Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Kozel
Kozel 01.05.2021 v 20:32

siena: nejsou? Takže jenom eknihy, moje chyba=o)

ijcro
ijcro 01.05.2021 v 20:43

@Kozel:
Ale v komentářích ke knihám je často poznámka něco ve smyslu jako "poslechnuto", "bezva načteno" nebo rovnou "audiokniha", takže to čteno nebylo.

Text příspěvku byl upraven 01.05.21 v 22:10

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.05.2021 v 21:25

Kozel: nechápu, co o jde. Stejně ty komentáře vždy začínají, jak zmiňuje Ijcro:

Audiokniha: a komentář k příběhu
Poslechnuto, pan xyz měl příjemný hlas a komentář k příběhu

A to je všechno. Žádný rozbor délky, dalších zvuků atd, atd, a hlavně informace pro další lidi, zda je to zkrácená nebo nezkrácená verze.

Takže je to jako kdyby četli knihu, ale zaškrtnuto v přečtených je vlastně lež ;)

Kozel
Kozel 01.05.2021 v 21:38

Lenka.Vílka: jak řečeno, asi je to spíš subjektivní vnímání. Asi tak jako když člověk čte tiskové chyby, že se nad nimi zarazí a s rostoucím počtem ho můžou iritovat=o) Trklo mě to do oka, ale když siena hned opravila můj vlastní omyl, že audioknihy na databázi nejsou, ztrácí můj dotaz veškerou váhu a případné místo v tématu k vylepšení, kterou možná měl, a jen poukazuje na zvláštní jev, kdy za poslední rok pozoruju stoupající počet komentujících, že slyšeli audio verzi=o)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.05.2021 v 21:52

Kozel: jo, jo, audio je teď v kurzu víc a víc :)

ijcro
ijcro 01.05.2021 v 22:11

Já mám hromady textů, které mi nikdo nechce přečíst ;)


siena
siena 02.05.2021 v 08:02

Kozel, chápu, že při čtení novějších komentářů, shodou okolností jsem včera narazila i na recenzi audio, může jeden lehce nabýt dojmu, že tu audioknihy jsou vkládané. O omylu bych tedy nemluvila:)

Marthas
Marthas 12.05.2021 v 21:33

Tohle mi jako vylepšení rozhodně nepřijde,
chtěla jsem se zeptat, co je toto https://www.databazeknih.cz/statistiky/marthas-54306 , když cvaknu na odkaz svých přidaných knih a autorů (mimohodem nově to vypadá fakt pitomě, protože se to tam nevejde celý ten link) tak mne to nepřesměruje jak vidno na knihy a autory resp ne pouze na ně, vypadá to, že někdo tu zase šetří místem a slučuje linky, protože je sakum pikum s mou statistikou. Kdyby to aspoň nevypadalo tak pitomě, vážně.

R.E.M.
R.E.M. 20.05.2021 v 19:57

Šedé písmo se zvýraznilo - ztmavlo, je čitelnější a příjemné pro oči. U soukromých poznámek je písmo skvělé.
Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 20.05.21 v 20:05

kapr
kapr 20.05.2021 v 22:53

Každý krok ke zlepšení čitelnosti vítán, a zaslouží si i býti pochválen.
Časový údaj, kdy byl příspěvek vložen, pravda mnohdy nepříliš podstatný, se ale ztrácí spíše jako špína na displeji, a pro jeho zviditelnění je téměř nutné si jej vysvítit tak, aby došlo k prohození barev.

Marthas
Marthas 21.05.2021 v 01:30

To kapr: Taky mi přišlo, že admin tak trochu nepochopil, nač narážíme.

ijcro
ijcro 01.06.2021 v 13:57

Zajímalo by mě, proč se v někerých zobrazovaných textech (třeba zrovna na mém profilu) dvojité uvozovky zobrazují jako zpětné lomítko + dvojitá horní uvozovka ??? Vypadá to hrozně divně...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.06.2021 v 14:05

Ijcro: protože to databáze "neumí". Vtipný fakt? Když napíšu hlášení, tak se to opraví. Tak, kde je problém?!?! Sakra, kde? To samé apostrof a znak pro "and". Jestli to někdo umí opravit, nevím proč to neudělá, ví o problému dlouho. A pokud neví, jak je možné, že po nahlášení to někdo opraví? Ale to jsou jenom knihy. Dřív to bylo i v komentářích. Ta lomítka. Někdo se zastavil na půl cesty?
Ale když se to člověku vytvoří na profolu, asi mu to nikdo neopraví.
Je vidět, na co je čas a na co se tady soustředí energie. Škoda, no, nepoměr je značný :( :/

jirin@
jirin@ 01.06.2021 v 14:36

ijcro - pokud se taková chyba objeví někde v knihách a je nahlášena, tak to opravím. V tom kterém konkrétním případě. Aby se taková chyba nikde neobjevovala, pak to v systému musí opravit Dan. Řekla bych, že už je opraveno a tam, kde se to ještě objeví, tak je to ve starších záznamech.
Možná aktualizovat - opravit ve svém profilu? Jestli to nepomůže, pak, prosím, kontaktovat Dana.

ijcro
ijcro 01.06.2021 v 14:49

@Lenka.Vílka:
Rozumím. Dělá to ale divný dojem, někte to jde, jinde ne

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.06.2021 v 14:53

Ijcro: třeba má Jiřka pravdu a nové věci jsou už v pořádku. Ale teď jsem opravovala právě znak and. A bylo to u nově vložené knihy. Ale třeba když jsem použila uvozovky v předchozím příspěvku, ukazují se mi normálně.
Prostě jako žába v pubertě. Jednou tak, potom onak ;)

ijcro
ijcro 01.06.2021 v 14:54

@jirin@:
Děkuji za intervenci.

Ručně jsem odstranil přebytečná zpětná lomítka, uložil a zatím to drží (a vypadá to rozhodně lépěji než před týdnem) ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.06.2021 v 13:06

To, že se zamkne kniha a úpravy nejsou možné, je ok. Co je ko? Že tím zmizí informace, kdy kniha vyšla. Takže místo toho, že si hledám informace na knižní databázi, kde ta informace jinak běžně dostupná je, musím hledat jinde. Škoda :(

To se u řádků prostě nemohou objevit zámečky? Dřív to bylo u autorů a názvu a teď je zavřený všechno. Buď to už je zrušeno, nebo je snazší zamknout všechno, co já můžu vědět, ale je to...no, škoda, jak jsem už psala.

(Napsala jsem to kvůli jednomu konkrétnímu tituly - jeden je vždy poslední, než to musí ven - a zrovna u něj nechápu, proč to tak je. Asi z nenávisti uživatelů, který tam dělali "opravy", protože nevydýchali, že se to někomu i může líbit...)

Text příspěvku byl upraven 02.06.21 v 13:13

PanPredseda
PanPredseda 04.06.2021 v 07:43

Domnívám se, že na stránce Návody (v Nápovědě) by bylo vhodné přidat do textu (a v tomto případě na konec stránky) i u bodu Pravidla Diskuze a komentářů větší nadpis (jako je u všech ostatních bodů) a uvést odkaz (podobně jako u bodu Nemůžete se přihlásit).
Stávající stav vede ke snadnému přehlédnutí Pravidel Diskuse a komentářů, která jsou podle mého názoru důležitá.

Marthas
Marthas 04.06.2021 v 17:55

A novum, o kterém nevím, co si mám o něm myslet. Už si tu připadám jako na CBDB.
01. června
Od dnešního dne musí nově registrovaní uživatelé ohodnotit alespoň 20 knih, aby se jejich hodnocení začalo započítávat do celkového hodnocení daných knih, a aby mohli začít vkládat komentáře.

PanPredseda
PanPredseda 04.06.2021 v 18:03

Ad Marthas:
Nějaké názory na to už jsou v této diskusi https://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-knihach-7/ucelove-zkreslene-hodnoceni-knih-5396/str-9#new

Marthas
Marthas 04.06.2021 v 19:16

To PanPredseda: O této diskusi vím. Myslela jsem si, že by se hodilo to sem hodit pro ty, kteří nesledují Novinky na webu.-)

PanPredseda
PanPredseda 04.06.2021 v 19:17

Dobře, už mlčím.

ijcro
ijcro 04.06.2021 v 22:16

@Marthas:

To jste asi nedělala na ČSFD po ohodnocení 100 filmů kvíz - je časově ďábelsky omezený a fajne výživný, co do všeobecných znalostí... (jako některé on-line testy na UK)

Marthas
Marthas 05.06.2021 v 01:19

To ijcro: To máte pravdu.-/ Na CSFD nejsem právě kvůli tomuto testu. Já ale mluvila o CBDB, což je konkurence DK a ne filmová databáze. Přes test bych se nedostala. A i zde, kdyby byl, by se to dost ztenčilo, si myslím. Teď je to spíše masová záležitost a tak mi to vyhovuje. Do jisté míry.

Text příspěvku byl upraven 05.06.21 v 01:20



Vložit příspěvek