se sice vyrovnává, ale dodejte víc emocí a je to bordel. Rozhodně si nikdy nebudu vybírat knihy podle Rychlosti ani Emocí. Vždy podle svého.

jaskr
jaskr 11.08.2024 v 20:13

Lenka Vilka: u tempa píšte: "přijde mi zbytečné zde vysvětlovat pojmy, které si každý může během pár vteřin najít sám." Zjevně neumím hledat, ale např. google mi k pojmu "Tempo knihy" nic relevatního nenašel. K pojmu tempo mě odkázal k hudbě. Pokud Vám to zabere pár vteřin, můžete sem prosím dát odkaz, kde je popsáno co je myšleno pojmem Tempo v literatuře. Podle diskuze nejsem sám, kdo to neumí najít. A zároveň tím ukončíte dohodavání o významu.

jana0400
jana0400 11.08.2024 v 20:50

Tempo knihy chápu jako dynamiku děje. Pomalé tempo je rozvleklý děj a rychlý je dynamický.
Tempo knihy mi ale přijde docela nepřesný "terminus technicus", protože kniha jako taková nemá žádné tempo.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2024 v 22:34

jaskr: nemohu si pomoct, ale váš příspěvek je dokonalým příkladem manipulace, protože jste si hezky vyzobal, co potřebujete, za to ode mě máte bod. Pokud někdo neví, co je tempo a nezvládne si to převést na knihu, tak by to měl zkusit znovu. Přeci jen, dost hezky jste vynechal to, že jsem též psala, že spád by bylo lepší slovo, ale chápu, proč bylo použito zrovna tohle slovo, ale z mého pohledu si každý slovo tempo vztažené na knihu, zvládne aplikovat sám.
Působíte jako chytrý uživatel, umíte například použít základní kopírovací zkratky, určitě si zvládnete dát tohle dohromady sám. Nemusíte se přede mnou podceňovat. Věřím, že to zvládnete sám :)


Koka
Koka 11.08.2024 v 23:44

jaskr - ukončit dohodování o významu toho nesmyslu jednou nazvaného tempo ČTENÍ a po rozkliknutí najednou nazvaného jinak - tempo KNIHY - by mohl jenom ten, kdo ten nesmysl spáchl a vložil ke každé knize jako anketní otázku. A on to určitě neudělá, protože tomu výplodu věnoval už mnoho úsilí, tak aby nepřišlo nazmar.
Již léta mnohé výzkumy prokazují, že lidé ztrácejí schopnost porozumět psanému textu, a zde jsme toho svědky. Jeden se domnívá, že čtení je synonymem slova kniha, druhý se domnívá, že tempo je synonymem slova spád (zvláště tento poslední objev jistě ocení všichni cyklisté, nabírající tempo na Tourmaletu, když místo tempa je postihne spád :=)
Jsou však i tací, kteří se domnívají, že jedno, druhé i třetí je jednoduše nesmysl, přešlap a pitomost, která neobohacuje ani literaturu, ani knižní trh, ani čtenářský rozhled či požitek ze čtení, ani nepřitáhne nové uživatele, snad kromě úchylů, kteří budou moci Budulínkovi udělovat emoci "vzrušení (erotické)".
Namísto, aby autor těchto nesmyslů je odstranil, tak raději je zařadil jako novou záložku do lišty vedle Hodnocení - Bazar - Vydání - Podobné (tak tomu bylo kolem 19. hodiny), ale pak ani tam se mu to nelíbilo a vidím, že je to zas zpátky pod anotací i s tou pofiderní formulací tvrdící, že Tempo čtení = tempo knihy.
Také jsem si nikdy nedovedla představit, že v okruhu vášnivých čtenářů se najdou lidé neznalí významu tak bežných slov, ale už si to představit umím - není to žádná ojedinělost. Jen pro pobavení: banka mi před pár dny zaslala podobnou anketu o emocích ve vztahu k jejich bankovním produktům. Poctivě jsem jí vyplnila, a protože na závěr byla volná rubrika, že co bych chtěla bance vzkázat, tak jsem jim tak hezky a slušně vepsala krátký, hezky formulovaný a neškodný vzkaz, že co bych v jejich práci uvítala. Málem jsem smíchy omdlela, když mi druhý den došel z banky mail, v nemž potvrzují příjem mé reklamace (!) a slibují, že se jí budou zabývat. Kdo ví, co mi napíšou, až doopravdy budu u nich něco reklamovat.

Ještě nikdy v dějinách lidstva nebylo tolik veřejně publikujících lidí a současně tolik osob nechápajících (ani vlastní) psaný text. Proto všem milovníkům literatury a čtení doporučuji - vykašleme se na rubriky, ankety, bodíky, odznáčky a šiřitele zdejších bobečků a bobků, věnujme se raději opravdové literatuře.

siena
siena 12.08.2024 v 07:32

Tvým příspěvkem, Koka, bych celou debatu považovala za ukončenou. Aneb, jak řekl náš velký myslitel... "... taková pěkná tečka, za tím naším případem"... :)

Atuin
Atuin 12.08.2024 v 08:36

siena : souhlas

Azizi
Azizi 12.08.2024 v 09:11

Odznaky mi prídu zbytočné, ale zaujalo ma vďaka nim, že som pridala takmer 1000 komentárov v diskusii, takmer 1600 štítkov ku knihám! (to sa mi fakt nechce veriť) a takmer 800 nových kníh (rôzne vydania rovnakej knihy nepridávam). Ale toto všetko by sa dalo vyjadriť jednoducho v štatistikách bez nutnosti neprehľadných odznakov.

Tempo čítania a emócie mi prídu úplne zbytočné a budem ich ignorovať. Všetko toto sa dá opísať v komentári.

Text příspěvku byl upraven 12.08.24 v 09:16

Nermal
Nermal 12.08.2024 v 11:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Terva
Terva 12.08.2024 v 18:32

Teď jste mě dostali.
Asi přestanu číst knihy a začnu se věnovat jen odznakům.
Jste borci!!!!! A borkyně!!!!!

Azizi
Azizi 14.08.2024 v 19:25

Terva: Ale keď to niekoho baví, tak prečo nie :) možno aj ja časom prehodnotím svoj názor... Momentálne to ale vnímam takto.

Terva
Terva 14.08.2024 v 20:56

Azizi

Hele v pohodě.
Včera jsem si přidával emoce a rychlosti čtení u některých starších knih, co jsem přečetl. A u spousty knih už emoce i rychlos vyplněny byly. Tak že někdo už to bere svědomitě :-)

Janadvorackova
Janadvorackova 17.08.2024 v 17:33

Emoce a tempo mi připadají poměrně vtipné.
Z těchto kategorií si jde krásně dělat sranda.
Znám jednu slečnu, kterou vzrušuje pomyšlení na Hittlera. Není to v pravdě normální, ale tihle divní lidé existují... a jestli začnou vyplňovat kategorie :)...

Nermal
Nermal 17.08.2024 v 21:47

Terva: Jsem zvědavý, jestli si někdo zjistí, která to je, a následně si přečte Vaši 457. doporučenou knihu. :-D
Asi budou muset založit další odznaky...

Terva
Terva 19.08.2024 v 21:11

Nermal

Když Odznaky uvedly na scénu měl jsem už přes 600 doporučených knih. Šlo to i bez Odznaků.
A už od začátku říkám (píšu), že hodnoty odznaků jsem u některých překročil o tisíce a ještě nikdo ani netušil, že nějaký Odznaky budou :-) :-) :-)
Tak že mě do toho moc netahejte, já za to nemůžu :-D :-D Už si od roku 2015 jedu furt to svoje.
Rád si hraju, rád čtu komentáře jiných, rád dávám palce a mám rád výzvy.
Pravda tu Čtenářskou jsem ignoroval . . . až do zavedení Odznaků - a ejhle, další nová zkušenost.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.08.2024 v 14:43

A hele, už to jde. Nejenom statistika počtu hodnocení. Ale ukáže se jakým knihám. Snad za to poděkuje víc lidí místo věčného stěžování si :)

Text příspěvku byl upraven 20.08.24 v 14:44

Nermal
Nermal 20.08.2024 v 19:34

Terva: Pokud je to tak, jak píšete, tak musím vzít svou narážku zpět.
Jediné odznaky, které jsem nepobral, jsou Tempo & Emoce. Radši ani dál nebudu nic psát, mávám rukou a jdu od toho.

mi-nul-o
mi-nul-o 20.08.2024 v 19:49

Lenka.Vilka: Supr, díky za info!! Pecka.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 20.08.2024 v 20:07

DĚKUJI za možnost rozkliknout si statistiku hodnocení a podívat se na konkrétní hodnocené knihy!!!

Text příspěvku byl upraven 20.08.24 v 20:08

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.08.2024 v 21:14

Hanka_Bohmova: druhá cesta je přímo v seznamu hodnocení :)

Wladimirski
Wladimirski 30.08.2024 v 11:11

Odznaky za Tempo knih - nastavení odznaků dle počtu udělených "temp" neodpovídá nastavení odznaků za Přečtené knihy. Nedává smysl požadovaný vyšší počet udělení temp než je počet přečtených knih. Těžko přidávat tempo u knihy, kterou jsem nečetl, takže by to mělo být opačně.

elfos
elfos 30.08.2024 v 13:15

Myslím si, že by to nemělo být na sebe vázáno - jeden odznak je za tempo, druhý za přečtené knihy. Dvě různé věci. Například, někteří uživatelé Databáze knih si tu úmyslně nevedou, nezveřejňují evidenci svých přečtených knih, a přesto mohou, budou-li chtít, přidávat ke knihám, které přečetli, jejich tempo a emoce. Takže přečtených knih budou mít nula (a nula odznaků za to), kdežto odznak za doplněné tempo u knih získají.

Chci tím říct, že to jsou dvě rozdílné, samostatné věci, a nastavení "laťky" pro jejich získání může být klidně rozdílné, dle mého názoru. Bez toho, aby se jedno ohlíželo na druhé.

Wladimirski
Wladimirski 30.08.2024 v 14:24

Tento pohled chápu, nicméně by jistě nevadilo, kdyby to v korelaci bylo, právě třeba pro ty, kteří si zapisují vše



Vložit příspěvek