Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


tatjana1737
tatjana1737 02.08.2024 v 18:16

To bude první díl Písně krve :).

https://www.databazeknih.cz/knihy/stin-krkavce-pisen-krve-231222

Text příspěvku byl upraven 02.08.24 v 18:16

ValkyraCat
ValkyraCat 03.08.2024 v 09:14

Dobrý den Tatjano, děkuji Vám pěkně za hbitou reakci! Bohužel Píseň krve to není též. Tu jsem četla poměrně nedávno a narazila jsem na tuto knihu právě ve spojitosti hledání na internetu knihy mnou níže zmíněné. Zapomněla jsem ji včera připsat ke knihám, které mnou hledanou knihou určitě nejsou. Pokud Vás napadne ještě jiná kniha, budu moc ráda, pokud se mi ozvete! Přeji Vám krásný den!

kochichak
kochichak 15.08.2024 v 09:19

Ahoj, měla bych dotaz ohledně jedné knihy, respektive takové to večerní čtení pod lampou. Jedná se o příběh z doktorského prostředí (ale Norden asi ne). Jedná se o lékařku, která přišla o dcerku Petru (zapomela zavřít vrátka od branky), díky jednomu doktorovi přišla o práci, jela někam jinam, tam zachránila těhotnou ženu díky tracheotomii. Seznámila se s místním lékařem a díky němu se odhodlala zažalovat toho původního doktora a získala zpět licenci. Nevite prosím, který ten příběh to byl? Děkuji

jan0978
jan0978 15.08.2024 v 21:34

Ahoj. Marně se snažím přijít na název dvou sci-fi románů které jsem četl před cca třiceti lety - první je vyšel pravděpodobně v rodokapsu (ale možná i Ikarie), je to postapo sci-fi, kde se na planetu Zemi zničené atomovou válkou vrátí vesmírná výprava a zjistí, že lidstvo žije v jednom městě chráněném silovým polem a pamatuju si už jen, že měli tank který se jmenoval little boy. Druhý je military scifi, pamatuji si jen, že během výcviku psal hlavní hrdina satirický dopis domů, kde popisoval jak se holí mačetou (a seržant mu vyhrožoval, že ho odešle), a ten rekrut později dostal během tréninku velení alfa týmu, ale do vysílačky to spletl a řekl "talfa dým". Snažím se vzpomenout už pár let a úplně mě drtí, že se mi to pořád nedaří :D.

ctenarPetr7jT2
ctenarPetr7jT2 16.08.2024 v 05:56

Dobrý den, prosím můžete mi poradit kde bych mohl sehnat e-knihu s názvem: Jaké je to v nebi Budu moc vděčný za radu. Děkuji a prej všem hezký den.

Marla
Marla 16.08.2024 v 11:27

CtenarPetr: kniha je v nabídce na Sbazaru.


ctenarPetr7jT2
ctenarPetr7jT2 17.08.2024 v 10:06

Marla: Děkuji za típ. Chtěl jsem ji přednostně najít jako e-knihu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.08.2024 v 10:12

No, to ale jako ekniha nevyšlo. A i kdyby vyšlo, už to nejde koupit kvůli právům, vzhledem k tomu, v jakém roce Jaké je to v nebi vyšlo.

ctenarPetr7jT2
ctenarPetr7jT2 17.08.2024 v 15:54

Aha. Tak děkuji to mě nějak nedošlo.

emkalana
emkalana 27.08.2024 v 17:24

Prosim: minuly rok som niekde v edicnom plane zazrela knihy od Irwina Shawa

Tomu dala, tomu vic
Tomu malo, tomu nic

malo to uz uz byt na pultoch, ale neviem sa k tomu dopatrat a zabudla som meno vydavatelstva. V knihkupectvach tiez nic :-(

neviete prosim nieco nove?

btw: v databaze su trosku nespravne uvedene, idem skusit napisat adminom

Text příspěvku byl upraven 27.08.24 v 17:29

pavlinda
pavlinda 27.08.2024 v 19:31

Vydání této knihy z Lid. nakladatelství 1995 se dá sehnat v antikvariátě.

picasova
picasova 27.08.2024 v 21:41

Dobrý večer, nevíte náhodou, kdo napsal pohádku, kde v příběhu vystupuje mládě lišky jménem Iza a dvě medvíďata? Pohádka to bude stará a ja už nevím, kde hledat. Díky za pomoc.

mart.in
mart.in 28.08.2024 v 12:21

Zdravím, zkusím jestli tu náhodou někoho netrknou velmi útržkovité vzpomínky :). Asi trochu pokus o Dana Browna, snad na nějakých náhrobcích (možná v Pompejích nebo Héraklionu) byla znázorněna tiktaalik roseae - pravěká ryba která měla být spojovacím článkem mezi vodou a souší, protože se díky předním ploutvým mohla po souši pohybovat. Výzkum, snaha výzkum neumožnit atd., prý docela zábavné dobrodružné krimi :). Sám jsem knihu nečetl, takže nic moc dalšího bohužel nevím. Díky za případné tipy.

emkalana
emkalana 28.08.2024 v 18:54

pre Pavlindu

dakujem, ja mam tie knizky v slovencine, ale zaujimal ma cesky preklad a hlavne, rada by som ich mala ako e-knihy

pobavilo ma aj ceske vydanie Juh proti severu od Mitchelovej (v sk vyslo ako Odviate vetrom) lebo som to citala viackrat a niektore pasaze si pamatam doslovne .... Ale prekvapovala ma Scarlet, ako rozpravala po cesky

:-)

Koka
Koka 28.08.2024 v 19:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

emkalana
emkalana 28.08.2024 v 19:58

Koka

vdaka, uzasne sa nam prekrizili prispevky :-) prave som to pisala pod dubom

Text příspěvku byl upraven 28.08.24 v 19:59

Koka
Koka 28.08.2024 v 20:00

No, moc sa neprekrížili, keď som ani netrafila do toho správného diskusného vlákna! Za to všetko môže nevedomosť, teda Nevedko, hrdina môjho detstva)

emkalana
emkalana 28.08.2024 v 20:03

asi nas bude celkom velka kopa, ktori sme Nevedka citali s radostou :-)

zaujimave, ze aj moja dcera (1982) ho tiez milovala :-)

Bezantina
Bezantina 09.09.2024 v 13:00

Zdravím, hledám knihu, kterou jsem četla někdy v páté třídě (jsem ročník 1988) a už tehdy to byla starší kniha. Měla netradiční formát - menší, spíše čtvercový, než obdélníkový tvar. Děj byl něco jako western, ale bez přestřelek. Skupina lovců odchytávala divoké pumy (ale nezabíjela je). Příběh je vyprávěn jedním mladým členem skupiny - nováčkem. V příběhu se vyskytuje kůň se jménem Flíček a jiný kůň se jménem Starouš Baldy. Ke konci příběhu se jim podaří odchytit samicy pumy, kterou pojmenují Kitty. Co si vybavuji, tak putovali nějakou skalnatou oblastí, která se jmenovala "Zpívající skály".

trevize
trevize 09.09.2024 v 13:21

2 Bezantina - Zane Grey Na lovu šelem (nebo Lovci šelem nebo Mladý lovec pum - jiné vydání)? - jen jména těch koní mi nesedí - tedy ve vydání 1971 - možná vydání z r 1936 je přeloženo jinak

Případně Zane Grey Lovci pum v Grand Canyonu - tady autor píše - Předkládaje knihu Lovci pum v Grand Canyonu, chtěl bych ozřejmit, že toto je příběh mých skutečných zkušeností s Buffalo Jonesem, posledním z lovců prérie. Moji mladí čtenáři bezpochyby zjistí, že některé náměty jsou jim známé, protože ve své knize Mladý lovec pum jsem uvedl mnohé z těch příběhů v dobrodružstvích Kena Warda.

Text příspěvku byl upraven 09.09.24 v 13:30

Azizi
Azizi 09.09.2024 v 14:18

Bezantina: Aj ja som ročník '88 :)

Bücherratte
Bücherratte 09.09.2024 v 16:55

@Bezantina: zkuste se podívat tady na tohle
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/posledni-z-prerie-34345
Vyskočilo to na mě z internetu, když jsem zadala Zpívající skály. Dokonce se tam dá najít i vydání v pdf, kde je i Flíček...

Arsen
Arsen 10.09.2024 v 08:28

Ahoj, SOS - nezná někdo román vyprávěný retrospektivně monstrózně tlustým vypravěčem? Je to příběh bratra a sestry na kraji puberty, žijí ve starém domě nebo zámku, s prastarou zarostlou zahradou, mají spolu incestní vztah a jsou volní a šťastní a rozhodnou se, že nechtějí dospět... už si nepamatuji, jakou metodu zvolí, nicméně nějak se jim mění těla. Ještě si pamatuji, že je byla důležitá scéna s jezírkem....
Příběh je prý i zfilmován. Četla jsem ho kdysi a léta pátrám po tom, co je to za knihu, ani umělá inteligence mi nepomohla... za jakoukoli stopu budu vděčná :-)

Koka
Koka 10.09.2024 v 08:58

Arsen, to by mohla být Betonová zahrada
https://www.databazeknih.cz/knihy/betonova-zahrada-31277

Bezantina
Bezantina 10.09.2024 v 21:00

@Bücherratte děkuji, to vypadá, že bude ono



Vložit příspěvek