Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


MrMM
MrMM 07.11.2015 v 13:32

Ahoj, hledám na semestrální práci nějakou super knihu ekologie kde se dočtu více o R a K stratézích.
Děkuji za tipy :)

Loky
Loky 08.11.2015 v 17:57

Děkuji všem za upozornění na dobré knihy, určitě si nějaké z nich rád přečtu.

silazwyku
silazwyku 14.11.2015 v 13:33

Moc si toho nepamatuji, je to kniha pro mládež.. už starší, četla jsem jí cca před 10 lety. Příběh je o chlapci, který odjede z města k babičce na venkov - odehrává se to v Kamíku nad Vltavou (to je asi jediné, co si pamatuji :-) )Seznámí se tam s jednou dívkou a spolu prožívají spoustu dobrodružství. Matně si ještě vybavuji, že to napsala žena - jménem Jana... třeba to někomu něco připomene. Budu ráda za cokoli, co by mě navedlo dále :-) Děkuji.

Zula98
Zula98 14.11.2015 v 22:14

Ahoj všichni. Kdysi jsem četla takovou fantasy knihu. Bylo to o andělovi (démonovi?) s černými křídly. Vždy si vzal nějakou dívku za manželku a pak ji zabil. Na krku nosil lahvičky a v nich jejich duše. A do té poslední se svým způsobem zamiloval. Ta kniha ani nebyla moc dlouhá. Nepřipomíná to někomu z vás něco- Moc děkuji za radu. Já tu knihu tenkrát nedočetla, vrátila ji do knihovny a už ji znovu nenašla. Nedočtená kniha je jako nedožitý život :-)

Zula98
Zula98 15.11.2015 v 13:31

Ahoj všichni. Kdysi jsem četla takovou zvláštní knihu. Bylo to o démonovi, který si vždy vzal za manželku nějakou dívku a pak ji zabil. Její duši pak nosil v lahvičce na krku. A potom přišla ta poslední a do té se (asi) zamiloval. Už je to dlouho, co jsem to četla a vůbec si nemůžu vybavit jméno. Pamatuji si, že nebyla moc dlouhá (max. 250 stran) a na obálce měla anděla s černými křídly, sedícího na vysokém sloupu. Nevybavuje se vám náhodou? Děkuju moc

Domča22
Domča22 15.11.2015 v 15:23

Ahoj... Asi tě moc nepotěším, ale nic mi to neříká. Ale můžeš ji zkusit najít podle štítku. Třeba démoni, duchové, andělé pokud jsi to teda už nezkoušela:D:)


Falquar
Falquar 15.11.2015 v 17:46

Nemám tak dobrou paměť, abych si byla jistá, že všechno sedí, ale ta černá křídla... hned jsem si vzpomněla tady na tu: http://www.databazeknih.cz/knihy/temny-andel-temny-andel-67447
Ten údajný sloup na obálce radši odignoruju, ju? :D

Zula98
Zula98 15.11.2015 v 19:45

Jj, hrozne moc díky. Nevím lde se mi tam vzal ten sloup ale je to ona. Vážně moc díky!!

Falquar
Falquar 15.11.2015 v 21:23

Za málo. :)

Lady Dracula
Lady Dracula 19.11.2015 v 18:15

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda by někoho z vás nenapadl název jedné knížky, kterou jsem kdysi poslouchala na Rozhlase Vltava, když ji tam četli. Naladila jsem ji tak v půlce, takže netuším název, vím jen, že byla o nějakém cirkusu alá Freakshow a ústřední linkou byla nejspíše klasická romance "zrůdného" chlapce a pohledné dívky. Nicméně podle poslechu byla kniha zajímavá :)

Lady Dracula
Lady Dracula 19.11.2015 v 18:26

Děkuji za tip :) Freakshow, show plná bizarností, podivností, tj. lidí s nějakou anomálií, dvě hlavy, liliputí vzrůst, chlupatý obličej...a atd. Každopádně nejsem si jistá, zda to je ta kniha, nicméně i tahle vypadá velmi zajímavě :)

siena
siena 19.11.2015 v 21:48

Lady Dracula, napadla mne kniha Muž, který se směje (V. Hugo)
http://www.databazeknih.cz/knihy/muz-ktery-se-smeje-5742

Text příspěvku byl upraven 19.11.15 v 22:23

Itela
Itela 21.11.2015 v 17:15

Opět se obracím s prosíkem na hledání knihy. Bohužel moc informací nemám: Hledám knihu pojednávající o člověku který byl odsouzen žít na jiné planetě za trest. Žije zde v izolaci a společnost mu dělají pouze tvorové podobní ledním medvědům. Na tuto planetu přilétá kontrolor, který zde má udělat inspekci na dolech. Které jsou nedaleko obydlí tohoto odsouzence.K těmto dolům se však můžou přiblížit pouze v určitý čas kvůli počasí. Doprovázejí je tvorové podobní ledním medvědům. Na dolech však nikoho nenaleznou. Hrdina mu pomáhá, ale zároveň ho upozorňuje na dravce,kteří tuto planetu obývají a nejspíše napadli i městečko u dolů.

Raksa.A
Raksa.A 22.11.2015 v 13:15

Vzhledem k tomu, že to tu už někdo hledal a já si vzpomněla, není problém. Murray Leinster - Průzkumný tým. Vyšlo v knize HUGO STORY 1955 - 1961, vydané v roce 1993. Až na to, že ten člověk nebyl odsouzen za trest žít na jiné planetě, je to jen finta.
Je to fakt dobrá povídka, užij si.

jaja1331
jaja1331 23.11.2015 v 22:55

Ahoj, mozete mi prosim poradit? Hladam jednu knihu ktoru som citala strasne davno a bohuzial neviem autora a ani nazov len priblizni obsah. Jedna sa o historicku love story. Odohrava sa to v Anglicku 17-19 storocie.Hlavna hrdinka vyrasta po smrti rodicov u uja, tety a ich dcery. Spravaju sa k nej hrozne. Vyuzivaji jej vzdialeny pribuzensky vztah s grofom. Raz v noci ju poslu pre lieky ktore teta surne potrebuje. Len tak tak ich kupi. Cestov domov ju prepadnu ale zachrani ju skandalozni markiz, ktory sa musi ozenit ale so cnostnou zenou, nakolko ma hriesnu minulost ako mu to povedala teta-sestra. Za trest ju jej rodina zavrie v izbe. Po case ju pusia ale s tim ze musi odost bo jej mily si musi za zenu zobrat jej sesternicu. Ujde z domu prace k markizovi. Ten ju prehovori aby si ho zobrala za manzela. Po case sa do neho zaluby a pride na to ze ten mladik ktoreho si povodne chcela zobrat je slaboh a nikdy by s nim nebola stastna..... Prosim pomozte mi. Ospravedlnijem sa za gramatiku ale ponahlam sa, nikdy to nebola ani moja silna stranka. ☺ Dakujem za pomoc a ochotu

ELBA
ELBA 24.11.2015 v 14:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

biki
biki 24.11.2015 v 20:55

jaja1331: myslím, že by to mohla být Ďáblova nevěsta od Penelope Stratton.

Eumenida
Eumenida 25.11.2015 v 11:55

Jaja1331 - přidávám se k Biki, opravdu to bude Ďáblova nevěsta, od Penelope Stratton. Mimochodem, dost dobré počteníčko :-)

jaja1331
jaja1331 25.11.2015 v 17:23

Eumenida a biki - ďakujem krasne za pomoc. Už som myslela že nezistim ktora to je. Ďakujem ešte raz :) ;)

ttana
ttana 27.11.2015 v 12:10

Dobrý den, pátrám po knize: Zakázaná archeologie, autor: Dona Klaus; Reinhard Habeck
Nemá někdo k prodeji?????

Beata0L
Beata0L 27.11.2015 v 22:57

Zdravim hledam nazev jedné knihy.
Kniha je o malém chlapci (nejspíš sirotek),
který se jednoho dne dostane k podivnému stromu ve kterém žije čaroděj, který už nemá zájem o cestování v čase atd. a hledá za sebe nahradu, aby si mohl už jenom čist.
Děkuji moc.

R0RI
R0RI 29.11.2015 v 17:42

Dobry den..zhanam knihu Vaclav pavel Borovicka-Kradez v galerii..mam prezrete antikvariaty u nas aj V Cechach..tak poradi mi niekto? dakujem

pureirony
pureirony 01.12.2015 v 21:41

Ahoj,
kdysi davno jsem cetl jednu knihu a nemohu si vzpomenout na nazev. Dej se zpocatku odehraval ve fantazy svete, kde mlady kluk ( princ? ) unese (zachrani?) princeznu z hradu. Spolecne putuji. Pamatuji si troli jeskyne. Zamiluke se a nasledne se probudi ve svete budoucnosti. Kde jsou lide cleneni podle schopnosti a ziji ve virtualni realite. Je mu nabidnuto stat se elitou toho sveta ale on si vybere navrat do umeleho sveta za svou laskou. Omlouvam se za dost nenasny popis snad se najde nekdo kdo bude vedet ;)

pureirony
pureirony 01.12.2015 v 21:42

Prosim o doporuceni od zkusenejsich ;)

pureirony
pureirony 01.12.2015 v 21:44

Ahoj,
miluji zanr dystopie a ruznych psychologickych az hororovych knih. Nedavno jsem docetl obe metra (33 a 34) a dystopii silo. Neni tu nekdo s podobnym vkusem a mnohem rozsahlejsi znalosti autoru ? Budu moc rad za kazdy tip na kvalitni psycho-fucked-future ;)



Vložit příspěvek